Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    ЗДВП никога не е вменявал, че изпреварването е задължително. Ако не можеш да направиш такова, не го предприемаш.
    Там е то че може, просто го прави по-бавно. И въпросният закон не го забранява. Щото важи и за хвърчащия със 140 - като вижда че е заета лентата, къде е тръгнал?

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Да, това ме дразни, че мига като дискотека, сякаш е на състезание и ме е затворил с една обиколка.

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Ако дълго време стоиш безпричинно в ляво, карайки със 100, ти мига с основание. И аз го правя. Ако обаче те настигне докато изпреварваш и се размига, е просто идиот. За такива ми е идвало да си инсталирам светещ надпис отзад "Прескочи ме, ако можеш".

  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    ЗДВП никога не е вменявал, че изпреварването е задължително. Ако не можеш да направиш такова, не го предприемаш.
    Ще перифразирам:

    ЗДП и ППЗДП никога са вменявали, че изпреварването е задължително. Ако не можеш да направиш безопасно изпреварване, не го предприемаш.

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Безопасно би-било ако с действията си не предизвикаш никой да натиска рязко спирачка. Щото ако решиш да се изнасяш съвсем близо пред някой, дето в момента е в лявата лента и кара със 140, хич не е безопасно и не всичко зависи от него.
      Последно редактирано от sparkybg; 22-08-22, 12:30.

    • u_bo
      u_bo коментира
      Редактиране на коментар
      И дори да не се изнасяш съвсем близко пред някой, трябва да вземеш предвид пътните условия:
      - ти си на път с разрешена скорост 140 км/ч
      - ти заемаш най-лява лента и се движиш с 50 км/ч по-бавно от нормалната за тази лента скорост
      - така рискуваш своя живот и живота на другите около теб - дори в насрещната лента / само в БГ на Гръцките магистрали този проблем го няма, просто живота им е по-скъп от 'нема да им фласувам/стачувам, ай наздраве/

    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Не съм написъл, че се изнасям в последния момент и заради мен никога на никой не се е налагало да скача на спирачките.
      Но е факт, че скоростта ми е с около 40 км. в час по-малка от макс. разрешената, но като няма 3-та лента как да изпреваря?

  • Не знам колко е опасно по нашите пътища, и колко по- безопасно по европейските, но!

    Имам 600 000км в Африка/Нигерия за 10 години и искам да ви кажа, че нищо не сте вИдели! 😉🤣🤣

    Коментар


    • u_bo
      u_bo коментира
      Редактиране на коментар
      Е дай някой клип.

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      На мотор ли?

  • Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Не знам колко е опасно по нашите пътища, и колко по- безопасно по европейските, но!

    Имам 600 000км в Африка/Нигерия за 10 години и искам да ви кажа, че нищо не сте вИдели! 😉🤣🤣
    Е да де ама ние с Африка ли ще се сравняваме?

    Коментар


    • u_bo
      u_bo коментира
      Редактиране на коментар
      Е хайде сега, какво е лошо в Африка? Нима не видя Африканското турне на господин Лавров? Пълна подкрепа от прогресивното антинацистко африканско човечество.
      Процентите са същите като в България. С #кой да се сравняваме? С ония нацики поляците, или с македонците дето си дадоха танковете и самолетите.
      БАШ с Африка си се равниме.

    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Не можем да ги стигнем Африка

    • u_bo
      u_bo коментира
      Редактиране на коментар
      Нали ?

  • Проблема е инфраструктурата, ако са три активни ленти в посока, в най-лявата е забранено за ППС, които не могат да развиват максималната разрешена за този път скорост. Така има място за всички, и подобрена безопасност.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • bat_vanko
      bat_vanko коментира
      Редактиране на коментар
      Три ленти са необходими на места със голям ежедневен трафик и изходи през километър. А1 не знам дали има 20 екзита за 360 км.
      Инфраструктурата е на отрицателно ниво не заради здравина или ширина на настилката, а заради маркировка/знаци и най-вече к*р капани.
      А да пуснеш на един и същ път превозни средства с разлика в разрешената скорост от 50 км/ч е лудост, а да оставиш камионите да влизат в лявата е престъпление!

  • Извън населено място в лявата лента не се кара. Изпреварването е маневра с все законни условности за да направи такава. Никой няма права да лети в лявата без мигач и без да се прибере след маневрата в дясната. Ако иска да го прави, да си купи самолет. Ма и там има разни условности.

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Е значи това нашето не е магистрала.

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Прибираш се, когато има достатъчно място да се прибереш, без да се налага съществено да променяш скоростта, с която се движиш. При скоростите на магистралата, и съответстващата им дистанция, която трябва да се спазва, плюс евентуална разлика в скоростта спрямо движещите се отдясно, за прибиране трябват свободни няколкостотин метра между движещите се отдясно. Е, при летящ състезател в огледалото, понякога е по-добре да се прибереш и при по-малка "дупка" отдясно, пък макар и пускайки малко газта, друг път пък натискаш малко за да изпревариш по-бързо и да се прибереш в по-дълго свободно пространство отдясно.
      Последно редактирано от cecoa1; 23-08-22, 07:05.

    • bat_vanko
      bat_vanko коментира
      Редактиране на коментар
      Реално погледнато е така. Според правилника извън населено място или на път с ограничение над 80 км/ч не може да се кара в най-удобната лента, а в най-дясната и напускането й е само при маневра изпреварване.

  • Брутална дискусия се заформи, личи си, че ви липсва спама и политическия подфорум.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • u_bo
      u_bo коментира
      Редактиране на коментар
      "Съпротивата е излишна!"

  • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Извън населено място в лявата лента не се кара. Изпреварването е маневра с все законни условности за да направи такава. Никой няма права да лети в лявата без мигач и без да се прибере след маневрата в дясната. Ако иска да го прави, да си купи самолет. Ма и там има разни условности.
    Чл. 15
    (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.
    (2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:
    1. на пътно платно с три и повече пътни ленти за движение в една посока, когато техният брой специално е обозначен с пътен знак;
    2. в населените места, на пътно платно с две или повече ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка; това правило не се прилага на автомагистрали и пътища, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост по-голяма от 80 км/ч;
    3. когато навлизането по пътната лента се разрешава от светлинен сигнал.

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Да, две са лентите, дясната е заета от пълзящ натоварен камион, избирам лявата, за да го изпреваря, в която плавно ускорявам от 70 км.ч. /скоростта на камиона/ до 100 км.ч. Застига ме лек автомобил, който от 300-400 м. бясно мига, че му убивам инерцията и ще изхаби 300 м.литра гориво повече и ще стигне 30 сек. по-късно.

    • u_bo
      u_bo коментира
      Редактиране на коментар
      Виж - изглежда разчиташ, че всички качени на 2 ++ тона желязо засилено със 140 км/ч са разумни и спокойни хора, като теб. Сериозно ли?!?
      Това не е подкрепено от реалноста!

  • Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
    Личното ми мнение е, че българският водач, без значение от пола си (то и тук станА сложно) е твърде слаб и неподготвен.
    И теоретично, и практически.Освен това с типичният си балкански манталитет дори става опасен, защото има претенции за непогрешимост, и за виновност във всички останали.
    Не знам дали е само мое наблюдение, но от няколко години забелязвам една особена безпардонна наглост зад волана при почти всички дами под 30-те ...
    Един от характерните случаи: след като не е спазила знак СТОП, спира пред мен, излиза от колата и ми крещи "Ще те смачкааам!" А е 40 кила напикана. Нито съм и ударил колата, нито съм реагирал по някакъв начин. Добре, че не бия жени и чужди деца, но кога ли ще попадне на различен екземпляр? И дали преди това няма да се претрепе, повличайки и други със себе си?
    Пратих на КАТ едно видео с такава кандидат-камикадзе. Очаквано никаква реакция.

    Даже и тук го бях качвал.

    И още нещо ми прави впечатление от коментарите. На мнозинството е виновен някой друг. Много малко (и обикновено дъртаци кат мене) поемат лична отговорност да пазят поне себе си.

    Коментар


    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Спомням си преди време пътувам към Свищов на личен празник, за ядене и пиене. И ме предупреждават - внимавай, че катаджиите не са местни, а пращат някакви изгладнели и заядливи, примерно от Търново, и яко скубят и т.н. 😁

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      То сега на "органи" се звъни само при несъгласие кой е виновен при ПТП(когато щетите са само материални по двете ППС).

    • Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      И ако има пострадали, и би трябвало ако МПС не е в движение...

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X