Обява

Свий
Няма добавени обяви.

? Ето конкретния ми случай...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ? Ето конкретния ми случай...

    Правилно си се насочил-Г или МЛ-с новия двигател.
    Но 60% градско ще ти са лакоми.Жип за градско няма.
    Последно редактирано от Георги Крумов; 29-05-12, 22:37.

    Коментар


    • #17
      От: ? Ето конкретния ми случай...

      Като чета първия ти пост, все си мисля за Паджеро 3. Бензиново 3,5, дълга база, автомат.
      Според масовите критерии за джип в този форум, то е по-скоро голямо комби, ама за нуждите ти е идеално.
      Много екстри, изключителен комфорт, дори при подържане на скорости над 150.
      За динамиката, всеки който е сядал на Паджеро с този мотор знае за какво става дума.
      Като цена - влиза в бюджета отвсякъде.
      Като разход е малко отгоре според това, което даваш като база за сравнение.
      Последно редактирано от radikyokushin; 29-05-12, 22:35.

      Коментар


      • #18
        От: ? Ето конкретния ми случай...

        Истината за такъв вид джип е Subaru B9 Tribeca !
        Лудак

        Коментар


        • #19
          От: ? Ето конкретния ми случай...

          Не зная как са Американците но от Японците ТЛК 100 и Патрул Y 61 са с най - големите вътрешни обеми . Има място както за големи хора така и за багаж .
          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

          Коментар


          • #20
            От: ? Ето конкретния ми случай...

            Май колегата тотално се обърка.Ама е нормално...В края на краищата каквото той си избере.Ние само даваме съвети и то приятелски
            Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

            Коментар


            • #21
              От: ? Ето конкретния ми случай...

              За тази пари наистина според мен няма по-добро от Ленд Крузър 120. На 2ро място слагам гореспоменатото Гранд Чероки(с много приятно 3.0ЦРД на Мерц).
              Паджерото е доста по-зле от ТЛК 120 като комфорт/динамика. Имам опит с 2те непосредствено едно след друго(3.0Д4Д и 3.2ДиД).

              А щом се предлагат Субарута не виждам защо пък да не предложа и Х5 3.0Д фейслифт
              Jeep Grand Cherokee 4.7 4" lift Rough Country

              Коментар


              • #22
                От: ? Ето конкретния ми случай...

                За посочения бюджет, може много неща да се изберат.
                120-ката на Тойота е добро решение за изброените изисквания.
                Патролът от въпросните години - също.
                Г-то на същата възраст, вероятно ще е доста скъпо.
                Сорентото е добро, компромисно решение.
                Бензиново Гранд Чероки, но е с добър апетит, което може да се компенсира, евентуално, с добра цена.
                Избора, все пак е и въпрос на лични предпочитания, така че - успех!
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #23
                  От: ? Ето конкретния ми случай...

                  Както се казва, който каквото има - това хвали, та сигурно и аз така.
                  Според мен Киа Соренто е удачен вариант и покрива на максимална степен изискванията, които си посочил.
                  Аз съм със бензинова Киа Соренто V6 3500, автоматик, кожа, климатроник и т.н. Голям е , идеален е за шосе, магистрала, лек оффроуд, има комфорт, мощност и т.н. Единственият недостатък е въз големичкият разход на бензин - 13/100 извънградско и около 20/100 градско (поне при моето каране е толкова). Предполагам, че ако ти се вижда много, можеш да сложиш газов инжекцион или да пробваш такава с дизелов двигател. При дизела разхода би трябвало да е значително по-малък. Най-добре е ако има къде да го пробваш, за да можеш сам да прецениш.

                  Виж тук - все едно гледам моето - за около 10 000 лв. Е има и по-скъпи, ето едно тук - за около 20 000лв.
                  Последно редактирано от windcoast; 30-05-12, 13:16.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ? Ето конкретния ми случай...

                    за 30-35 120ката дизелова с автомат по възможност с колкото може повече екстри и ако има на въздух, ама за 35 се съмнявам. Мое мнение е дизел да се взима, защото с АГУто си е таралеж в гащите, дизела сипваш и караш. За много по-малко пари може да вземеш Гранд Черок куадрадрайв 4,7 да кажем, 25/100 газ градско, но пак се отива на АГУта и занимавки. Според мен за 30-40 най-доброто е 120ката, патрола и Гто на магистрала няма как да се сравняват с 120ката, вътре е удобно и за човек над 2 метра и над 150кг.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ? Ето конкретния ми случай...

                      Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                      за 30-35 120ката дизелова с автомат по възможност с колкото може повече екстри и ако има на въздух, ама за 35 се съмнявам. Мое мнение е дизел да се взима, защото с АГУто си е таралеж в гащите, дизела сипваш и караш. За много по-малко пари може да вземеш Гранд Черок куадрадрайв 4,7 да кажем, 25/100 газ градско, но пак се отива на АГУта и занимавки. Според мен за 30-40 най-доброто е 120ката, патрола и Гто на магистрала няма как да се сравняват с 120ката, вътре е удобно и за човек над 2 метра и над 150кг.
                      +1 . Много си прав , най-вече за Газовата уредба . Г-то наистина е много скъпо , а черока е лаком и то доста . Наистина най-добрият вариант е Тойота .
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #26
                        От: ? Ето конкретния ми случай...

                        Колега,продава ТЛК120,в нашия форум.Като гледам отговаря на доста от изискванията,та и цената е добра.
                        ...Даже има 2 предложения за 120ки.
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=145057

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=127000
                        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                        Коментар


                        • #27
                          От: ? Ето конкретния ми случай...

                          Еее, благодаря ви на всички за съветите! Вчера точно си мислех, че такива масови питания, от които другите не научават нищо, бързо се изчерпват, ама не - има хора!
                          Ясно, че е объркващо, щото съм много неподготвен по темата. Как 1 уикенд може да ти подпали чергата! Но... който е седнал на седалка, дето му стига до задника, не се връща надолу, казват...
                          Така. Докъде стигнах:
                          - приоритетни модели: ТЛК 120 (знаех, че това е разумен избор, хич не ми харесва дизайнът, за разлика от повечето хора, но тва не е най-важното); Гранд Чероки (трябва да спра в някой автошоп да го "меря", че май нямаше място за главата ми, по отдавнашен спомен); Киа Соренто (интересно предложение - нищо не знам за него, ще чета) и... Диско 3 (любимец, но никой не каза нищо тук за него, май само ще се обръщам по улиците)
                          - въпросът ми по принцип: дизел-бензин беше глупав - като стигнем до модел, тогава конкретиката
                          - и последна молба: откъде четете джипска информация? Аз гледам в autoexpert.ru за колите, но не стига. Тук, във форума, има някви ресурси, но като новак нямам достъп до тях. Та, метнете малко линкове, да се просвещавам . Английския го чета с разбиране, руския - с чувство.
                          Благодаря и успех на всички!

                          Коментар


                          • #28
                            От: ? Ето конкретния ми случай...

                            120ката е добре да е автомат, разбира се 5степенен, но за 27 първата си струва. jeep.auto.ru има четец на вин. Мога да ти дам да покараш 120ка и черок 4,0ка. баща ми и съдружника ми са съответно, 187 170+кг и 210 150+кг и им е добре в 120ката, в МЛа тия хипопотами като седнаха и аз стъпвах на задната седалка в 120ката в немско пътувахме тия 2мата отпред отзад 3ма и аз на 3ти ред с още 2ма, аз съм 187 85 кила

                            Коментар


                            • #29
                              От: ? Ето конкретния ми случай...

                              За 5% оф с АТ гуми всеки паркетник почти е чудесен за задачата! Някак не си струва целите мостове за толкова малко. Основното като проблем е дрането на боята, но то за нещо 2005-та все ще си седи като проблем. Диско 3 си вземи! Щом те кефи, няма да имаш никакви грижи, а ако сипеш бенз в Х-а/мноо лаком на черно брей.../ ще те повозя да видиш, че дори и бавни почти не ти трябват . Черните пътища са непроходими за паркетници само ако има коловози от камьони... Извън тях явно няма да ходиш...

                              Коментар


                              • #30
                                От: ? Ето конкретния ми случай...

                                Според мен за 40 хил. лв. може да се намери Паджеро 4 - 3,2ДиД на около 90 хил. км. - с малко гаранция демек. А ако е над 100к км и 3 г. ще е и под 40 хил. лв. Аз съм доволен от моето Паджеро при подобни изисквания. Усредненият му разход за 73 000 км е 11,7/100.
                                Ако трябва да се пести от цена, защо не Хюндай Санта Фе? При голям сняг няма да издрапа по тази пътека, ама за 2 пъти годишно 20 бона отгоре струва ли си?
                                www.offnews.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X