Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задача по математика за 5-и клас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Задача по математика за 5-и клас

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Това е сложното. Трябва да си запознат с взетия учебен материал и да слезеш на нивото на детето. Един вид да мислиш по-просто, отколкото си свикнал. И се стига до там, че на зададения от хлапето въпрос, започваш да отговаряш с въпроси "Е, това не сте ли го учили?"; "Как може да не сте го учили"; "А това учили ли сте?"; "Наистина ли?"; Сигурен/а ли си?"; "Е това не може да не сте го учили!"-това последното го изтръскваш, когато не можеш да си представиш, че задачата се решава по-елегантно и просто отколкото ти казва твоя обременен мозък.
    Съвсем си прав. Единствено се успокоявам, че тъщата е учителка по физика и математика (в пенсия де) и на моменти зацикля повече от мене. Оня ден се прибирам и още преди да си сипя ракия, подават ми задача за процент от разстояние и време. Тъщата, като прочела разстояние и време и... ела да видиш- 4 страници с формули и няма решение. А то просто, та просто. Сметнах го, ама не можах да го запиша, та пак тя оправи положението.
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #32
      От: Задача по математика за 5-и клас

      Както казал Чапаев на Петка след теста по математика:
      Питаха ме колко прави 0.5 + 0.5. Бе чувствам го с цялата си душа, че отговорът е литър, ама не знам -как да го изразя математически :-) :-)
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #33
        От: Задача по математика за 5-и клас

        Първоначално публикуван от dadokoko Преглед на мнение
        Питаха ме колко прави 0.5 + 0.5. Бе чувствам го с цялата си душа, че отговорът е литър, ама не знам -как да го изразя математически :-) :-)
        Е на това му викам математика, а не като Евгени: половината това, една четвърт онова, пък имало и три жени...и накрая на колко години бил Питагор?!?

        Коментар


        • #34
          От: Задача по математика за 5-и клас

          Направо ви натрясках двойките на всички до тук.
          Четете ли внимателно: "освен това имало и 3 жени" ? Еми значи 25 са учениците .
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X