Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Всяко обаждане на 112 се регистрира и записва. На всеки обадил се, му се взимат данни. Отговорност носи от момента, в който му вдигне операторът.
    На теб може да ти е станало много неприятно (и прЕдстави си - даже обидно), че някой се е усъмил в теб, само че това е негово право, а когато съмненията му засягат сигурността на десетки и стотици - правото му става задължение.

    ПП
    И не поемай дъх да ми разправяш, че в Германия не било така. Така е, та къде-къде повече.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Всяко обаждане на 112 се регистрира и записва. На всеки обадил се, му се взимат данни. Отговорност носи от момента, в който му вдигне операторът.
      На теб може да ти е станало много неприятно (и прЕдстави си - даже обидно), че някой се е усъмил в теб, само че това е негово право, а когато съмненията му засягат сигурността на десетки и стотици - правото му става задължение.

      ПП
      И не поемай дъх да ми разправяш, че в Германия не било така. Така е, та къде-къде повече.
      Оо, Германия... Тук имам задължението да съм освен шофьор и контрольор. Ако някой е нередовен, и не желае нито да слезе, нито да плати, съм длъжен да извикам полиция. Така се и прави на практика. С дребната подробност, че ако в последствие тоя пътник извади от някъде редовен превозен документ, аз се явявам виновен, че съм разкарвал полицията и ме глобяват с над 200 евро. Съвсем реален случай с колега - пътника през цялото време твърдял, че има месечна карта, но отказвал да я покаже.

      Та просто питам, колко съмнения са допустими в България, преди да почнат да ги санкционират (ако въобще почнат)?

      А неприятно ми беше единствено, защото съм убеден, че беше злонамерено, а не обективно съмнение. В което се убедиха и полицаите още след първите разменени думи с мен.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Та просто питам, колко съмнения са допустими в България, преди да почнат да ги санкционират (ако въобще почнат)?
        Ако имаш предвид конкретен алгоритъм на действие, не съм запознат. Но винаги е по-добре да провериш 100 шофьора за алкохол и те да се окажат трезви, отколкото да пропуснеш един и той да утрепе 100 души.

        ПП
        Ползвал съм се от тази система (112) много пъти. Винаги са ми взимали данни и винаги е имало обратна връзка. Тук това.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          ..
          КОЙ е изпълнителя на табелите?
          ...
          За КАТ СФ - фирма БМВ... които м/у другото правят и дубликати на табели ако им се занесе оригиналната ( дори и на хармоника/парчета )... тоест, ако се занесе горната избеляла табела, срещу 10-15 лева, за няма и 20 минути ти печетат нова табела.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            10-15 друг път точно 31лева струва.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
              За КАТ СФ - фирма БМВ... които м/у другото правят и дубликати на табели ако им се занесе оригиналната ( дори и на хармоника/парчета )... тоест, ако се занесе горната избеляла табела, срещу 10-15 лева, за няма и 20 минути ти печетат нова табела.
              Тая фирма не я ли закри Цветлин Йовчев? Бяха дали с конкурс на някаква немска фирма по едно време да ги прави, па не й бяха платили и нямаше табели...
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Аааа пак я върнаха хората разбраха грешката си и сега пак са те хаххахххх

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Ха...... слагаме по-дебело феродо на спирачките, щото барабаните са отдавна износени над допустим размер (заводския допустим размер, е увеличен по нареждане още на предишния директор). ...
                  Ако кажеш и, че е писмена заповед
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Ако кажеш и, че е писмена заповед
                    Не знам доколко е писмена, но познавайки предишния ОТК, не си представям да е работил без писмена заповед. Беше едно старче-зевзек, прекарал повче от половината си живот в гаража, издигнал се от каналите до различни постове след това. Имаше две висши образования, инженер от старата школа, а ходеше на разни курсове да се образова и на стари години (компютърна грамотност, английски и пр). Въпреки чувството си за хумор, беше най-стриктният и безкомпромисен човек в гаража. Не знам какъв параграф измислиха, да го пенсионират шест месеца предсрочно, като му ги и платиха без да ходи на работа... Толкова им беше неудобен.

                    А барабаните... Поне на автобусите МАН(за другите вероятно също, но не съм го виждал конкретно), си имат норма на износване (максимален вътрешен размер) според производителя и ръководството за експлоатация и ремонт. Но поради разни причини (каране по инерция, при което ретардера не се ползва), почва този размер да се достига доста бързо, а се взимат оригинални (макар и турски, но то и целите автобуси са от там), та са си скъпи... И така нАучно-техническият гений в лицето на предишния директор, отпуска още (не помня баш колко)към допуска за износване. Което пък води до риск, при стандартни накладки, като се износят да не им стигне работния ход за да достигат въобще до барабана. Та слагат по-дебело феродо (е, по-преценка на монтьора де, та има и грешки), което обаче не помага при втория проблем - изтънелите барабани, чат-пат се чупят (лично съм виждал няколко). Факт е също, че от доста време вече не се слагат оригиналните барабани, а увеличения допуск си стои, та може и заради кофти части да съм виждал счупени.

                    И въобще, ако тръгна да разказвам...А даже не съм от най-запознатите с всичките глупости, някои хора (като това старче за което споменах), могат книга да напишат с куриози и изцепки.
                    Това, че тежките инциденти с градски транспорт са сравнително малко, си е чист късмет(и до някъде заслуга на малкото съвестни хора, като този за който споменах).

                    ПП: На мой приятел и колега, му падна щангата свързваща хебела на кормилата кутия с управлението на моста. Това на Икарус, малко преди да ги спрат. Случката по линия 120, точно след като се спуска от Телевизионната кула към Румънското посолство - до там всичко ОК, и на завоя по Черковна, пук-тряс, и волана си се върти без връзка с колелата... Добре, че там е ниска скоростта, та просто успял да спре веднага след кръстовището.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ако имаш предвид конкретен алгоритъм на действие, не съм запознат. Но винаги е по-добре да провериш 100 шофьора за алкохол и те да се окажат трезви, отколкото да пропуснеш един и той да утрепе 100 души.

                      ПП
                      Ползвал съм се от тази система (112) много пъти. Винаги са ми взимали данни и винаги е имало обратна връзка. Тук това.
                      Принципно си прав.Но забравяш , че правата и задълженията са вис-верса.
                      Знаеш ли на колко възлиза времето на сто човека в по сто автобуса , когато на някого му се сторило и той решил да си ползва правата?Много добре разбираш какво има предвид Цецо.
                      Та , като ще е принципно , а нека да е и от двете страни.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Та , като ще е принципно , а нека да е и от двете страни.
                        Нищо различно от това не съм казвал.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Що 112, какво пречи конрольорът да носи и дрегер? Няма отнемане на книжката, ма до 0,6 като те свалят за 3м на земята, ще се замислиш. За повече- КАТ и по реда. Действа безотказно не в една фирма, та и не само в града. Може да даде сума ти пара да следи от майната си дали шофьора го краде, ма да духа не може.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Пък и съм виждал доста монтьори смело да свалят задния номер - нитът винаги си остава на него, той не е хванат за колата.
                            На повечето коли Е хванат.

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Е, па как са пропущѝле? Че не взимаха ли +5 лева и за него?
                            Не са се минАли, не ги мисли! Спряха да слагат нитове (което изначално беше свирепа простотия, въведена единствно за да тръгнат едни пари към едни джобове), когато им делегираха правото да махат табели при нарушения. Синия талон също поне от 20 години е свирепа простотия. Вписването на номер на двигател в големия талон - пак така. Списъка вероятно е доста дълъг, ама тая дребна извадка е от най-фрапантните примери.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              На повечето коли Е хванат.

                              Не са се минАли, не ги мисли!
                              И са дупчели колите тия мизерници, дето слагаха номерата?! На мен на три коли са ми слагали от "новите" номера, на нито една не са посмяли да дупчат ламарината, нитът най-много да е бил хванат за пластмасовата подложка на номера, но се е вадел от нея, като го дръпнеш и си остава на номера.
                              Иначе регистрациите май лееееко поевтиняха - станаха 30-на лева, а в началото бяха към 50 ?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Нитоват ви номерата за колите?! А стига бе! И защо? Тук, като си я регистрирам, след около седмица ми идва номера по пощата. И понеже не може да се сгъне и да го наръгаш в пощенската кутия, ти го оставят от горе на пощата. К’ви нитове, к’ви 5 лева? За чий?!
                                Тия още малко и ще вземат да ви закрепват с телбод личните карти на челото...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X