Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотормузей Рига 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотормузей Рига 2

    Отварям нова тема, за да се зарежда по лесно страницата, темата е от тук...
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...36#post1860836

















































































































    LZ1NBN

  • #2
    От: Мотормузей Рига 2

    Благодаря за интересните снимки!! Чудесни снимки, чудесен музей и... тъжна равносметка: направили са нещо на световно ниво, а страната е наполовина по-малка от България, а населението - 1/3 от нашето. На фона на тази фантастична сбирка, къде сме ние? Музей няма, няма и да има скоро. Дори и да има, едвали можем да съберем нещо близко до тази изложба - последните хорхове, по-големи модели Мерцедес и въобще всякакви стари, интересни машини, са изнесени още преди години от алчни кретени. Останало е малко, по-обикновеното и единици по-интересни неща, но основно в ужасно състояние. Ето как онези там са си запазили техническата история, имат техническа култура, направили са нещо великолепно... А ние, толкова ли сме прости и изостанали? Макар и въпросът да е реторичен, пак ми се дочува едно "ДА!". Уж бяхме братски народи от един лагер, а те какво имат, пък ние какво нямаме!
    Извинявам се за отклонението от темата, но винаги, когато видя нещо подобно, ми става неприятно за ситуацията у нас. Най-вече, защото сме имали, не по-лоши коли от тези в снимките! Всякакви, по-нови, по-стари, най-стари, най-масови, най-скъпи... И в общи линии повечето и по-интересното е или изнесено, или претопено.
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #3
      От: Мотормузей Рига 2



















































































































































      Това е от мен, поздрави...
      LZ1NBN

      Коментар


      • #4
        От: Мотормузей Рига 2

        Красота! Има невероятни експонати.

        Благодаря за споделеното!
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Мотормузей Рига 2

          Майка ми скоро ходи в Рига по един проект в училище. Бяха и в музея, но нямали почти никакво време и затова не донесе никакви снимки, но каза, че било уникално. И наистина е! Благодаря на автора и на двете теми.

          Коментар


          • #6
            Уникални, а малко инфо за самоя музей. На каква площ е? И колко време отне обиколката?
            XR4

            +359.885.88.99.29

            Коментар


            • #7
              От: Мотормузей Рига 2

              Обиколката на музея ми отне около 2 часа, на 3 нива е и имаше посетители въпреки, че навън беше -28.Има и много хубав техен сайт с виртуална панорама.

              http://www.motormuzejs.lv/pub/?lang=rus
              LZ1NBN

              Коментар


              • #8
                От: Мотормузей Рига 2

                Нейчо, къде си се запилял, бе човек?
                Преди време беше пуснал една снимка от Калмикия или от Казахстан беше?
                Сега Рига...

                Огромно благодаря за този фото-репортаж!
                Това място май трябва да се посети!

                Коментар


                • #9
                  От: Мотормузей Рига 2

                  А стига бре!! Браво на ентусиазма с които е събрано и реставрирано всичко това!! Огромен труд,огромни средства но всичко си заслужава!! Нейчо, браво и на теб че ни разходи из миналото на авто и мото индустрията! РЕСПЕКТ!!!
                  Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                  Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мотормузей Рига 2

                    Пътувам по 3,4 месеца по релацията от Латвия до Афганистан, изхранваме НАТО, след това 2 седмици в БГ и отново на път.
                    LZ1NBN

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мотормузей Рига 2

                      Ей много ме е яд ,че късно видях темата. Супер снимки. Приятелката ми е латвийка и колко пъти съм бил в Рига и да не ми е казала за това място. Ей сега си създаде тя проблеми . Преди месец се върнах пак оттам...
                      Страхотен град. Въпреки,че аз основно вися по нощните клубове там .
                      Иначе сега последния път ходих до малък музей с военна техника в малко селце до Литовската граница. Евала на тия хора за желанието, труда и средствата хвърлени по тия проекти. А където ходих пари не взимаха. Само предупреждаваха да не се катерим по тях.
                      висете отпуснато

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X