Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

    Здравейте,
    Решил съм да купуввам нов мотор и държа да е фабрично супермото.
    В момента съм намерил един FMX 650 и един KTM DUKE 620
    И двата са една и съща година на производство и цените са близки, бихте ли помогнали с малко коментари, кой от двата да избера?
    Моторът ще се използва за разходки в и извън града, никакви "маймунджулъци"
    Благодаря

  • #2
    От: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

    При равни други условия ..... направеното в Япония винаги е за предпочитане. Аргументи много.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

      ФМХ-а е слабичък но пък за градско и междуградско е мед за сърцето тоя двигател.КТМ-а си е вибратор отвсякъде,въпреки че и той си има своите качества но Японеца особено новичкият при правилна експлоатация може да те надживее.
      Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

      Коментар


      • #4
        Re: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

        Аааа, няма да се разберем така. Дюк-а си е класика в супермотото, като е едно от първите стокови СМ-а.
        Като сила, спирачки и окачване е много по-по-по в сравнение с Хондата!

        Коментар


        • #5
          От: Re: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

          Имам наблюдение и над двата модела, така че ако не са проблем по-малкото конски сили на FMX-а, това е машината Дюка също има своите добри страни, но основното е това, което вече ти казаха и другите колеги. Желая късмет в избора
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #6
            Re: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

            Helik, колега, и ти ли предаде жълтурите.....
            Пак ще повторя - FMX-а е първи модел серийно СМ на хонда, докато Дюк-а е изпитана машина, да не говорим за славата на LC4 двигателя.
            10 коня и 10 Нм отгоре и 20 кг. по-малко в полза на Дюк-а плюс 4 бутален апарат брембо и 320мм диск - какво друго можеш да искаш от градско СМ???
            Макар че щом няма да има "маймунджулъци", може би FMX-a е по-добрия избор за теб, защото КТМ-а си предразполага към хулиганство.

            Ето малко инфо и за двата модела:

            http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...mx650%2005.htm

            http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...ke_ii%2099.htm

            Коментар


            • #7
              От: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

              Техническите данни на моторите ги публикуват производителите къде по-честно къде не.... а човека пита за кротка дуракоустойчива и предполагаемо безпроблемна машина, което КТМ, въпреки някои свои достойнства, по-скоро не е. Не е лошо като се дават съвети да се пробваме да избягваме цветовите пристрастия и да се придържаме към условията поставени от автора на темата.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: Re: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

                Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                Helik, колега, и ти ли предаде жълтурите.....
                Пак ще повторя - FMX-а е първи модел серийно СМ на хонда, докато Дюк-а е изпитана машина, да не говорим за славата на LC4 двигателя.
                10 коня и 10 Нм отгоре и 20 кг. по-малко в полза на Дюк-а плюс 4 бутален апарат брембо и 320мм диск - какво друго можеш да искаш от градско СМ???
                Макар че щом няма да има "маймунджулъци", може би FMX-a е по-добрия избор за теб, защото КТМ-а си предразполага към хулиганство.

                Ето малко инфо и за двата модела:

                http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...mx650%2005.htm

                http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...ke_ii%2099.htm
                На тази хонда и трябва едно гърбаво бутало реджетване на карбуратора и един спортен ауспух и въпросния КТМ става на пихтия.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #9
                  Re: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

                  Да,да.....но само ако КТМ-а си остане сток

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

                    Здравейте,
                    много благодаря за комнетарите.
                    Аз обаче съм си дебела галва и купих КТМа.
                    Много ми хареса на външен вид, а и цената беше по - ниска
                    Ето и малко снимки
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1899.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5382772Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1903.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5382776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1904.jpg
Прегледи:1
Размер:168.0 КБ
ID:5382777Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1900.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5382773Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1901.jpg
Прегледи:1
Размер:174.0 КБ
ID:5382774Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1902.jpg
Прегледи:1
Размер:155.4 КБ
ID:5382775

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

                      Да ти е честит и безаварийни!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

                        мерси!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

                          Добър избор си направил и според мен. Минало е вече над един месец каране. Дай някакви впечатления от машината, къде караш повече - градско или извън града, разход, как се държи мотора, има ли нещо което не ти харесва и какво, абе каквото се сетиш. Харесал съм го и аз този модел и за това бих искал да чуя пресни впечатления. Мерси предварително, поздрави и безаварийно каране

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

                            Първоначално публикуван от bobifan Преглед на мнение
                            Добър избор си направил и според мен. Минало е вече над един месец каране. Дай някакви впечатления от машината, къде караш повече - градско или извън града, разход, как се държи мотора, има ли нещо което не ти харесва и какво, абе каквото се сетиш. Харесал съм го и аз този модел и за това бих искал да чуя пресни впечатления. Мерси предварително, поздрави и безаварийно каране
                            Мотора е много добър, не го карам в града, само по второстепенни пътища около София и за целта за която си го купих е идеален, доста по - рязък е от Хондата, което ме притесняваше в началото, защото нямам кой зне колко опит, но му свиккнах.
                            не мога обаче да не се съглася с мнението на колегата SMR610, който беше написал цитирам "КТМ-а си е вибратор от всякъде"
                            Ако си го харесал и цената ти се вързва няма какво да му мислиш

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda FMX 650 или KTM 620 Duke

                              Честито колега и винаги карай с 2-3 км. в час по бавно от колкото си мислиш че можеш-гарантирам ти безаварийно и приятно изживяване от това хоби.Почти няма значение какво караш в началото на хобито,и точно тогава са най големите емоций.После вече като започнеш да гониш конски сили,марки и модели става скъпо и сложно.Успех.
                              Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X