Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

    Щом не е "седнал" на масата ще е основен ремонт,но после.Да не излезе-Бе то тука некакви го направиха през ауспуха(ма теа били гинеколози).Ако не е състезателен-само веднъж му се прави основен ремонт,но ремонт.Пък на "не професионалиста-Бай Владо"
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

      Това е съвпадение от стар виц,Куздов
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

        Да ти кажа аз как бих го направил - не и трепери толкова на главата. Не е нищо особено. Болшинството проблеми на колеги от форума (които си чел предполагам, и затова се шубелисваш), е инатенето им до последно да прегледат всичко и да шлайфат всичко, което трябва да се шлайфа - пак по твоите причини - да минат с по-малко, да не махат двигателя (то пък великия двигател, ама нейсе).

        Та, като ще правиш основен ремонт, направи го като хората - извадете двигателя, махнете главата - бе, разглобете го "на кванти", както обича да казва дЕдо, премерете всичко и преценявайте. Това включва мерене на глава, мерене на блок, мерене на цилиндри, мерене на колянов вал и въобще всичко останало което може да се премери. Ако след сваляне на главата, щом не е имало проблеми до сега, има някакви кривини, то те ще са минимални (стотни) и ще се оправят със съвсем лек шлайф, а може и да не се пипа. При това се гледа и главата, и блока, като особено внимание се обръща на областите между клапаните и между цилиндрите, защото проблемите се явяват най-вече там. После останалото по каналния ред - шлайфане на цилиндри, ако трябва, смяна на бутала, сегменти, ако трябва (ще трябва според мен), и шлайфане на колянов вал и смяна на лагери, пак ако трябва. Прегледайте и в какво състояние е маслената помпа, водната помпа и т.н.

        Въобще - свършете го като бели хора, защото в 90% от случаите при такъв ремонт - икономиите водят до преразход после, и ползата от файдата отива по дяволите.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Тая техника е стара и не търпи такива магистрални претоварвания.
          Андро, при 140 на 5-та предавка оборотите са никакви за тоя мотор. Тоя двигател започва да върви наистина от 3800-4000 оборота нагоре. Просто така е правен (странна концепция за возило, претендиращо за джип). Надолу е куц кон, и реално натоварванията върху него са навсякъде другаде, но не и по магистралата, и не по нанадолнище. Трябва му само изправно охлаждане и хубаво масло. В гората практически се кара в по-високи режими, отколкото по магистралата, а го няма и въздушния поток, дето да го охлажда, както като го караш с над 100.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

            Хубава работа ама ..........
            Едно нещо, като основен ремонт ,или се прави както трябва ,или не се прави.Всичко останало е компромис.Евтиното винаги излиза по скъпо.
            Досега не съм видял друг двигател, освен танковите и авиационните, да влизат сегментите откъм коляновия вал.

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              От всичко което си написал, за ремонтиращите коли е ясно че не си в час, а щом не си в час не давай съвети на майсторите (работниците по ремонта), мигай на пресекулки и повтаряй "незнам".....колкото до ремонти на двигатели ( и приспособления) звънни, ела, ще ти покажа каквото имам да не си съвсем "необразован".... и аз не съм професионалист
              Гледам си в София,ама къде ти е сервиза?Дай адрес за бъдещи служебни контакти.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01062012378.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5380055Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01062012380.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5380056Между другото проблема е избил преден семеринг на коляновия вал.Тъй като от проверката на майсторите,буталата нямат нужда от пипане/висока компресия,керемидени свещи и двигател,не пипащ маслото/,ремонта ще се заключи само в сваляне на колянов вал,шлайфане,смяна основни и биелни лагери,смяна на избилия семеринг,наливане масло и газ до ламарината...Въпроса ми е само марката "Тайхо" за тези лагери добра ли е и удачно ли е да се купуват от "Балканпартс"-София?Цената е 65 лв. комплекта.И още един въпрос-трябва ли да се донатегнат болтовете на главата,която е шлайфана и поставена преди 6000-7000км?
                Последно редактирано от сашо2; 01-06-12, 15:06.

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                  Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
                  Дай адрес за бъдещи служебни контакти.
                  Телефона е в пподписа ми.

                  Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
                  [ATTACH=CONFIG]458491[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]458492[/ATTACH]Между другото проблема е избил преден семеринг на коляновия вал...,ремонта ще се заключи само в сваляне на колянов вал,шлайфане,смяна основни и биелни лагери,смяна на избилия семеринг....
                  Това от снимките не са лагери за смяна, и т.н....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Телефона е в пподписа ми.

                    Това от снимките не са лагери за смяна, и т.н....
                    Точно на тези от снимките нищо не се вижда.На един друг биелен си личи неравномерно износване - около два см. в края няма такова,а останалото е като надрано с едра шкурка.При първа възможност ще ги снимам,бях го направил,ама точно тия снимки са размазани.На този биелен също има малко-в десния долен ъгъл,ама трудно се вижда.Майсторите казаха като теб,можело да кара и така,но е по-добре да се шлайфа и напасне.И тъй като лагерите са само 65 лв. комплекта+труда на монтьорите,не си струва икономията.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                      Валът,като е отвън ще напаснат биелните.дотук добре,а как го правят номера с основните,че ми е любопитна процедурата
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                        Ремонта се задълбочава.При разглабянето се оказа,че е счупен коляновия вал откъм ангренажния ремък но по такъв начин,че не е превъртял.От луфта явно е избил и семеринга.Сега издирвам вал.Ако някой има,да свирка.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                          Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
                          Ремонта се задълбочава.При разглабянето се оказа,че е счупен коляновия вал откъм ангренажния ремък но по такъв начин,че не е превъртял.От луфта явно е избил и семеринга.Сега издирвам вал.Ако някой има,да свирка.
                          Еми във форума има фероза, дето се продава на части, така че смятай че си намерил. До колкото помня вала си е на мястото все още.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Еми във форума има фероза, дето се продава на части, така че смятай че си намерил. До колкото помня вала си е на мястото все още.
                            Ако имаш впредвид ванката,продал го е.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                              Него, да. Е, нямаш късмет. Ама все в някоя морга би трябвало да има.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за основен ремонт на двигател фероза- 1.6, 16в.

                                И ако някой се бъзика с Фероза-ето нагледно как мотора има толкова пауър,че си чупи вала.Между другото има следи от шупла,явно си е бил дефектен.Добрата новина е,че не е превъртял ангренажа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X