Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Не знам от къде ти е информацията, но книжки могат да вземат, а защо не ги вземат съм обяснил горе. Виж за камерите е друго, но и от тях ги е страх и тоя година всички се бяха препотили от новите преброителни камери.

    Във Румъния книжки на Българи вземат за добро утро и глобите са им доста по солени. Не защитавам никой, а просто споделям наблюдения от много румънци.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Нали говорим за у нас, все пак, не за Румъния. И какви са санкциите у нас, не в Румъния. И какви са санкции могат да прилагат нашите органи спрямо чужденците. Ако може, разбира се, без да го приемате като заяждане, да приложите пример, в който следва да се отнеме СУМПС и реда за това, изключвайки употребата на алкохол.

      Коментар


      • Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        50км/ч превишаване в населено място, което не е рядко явление.

        Както и да е, неуредиците в законите и наредбите за движение по пътищата, пак са си наш проблем, не на румънците.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение

          Както и да е, неуредиците в законите и наредбите за движение по пътищата, пак са си наш проблем, не на румънците.
          Ето това намеквах. Сега ако разгледаме и юридическата конюнктура по отношение на правоприлагането, ще стане кристално ясно, че нещата не са мръднали на йота от поне началото на 90 та година насам.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
            Само една забележка - в селото скоростта беше между 67 и 73 км/ч според регистратора. Доста нарушение си е.
            Зачита се.

            Лично аз предпочитам да карам зад камион с неговата скорост, каквито и дивотии да прави той (в някакви разумни рамки де), вместо да предизвиквам изпреварвания точно в тия села около Зл. Панега и Луковит. Там ограничението е 40 навсякъде ама тръгнеш ли с по-малко от 60 те изпреварват задължително - включително камионите. Чиста сделка между съвестта и безопасността, изгодна и на двете страни.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Аз само да вметна по повод видеото на Ясен, че няма как да докаже, че точно тоя автомобил го е ударил отзад. Разбира се, ако няма протокол от полицията. Просто се вижда как се поклаща колата, но останалото не мисля че ще е проблем да бъде оборено от добър адвокат.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Има протокол.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Всъщност вземането на книжки и свалянето на номера у нас само би повишило нивото на корупция. Отново ще имаме КАТ-аджийския фактор "ко праим ся". Никой не трябва да бъде спиран за дребни нарушения. Просто трябва да започне да работи (да не се бърка с "оптимизира") системата за събиране на санкции.
                  Щом глобата от Италия пристига в Германия, значи може. Няма причина глобата от България да не може да пристигне в Румъния, но очевидно няКОЙ не иска.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                    Само да попитам тахографа може ли да бъде прочетен от всеки полицай?Или само ДАИ имат въпросното устройство?Саше, не се заяждам - интересно ми е.
                    Ами не знам в момента как е. Докато бяха само шайбите - полицая просто поисква шайбата и там си се вижда. А сега при електронните - нямам идея. Да споделят съфорумците, които карат камиони.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Зачита се.

                      Лично аз предпочитам да карам зад камион с неговата скорост, каквито и дивотии да прави той (в някакви разумни рамки де), вместо да предизвиквам изпреварвания точно в тия села около Зл. Панега и Луковит. Там ограничението е 40 навсякъде ама тръгнеш ли с по-малко от 60 те изпреварват задължително - включително камионите. Чиста сделка между съвестта и безопасността, изгодна и на двете страни.
                      Факт, че такъв компромис се налага да се парави, но ако има камера, аз с българската си регистрация съм в кюпа, а камиона с чуждата си продължава щастливо. По моя редовен маршрут е особено зле в село Брестница.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Я така и така сме на темата измислете камера с WDR, FullHD и ISO поне 3200 ама на USB, а не като пълноценен регистратор.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Я така и така сме на темата измислете камера с WDR, FullHD и ISO поне 3200 ама на USB, а не като пълноценен регистратор.
                          Гопро?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            гопро доколкото си спомням не умее да го играе uvc камера. То си записва в себе си.

                            Ама по-новите не ги знам.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              BlackVue 600 ? Май я имаше и във вариант с 2 камери - за монтиране на предно и задно стъкло
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Blackvue-то също записва на sd пък май не се търси това. Бях мяркал такива подобно из руските форуми или dashcamtalk ама не помня точно. И аз се замислям за задна вече че предната mini 0805 май не стига.

                                Sent from my IPhone 10
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X