Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

    Първоначално публикуван от karno Преглед на мнение
    И сега близо година по-късно,какво стана със сериала че не видяхме последната серия,сполучлив ли излезе ремонта и това "тайхо"читаво ли излезе...
    Навил съм 16 000 км. оттогава и всичко е ок.Да не ти прожектират същия филм,или просто любопитство?

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

      От любопитство,ама много взе да и се услажда масълцето на моята,че незнам кога ще се наложи да я отворя.

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

        Първоначално публикуван от karno Преглед на мнение
        От любопитство,ама много взе да и се услажда масълцето на моята,че незнам кога ще се наложи да я отворя.
        Виж си гумичките на клапаните най-напред.

        ПП: И картерната вентилация. Ако никога не си отварял капака на клапаните, може да си сигурен че отдолу е пълна гнус. А ако не си сменял гумички, отново може да си сигурен че отдавна са на камък.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

          За сега само доливам щото не ми се занимава,ама дойде ли ми музата да и обърна внимание смятам първо да пробвам с газ в цилиндрите за запекли сегменти.Ако няма ефект минавам на промивка и смяна на гумички и ако пак не мине на диета,вече пътят е един,ще се изкормяме.

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

            Първоначално публикуван от karno Преглед на мнение
            За сега само доливам щото не ми се занимава,ама дойде ли ми музата да и обърна внимание смятам първо да пробвам с газ в цилиндрите за запекли сегменти.Ако няма ефект минавам на промивка и смяна на гумички и ако пак не мине на диета,вече пътят е един,ще се изкормяме.
            Колко точно ти харчи?Моята е литър на 2500 км. и не мисля да пипам.

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

              Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
              Колко точно ти харчи?Моята е литър на 2500 км. и не мисля да пипам.

              При над 100-200 грама на 1000км направо си е за пипане.

              Ама пак ви казвам - сменете си гумички на клапаните преди да мислите друго.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                При над 100-200 грама на 1000км направо си е за пипане.

                Ама пак ви казвам - сменете си гумички на клапаните преди да мислите друго.
                Ако са гумички-да..При положение,че са сегменти-ремонт от 500 лв. нагоре,а наливното масло е 6 лв. литъра...безмислено е.Лично на мойта,още не знам кво и е,ама при положение,че са рециклирали главата-сменили са 7 клапана и гумичките,остава сегменти.Малката ми надежда е,че не са направили главата добре и някой водач е останал разбит...или гумичките са менте.Между другото какво общо има запушената картерна вентилация с разхода на масло?Щото при мен има и едно леко избиване на масло през щеката за проверка.Много лекичко,само я цапа десетина сантиметра.Ама и аз много я пържа.Люлин-Дупница за 40 минути...

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                  Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
                  ...Между другото какво общо има запушената картерна вентилация с разхода на масло?
                  В капака на клапаните имаш маслоотделител (лабиринтче от каналчета, а може и мрежички) покрай които минават картерните газове и от тях се отделя маслото до някъде. Когато всичкото това е затлачено/замърсено, не може да отдели маслото от картерните газове и то отива за изгаряне.

                  За другото - без да се отвори не може да се знае, но при положение че са "рециклирали" глава и че имаш "леко избиване на масло през щеката, явно е на доста километри, та е по-вероятно да е направо за ремонт (шлайфане + бутала + сегменти + лагери)
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    В капака на клапаните имаш маслоотделител (лабиринтче от каналчета, а може и мрежички) покрай които минават картерните газове и от тях се отделя маслото до някъде. Когато всичкото това е затлачено/замърсено, не може да отдели маслото от картерните газове и то отива за изгаряне.

                    За другото - без да се отвори не може да се знае, но при положение че са "рециклирали" глава и че имаш "леко избиване на масло през щеката, явно е на доста километри, та е по-вероятно да е направо за ремонт (шлайфане + бутала + сегменти + лагери)
                    Като сваляха главата,лично се убедих,че цилиндрите нямат ръб.Лагери сменях заради вала/нали го счупих някак си/,та остава сегменти.Но пак мисля,при този разход да не пипам.Утре ще ми скимне некъв бартер и рокито си отива.Между другото обаче,тоя маслоотделител ще го видя тия дни.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                      [QUOTE=сашо2;2187762]Колко точно ти харчи?Моята е литър на 2500 км. и не мисля да пипам.[/
                      Като карам градско като че ли не се усеща да лапа ама извънградско гълта към1:1000,пък нито пуши ,има си мощност,няма течове,нормален разход на гориво,оди я разбери

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                        [QUOTE=karno;2192016]
                        Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
                        Колко точно ти харчи?Моята е литър на 2500 км. и не мисля да пипам.[/
                        Като карам градско като че ли не се усеща да лапа ама извънградско гълта към1:1000,пък нито пуши ,има си мощност,няма течове,нормален разход на гориво,оди я разбери
                        Все трябва да пуши.При мен е,когато работи на място 30-40 секунди,като я изфорсирам,излиза кълбо синкав дим и избистря веднага.Ако я изфорсирам веднага,няма пушек,трябва да изчакам нови 30-40 секунди.Това го прави само на загрял двигател.Провери дали е така и пиши пак.Провери също,като я караш по автомагистрала с около 130-140 при загрял двигател/около 4700-4800 оборота/,дали пуши,някой да кара зад теб и да гледа.Но и в двата варианта,колегата е прав-започни от гумички на клапаните и проверка на цялото им състояние.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                          Карно, колегата Сашо е прав.Започни от гумичките /внимавай!горни долни са в различни цветове/ та до маслообирателни сегменти.Дано да е само до там.И не се хващай на разни текезесарски хитрости, като промивки с гас за газени лампи или други "универсални" бози предлагани в дюкяните.Минах по този път и само си загубих времето.Като отворих двигатела се наложи да махам маслообирателните сегменти със шабъра Дерзай! Успех!
                          Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                            Едно мерене на компресия се прави за 20 минути, а дава отговори на доста въпроси. Лично мнение - стигне ли се до смяна на каквито и да е сегменти, най-добре да се направи ремонт. Другото е кърпене с неясен резултат.

                            Тоест - мериш компресия, ако е ОК - сменяш гумички. Ако не спре да папка масло - отваряш двигател, като в 90% от случаите мотора е за ремонт.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                              Дойде време за изкормяне,изтръмбуших баба Фери и о,небеса на какво е способен гения човешки...ЛАТУН!!! Седя и се питам какъв малоумник трябва да си,че да си разглобиш колата,да стигнеш до лагерите,да хвърлиш толкоз труд и накрая вместо да смениш черупките,им подлагаш латун и я сглобяваш пак и айде за продан да видим кой амсалак ще се нашие и то съответно бях аз.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140211_110557[1].jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5565157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140211_110623[1].jpg
Прегледи:1
Размер:92.9 КБ
ID:5565156

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                                Сега поне ще и сменя всичко,лагери,бутала ,сегменти,семеринги,гарнитури и все там прилежащи чаркалъци,абе амен амен ще я купя още един път.Айде и дано не ви се случват такива работи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X