Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

    Само да те успокоя не си сам в отбора на амсалаците,такъв бг тЮнинг и аз се наших,за сега се разминах само с глава.

    Коментар


    • #62
      От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

      Едно време го правехме тоя номер с латуна на москвичите и жигулите, ама беше от зор щото нямаше части и закърпвахме положението докато заредят в мототехника.Ама на днешно време...абе някой хора просто не си ценят труда.

      Коментар


      • #63
        От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

        Здравейте колеги.
        Имам проблем и ще пиша в темата , не откривам конкретна такава.
        Феро 1,6 -16v, ноември месец сменях гарнитура /изгнила/ на главата /пробив на вода във 2-ри цилиндър ,/ ,реших да сменя и гумичките на клапаните ,ПИПАШЕ по 0,5-0,8 литър на смяна .
        Занесох главата на майстор /специализиран в това/ за НАПАСВАНЕ на клапани и смяна на гумичките .
        Главата не Беше крива просто само я зачистиха.
        Всичко нормално ,работи си както преди,не ПУШИ при никакви обстоятелства /ПРОВЕРЕНО МНОГОКРАТНО/ нооооооооооо на 5000 км. от интервецията маслото е под МИНИМУМА.
        СЕГА се почва едно чудене.........
        Запушена картерна вентилация /дали е възможно да гори толкова от това/ ?
        Неправилни гумички, ''СЕГА '' откривам че има два размера 6,6 мм и 7,0 мм ,кой е правилния размер?
        Преди карах с 15/40, помислих че е от маслото ,смених с 10/40 същата работа .
        Дайте съвет какви гумички да си купя ,или някой който е доволен от конкретна марка.

        http://carauto.bg/%D0%B3%D1%83%D0%BC...300)-4382.html
        0896 396 700 Димчо Костов.

        Коментар


        • #64
          От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

          Имаше една тема на колегата Иван Горчев, която се казваше "Завъдих маслояд", или нещо от този род.
          Тук в подфорума е.
          Намери я и я прочети.
          Може да ти бъде в полза.

          ПП: И мойта похарчва масло.
          Не съм засякъл колко точно, но и доливам.
          С 10-40 я карам.
          За пушене не пуши, но съм забелязвал че като поработи на празен ход повечко и после и подам газ, леко изпушва синкаво.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #65
            От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

            Бреееееееее ,никой ли не знае точния размер на гумичките на КОРОЗАТА ?
            0896 396 700 Димчо Костов.

            Коментар


            • #66
              От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

              Първоначално публикуван от sniper elite Преглед на мнение
              Бреееееееее ,никой ли не знае точния размер на гумичките на КОРОЗАТА ?
              6,7 мм
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #67
                От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                За пушене не пуши, но съм забелязвал че като поработи на празен ход повечко и после и подам газ, леко изпушва синкаво.
                Събира го някъде. Профилактично можеш да си почистиш масления отделител в капака на клапаните, макар че надали е от него. Вероятно го събира някъде по смукателния колектор и после повишения поток въздух го увлича.

                Ако знаеш тераното ми какви турла правеше като го взех - чак си мислех че съм взел някаква тотал щета. Точно по същия начин го правеше - една цигара време работа на място, и после като подам газ отзад военните димки изглеждаха като бегли ментета.
                Оказа се маслен отделител - 2 смени с пълна синтетика и от тогава няма грижи вече сигурно 50000км.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                  Ще проверя.
                  Иначе не пуши и върви на самолет.
                  А центровката съм си правил на ухо преди две-три години.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X