Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Несправедливо отношение към Кия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Несправедливо отношение към Кия

    От доста време някакъв гняв напира в мен, а той е породен от едно видимо несправедливо отношение към Sportage. Напоследък забелязвам че хората доста са се разглезили от разни съвременни автомобили, - икони на дизайна и корпоративния блясък, а джипки като кия-та са низвергнати и нарочени за лоши, - нещо доста пресилено и тенденциозно. Даже и по-лошо - кията е поставена под ръба на класацията... едно време и с москвича не съм получавал такова пренебрежение.

    Та стоя тази вечер, възползвайки се от недъждовното време и зяпам кията с око на дизайнер. И със същото око зяпам и проектите за водещи компании в световния бизнес и ме се налага да творя често за тях, а нещата които правя някак по стечение на обстоятелствата се харесват. Та седя аз и зяпам кията и намирам в нея една харизматична и изключително симпатична джипка. Вярно кусурът който намирам е в задната част на колата - калниците, - нещо там не е съвсем идеално, но не е и съвсем зле. Гледам и високото остъкляване - да, ама на конструкцията си пасва доста. Така или иначе съм влюбен в предницата и преходите към купето. Лично за мен машинката е много симпатична. Не искам да споменавам колко прехвалени бмв-та дръпна тази зима, колко път видя, и колко добре се държеше на сняг.
    И когато стане дума приятели да я оценят - мълчание. Никой не казва нищо положително. Гледам пренебрежението в погледите, жена ми също я набеди за гадна - нямала климатик... Нещо несправедливо се върти в отношението към тази кола, без да има ни най-малка вина за това. Един даже ми каза - абе я виж какъв аквариум е - не са тонирани стъклата и прави гадно впечатление. А пъргавелката лети на пушка, салона добре поддържан, вътре удобно. Превключването на скоростите - меко и леко. Преди 10 години не съм си и мечтал че ще имам такава кола....а отношението към нея лошо.

    Та какво ви е мнението, вие споделяте ли забелязаното от мен? Какво не ви харесва особено в първата генерация на Sportage? Има ли предразсъдъци към тях?
    KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

  • #2
    От: Несправедливо отношение към Кия

    Наше лошо нема!Важното е ти да си доволен!
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      От: Несправедливо отношение към Кия

      К'во ти пука? Негативно отношение има към всичко, което не е познато. Накарай някой "негативист" да направи обективно сравнение между това, което критикува и това, което хвали и ще видиш резултата. Или ще е от сорта "Абе, един приятел има такова и не е доволен" или "Абе аз и двете не съм ги имал, ама онова повече ме кефи". Днес карах един такъв "критикар" да направи сравнение между Терано и Фронтера и накрая мина от "Ма'ни го тоя Опел ..." до "Абе, не знам, ама Тераното по ми харесва на външен вид...". Естествено, хабер си нямаше и двете какво представляват, ама един приятел го карал за риба с Терано и "т'ва от къде минава, нищо друго няма да мине" ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Несправедливо отношение към Кия

        Първото негативно мнение за Кията го прочетох точно в този форум докато си търсех нещо по високо за вилата и то без да подозирах за съществуването му.
        В продължение на месеци търсих какво да си купя и съответно след сериозното оплюване тук се бях отказал от тази марка.Бях се насочил предимно към Витара и обиколих къде ли не и се качих на какви ли не кошници...............
        Най накрая харесах една страхотна,червена втори собственик,купувана от България и добре изглеждаща на снимките,точно каквото търсех.
        Обадих се,оказа се че е в Дупница,уговорих един приятел и си дигнахме дъто и на оглед.Значи това което видях ме отказа тотално от марката без да искам да обиждам никой,колата беше тотална щета за 6000лв,като собственика не искаше да свали нито лев и съответно няма сделка.На майтап решихме да обиколим авто къщите,пред първата авто къща пред която спряхме беше моята кола-КИЯ 2000ТДИ,грабна ме от пръв поглед с вид,конфорт,звук и още......
        Забравих за всички негативни мнения и на десетата минута я бях капарирал,за което не съжалявам и днес.
        Малко се отплеснах но исках да разкажа за една любов от пръв поглед която и ръжда даже няма.
        Кия Спортидж 2000тди
        Всеки шут отзад-е крачка на пред

        Коментар


        • #5
          От: Несправедливо отношение към Кия

          Първоначално публикуван от George Takev Преглед на мнение
          От доста време някакъв гняв напира в мен, а той е породен от едно видимо несправедливо отношение към Sportage. ...
          Чак пък гняв ...

          И аз като kuzdov да те питам "Какво ти пука???" Ако на тебе ти харесва, върши ти работа и не ти прави ядове, значи всичко е 6. Сега, ако искаш колата ти да впечатлява околните, това е друг въпрос.
          Вкусове разни. Никой не е длъжен непременно да харесва твоя избор.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Несправедливо отношение към Кия

            Последно в един сервиз ми отрязаха главата с фразата, ооооо ама ти още ли не си се отървал от тая КИЯ.... :-), днес и дъщеря ми ме довърши, докато я карам към градината, първо ме изгледа странно и вика, - ама що с тая кола. Питам я защо? Не ти ли харесва? Тя отговаря - амиии щото е стара. Аз и казвам - стара е, но е по-нова от по-големия джип (паджерото)... и мълчание. Днес пак ще се дзверя пред нея, в опит да открия к'во не им харесват на тия джипчета. ;-) Ядове е правила, но нищо по-различно от нормално.
            KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

            Коментар


            • #7
              От: Несправедливо отношение към Кия

              Робуваме на марката това е истината а разбирачи колкото искаш в БГ винаги съм се дразнил на хора който едно колело не са изработили а дават оценки на автомобили без да ги познават.През годините съм открил сума недостатъци на Паджеро и пак си го карам защо така се получава не знам.
              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

              Коментар


              • #8
                От: Несправедливо отношение към Кия

                Явно е това, робува се на фиксирани марки и нарочени за "добри", после се хвърля в някоя къща да си чупи главата новия собственик. Консуматорско мислене. Явно трябва да свикваме с него. Не знам дали не е за отделна тема, но съвременните грозотии в 4х4 изпълнение не само че не ми радват окото, но и не ги считам за практични.
                KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                Коментар


                • #9
                  От: Несправедливо отношение към Кия

                  Имам Спортидж 2000 ТДИ.Купих го март тази година.До тук машината ми харесва въпреки, че в началото никак не ме кефеше като дизайн.Кара се всеки ден.Преди имах Фероза и бях много доволен от нея, но по ред причини ми потрябва джип с 4 врати.Когато тръгнах да избирам първо минах през Черок.Като визия това е моята машина, НО ми трябваше дизелов мотор.ВМ ските мотори са много зле когато ги купуваш 2-ра употреба от непознати(хубава колиба ама капе) .Минах на Рейндж Ровер П-38 с БМВ мотор.Оказа се, че са постоянно зацепени 4Х4- джип, джип ама не съвсем.За къв ми е пролетта,лятото и есента да разкарвам 2.5тонна машина по асвалт с постоянно 4Х4.
                  Тогава поразрових из форума и се замислих практично- нито съм "некоя закъснела мутра" нито съм "ДДС измамник" или айдук от всякаква категория, нито има нужда да давам нереално много пари за гориво авточасти застраховки и данъци, и отговора изскочи почти веднага.Фрийлендъра и ЦР-В отпаднаха по ред причини описани в съответните раздели тук.Паджерото и Ланд Крузера дълги бази са ми големи като габарит.
                  Като извод мога да кажа, че съм доволен от колата.Харчи ми малко, не е скъпа за поддръжка и застраховки.На шаси е.Има си лост за управление на раздатката.Предстои ми малък лифт и по свестни гуми.Всеки е свободен да кара каквото иска, но аз за себеси съм намерил вярното решение- пък на който не му харесва- нема вкус...
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Несправедливо отношение към Кия

                    Ха и аз така. Не мислех да вземам Киа, ама ми трябва за тормоз кола, а не за автомивки и разходки до кафето. Когато я купувах беше с доста недостатъци. Казах на тогавашния собственик, че ще я покарам извън пътя и ако ми хареса я купувам. Той се качи до мен и нагазихме в нивата, храсти, клони доста добре се държеше. На следващия ден беше купена от мен. Мисля си, че всеки е наясна за какво е взел колата. Аз съм я взел за работа, за трудни терени. Не се притеснявам да изпозвам чука като огъна ламарините, не ме боли като я надера, не плача като се счупи. Карам я, поддържам я и тя си изпълнява предназначението. Докато е в двора ми, ще си я карам. От опита ми знам, че колата върви добре. Здраве да е! Като за край, колата не е идеална, никоя не е, но това дали колата е добра, проличава от грижите и любовта на собственика към нея. Подобно като при жените ;-) Всички знаем лафа, че няма лоша кола, а има неподдържана, такава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Несправедливо отношение към Кия

                      Напълно съм съгласен с Вас колеги. При мен също ми трябваше малко по-високо проходима машина за вилата, както и доста изисквания към бъдещата кола (дизел, 4 врати, комфорт в купето широк багажник и т.н). Найстина, признавам си и аз не се бях насочил към тази марка. Докато не я видях в една автокъща зарязана зад всички автомобили (качена леко на едно байрче), цялата прашна и мръсна ,даже и табела с цена нямаше! Реших да я огледам и на следващия ден беше капарирана. Найстина съм доволен и не слизам от нея. Полагам грижи и въопще не ме интересува кои какво си мисли за колата. Важното е аз да си я харесвам . Но нека да не забравяме ,че има доста голямо количество от комплексирани човеченца , които искат все да си мерят пишките , било то на пътя или извън него. Киата за мен си има всичко и визия и забелжки и силни и слаби страни.Но аз си я харесвам такава каквато е.И като цяло Киата е моята кола , спрямо с това което мога да си позволя! Това е първата ми лична кола и чесно да Ви кажа не смятам да я продавам.
                      Аз съм!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Несправедливо отношение към Кия

                        Аз като купих моята преди 4 години беше една от най евтините марки 4х4 и така и не ми стана ясно защо, вози почти като лека кола няма друсане тропане, климатика си работи, излизаш в калта няма грешка, на асфалта си е лека кола. Създаде ми малко проблеми в началото но не се отказах сега е в перфектно състояние и не бих я заменил за друга. На газ я засичам извънградско минах 200км с 21лв.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Несправедливо отношение към Кия

                          Браво!Най-сетне темата която исках да прочета.От известно време се оглеждам за нещо 4х4, въртя-суча, а очите ми все в KIA Sportage. Всичко каквото ми трябва си има:климатик, 4 врати, багажно отделение, истинско 4х4, първоначална себестойност която мога да си позволя, нито е малка като Витара нито голям кош, а пък и визията ми допада. Само на една задача не съм намерил решението: дали да е бензин с ГИ или дизел.Помогнете и това да реша, ще Ви бъда благодарен!
                          LZ1ACU

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X