Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Как се преминава с ляв завой през това кръстовище?

    1. Така (както са ме учили някога):

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2wnwdud.JPG
Прегледи:1
Размер:6.9 КБ
ID:5715127

    2. Или така:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2wnwdud-1.JPG
Прегледи:1
Размер:6.3 КБ
ID:5715126

    Почнах да минавам оттам всеки ден и след няколко на косъм разминали се ПТП-та, почнах да ползвам втория начин и то с "революционна хитрост" - не давам мигач, защото феновете на способ 1 тръгват да ми секат пътя и ме натикват към челен сблъсък с феновете на способ 2. Та "революционната хитрост" се изразява в това, че давам вид, че карам направо, не давам мигач и тогава не завиват пред мен. Получава се обаче, че минавам на червено по "Витошка":

    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Като ги няма направляващите линии така е.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        Като ги няма направляващите линии така е.
        То там никога не е имало такива линиЙ. Но и досега не ми се беше налагало да завивам наляво от "Пенчо Славейков" по "Витошка". Обикновено съм завивал от "Витошка" наляво за излизане на бул. "България" и там завоят винаги се е осъществавял по "способ 1". А не е някаква нова организация във връзка с актуалните ремонти и метростроЙтелство - така си е от (да си дойдем на думата) от Татово време.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Гагич, нарушаваш грубо. На това кръстовище го няма въобще начин едно(в твоето и насрещното направления). А начин две, се практикува спазвайки показанията и на втория светофар. Т.е. завиваш и спираш на моста в съответните ленти, и чакаш да ти светне светофара за по Витошка. И дори като светне, поглеждаш на дясно преди да тръгнеш...нищо че караш джип...автобуси по линия 72 излитат на съмнителни сигнали със съмнителни водачи от там...(щото целата фирма им е съмнителна ). И не питай от къде знам, от там започна оптимитизаторската ми кариера, преди това бях ангел...почти.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от razs Преглед на мнение
            Аз като идвам от летището, си карам по Цариградско шосе в крайна лява лента, нали на орлов мост съм за ляв завой.... [emoji1]
            Ми да,карам си в най-лявата с 80-90. Който не му изнася да ме прелита от дясно. Най-малкото точна пък на цариградско мога да си карам в най-удобната за мен лента. Тва да не е магистрала,че да не нога си перкам в най-лява лента ?!

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              ....поглеждаш на дясно преди да тръгнеш...нищо че караш джип...автобуси по линия 72 излитат на съмнителни сигнали със съмнителни водачи от там...(щото целата фирма им е съмнителна ). И не питай от къде знам, от там започна оптимитизаторската ми кариера, преди това бях ангел...почти.
              Там 72 трудно по баЙра ще излети (вече са им поостарели турските машини, та се задъхват докато се изкатерят от "Моста на Флюбените" до кръстовището), но затова питах, де, преминаването ми там от доста време ми се струва нередно. По принцип минавам на зелено на втория светофар, щото колите, идващи от бул. "България" са "флаш-моб", непрекъсната върволица и могат да прекъснат за кратко само ако преди 10 секунди им е светнало червено (през първите 10 сек. продължават "да се изтеглят" т.е. да си минават на червено ).
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                Ми да,карам си в най-лявата с 80-90. Който не му изнася да ме прелита от дясно. Най-малкото точна пък на цариградско мога да си карам в най-удобната за мен лента. Тва да не е магистрала,че да не нога си перкам в най-лява лента ?!
                И аз мислех да го пиша, ама като се сетя колко пъти вече е казвано и ми се видя безсмислено. И всеки път претенции за изпреварване от дясно, при все че в града при многоредово движение въобще не се разглежда като изпреварване от закона. Случайно преди време едни журналя коментираха за едно ПТП с мое участие(без да имам вина), че съм бил изпреварвал отдясно... Неграмотността е навсякъде.

                Щом и Гагич шофьор от сто години, юрист, и радетел за законност или поне справедливост, взе да потъпква закона от незнание, значи проверовъчните изпити са си съвсем нужни.

                Иначе с "турската машина", баш там изчеластрих от упор един голф, който мина покрай мен през дясната лента и спря пред мен в кръстовището, щото за направо тъкмо светваше зеленото, а шофера не гледаше светофара...за разлика от мен - аз само светофара гледах, и като пръв на светофара въобще и не погледнах напред, преди да дам целата газ със светването на жълтото... Отстрани изглеждаше все едно нарочно го ударих, а и другия шофер повдигна такива обвинения, но бързо ги оттегли по съвет на някои от пътниците които се возеха в автобуса.
                Последно редактирано от cecoa1; 13-05-16, 17:14.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Щом и Гагич шофьор от сто години, юрист, и радетел за законност или поне справедливост, взе да потъпква закона от незнание, значи проверовъчните изпити са си съвсем нужни.
                  Убу, де - къде пише как се минава през такова кръстовище? Виж в началото на клипа как си завиват хората от "Витошка" наляво и в двете посоки? Ако дам мигач, веднага ми се навират завиващите срещу мен наляво, щото и те си мислят, че "способ 1" е правилният. Ама има и такива, дето завиват по "способ 2" и става мазало. Затова отработих тактиката да се правя, че карам направо, така завиващите наляво ме изчакват (и после сигурно псуват колко съм неграмотен, като завия наляво след като се разминем )
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Убу, де - къде пише как се минава през такова кръстовище?
                    Зависи дали има преграда по средата. Преграда на Витошка няма, но хората така възприемат трамвая (нищо че той не тръгва заедно с колите).

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      По едно време имаше маркирани ленти, а и светофара е ясен, че на са го сложили там за идващите от Иван Вазов...
                      За да го видиш на друго място по-ясно, на Гешов и Борис... Примерно от обувния завод да завиеш към Пирогов. Същото е.

                      Горе съм се редактирал, признал съм си мои прегрешения, макар и не наказани от закона.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Убу, де - къде пише как се минава през такова кръстовище? Виж в началото на клипа как си завиват хората от "Витошка" наляво и в двете посоки? Ако дам мигач, веднага ми се навират завиващите срещу мен наляво, щото и те си мислят, че "способ 1" е правилният. Ама има и такива, дето завиват по "способ 2" и става мазало. Затова отработих тактиката да се правя, че карам направо, така завиващите наляво ме изчакват (и после сигурно псуват колко съм неграмотен, като завия наляво след като се разминем )
                        Там са две кръстовища, а не едно. Т.е. способ 2.

                        П.С. Ааа и мина на червено.
                        Последно редактирано от druncho; 13-05-16, 18:30.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          По картинките на бай Боголюб, способ 1 е "верният". Казвам "верният", щото не съм го срещал изрично в Правилника. От "Славейков" по "Витошка"... такъв казус няма.
                          Многоредовото движение, ако не се лъжа, започваше след нарочена за това табела... абе, една такава, дето указва лентите за престрояване. Е, това не пречи "Цариградско" да е изключение в национален мащаб, както е изключение и за много други работи.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Какво е многоредово движение?
                            Цариградско не е изключение. Просто е най-натовареният път в България (в сравнението включвам и магистралите).

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Гагич, нарушаваш грубо. На това кръстовище го няма въобще начин едно(в твоето и насрещното направления). А начин две, се практикува спазвайки показанията и на втория светофар. Т.е. завиваш и спираш на моста в съответните ленти, и чакаш да ти светне светофара за по Витошка. И дори като светне, поглеждаш на дясно преди да тръгнеш...нищо че караш джип...автобуси по линия 72 излитат на съмнителни сигнали със съмнителни водачи от там...(щото целата фирма им е съмнителна ). И не питай от къде знам, от там започна оптимитизаторската ми кариера, преди това бях ангел...почти.
                              Ми не, него са го учили, че се минава по най краткия път, без да навлиза в насрещното движение. А ако и маркировката е позатъркана, остава мислената линия. Много ни учеха така в София.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                                Какво е многоредово движение?...
                                Две или повече ленти, обикновено разделени с непрекъсната/ти линии, по които предварително е указана посоката за движение в следващото кръстовище. Престрояването е крайно нежелателно (да не кажа забранено) и там изпреварването отдясно е разрешено. Обяснявам смислово, без да претендирам за точност. Точно ти, май го знаеш Закона повече от мен.
                                А, да! Има го и във варианта с две прекъснати линии, но на практика в БГ не съм го срещал.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X