Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

    Здравейте колеги, монтираха ми ГИ фобос 1 на "Гошо" и му направих тест пълно- пълно. Заредих газ на излизане от София и след това на крайната дестинация във Видин и ми излезе разход за 197км 20,65литра газ. След това карах цяла седмица градско и извънградско и изминах 178км с 23 литра газ. Предполагам това е нормален разход, ако колега има подобен ГИ моля да сподели мнение.

  • #2
    От: Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

    Здравей колега, аз съм с терано с монтиран в германия холандски газов инжекцион Колтек, при мен разхода е на градско 18/100, а на извънградско 14/100, честно да ти кажа вече ми писна да плащам сума ти пари на газстанцията и се замислям за смяна на ГИ. Дай информация къде си го слагал Фобоса и евентуално колко ти се върза с монтажа.

    Коментар


    • #3
      От: Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

      Здравейте ходих до газаджията по миналата седмица и той ми прави настройките в движение, като сега разхода ми се върза 10,5 на 100км празен и натоварен 12литра. Вървежа е си е супер, аз и не карам бързо.

      Коментар


      • #4
        От: Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

        Б--и разхода,чак не ми се вярва.Зареждаш за лека кола,караш джип....Ако си е верно,евала на газаджията ти...

        Коментар


        • #5
          От: Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

          Хи, преди време гледах подобна тема за разход на терано 2 и колегите споделят горе долу толкова, все пак по книга извън града е 9 , а в града 15 л. бензин. Ако е правилно регулиран всеки ГИ не би трябвало да има много голяма разлика от тази с бензина.

          Коментар


          • #6
            От: Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

            Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
            Здравейте колеги, монтираха ми ГИ фобос 1 на "Гошо" и му направих тест пълно- пълно. Заредих газ на излизане от София и след това на крайната дестинация във Видин и ми излезе разход за 197км 20,65литра газ. След това карах цяла седмица градско и извънградско и изминах 178км с 23 литра газ. Предполагам това е нормален разход, ако колега има подобен ГИ моля да сподели мнение.
            Различните Газстанций сипват различно количество газ и човек лесно може да се заблуди в разхода.По тази схема пълно-пълно заредено на различни места съм го докарвал и до 7л на 100 и до 22л(празна бутилка 43л. на Газком в София я пълнят 42л във Враца доливам 7.5л газ за 95км).Почнах да събирам бележките за 1000км предимно градско в Сф разход около 150 л газ,това без бензина (около15-18л).Най малък разход ми е давал 11л газ от София до Велинград при скорост 60 до 80 км в час........мъка,мъкаааа ама се налагаше дано не ме е "хранил" някой по пътя.Но както се казва на Нас разхода не ни е никакъв проблем, ПРИХОДА е проблем.Повече приходи на всички......

            Коментар


            • #7
              От: Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

              Хи , днеска ме изненада Гошо заредена пълна бутилка измина 214км. Заредих на ОМВ Видин и точно на спускането над Костинброд изпищя. Заредих на ЛУК 28 литра газ, явно си има значение какво зареждаме))
              п.с. На отиване до Видин ми изгори 34 лв. за 235км газ.

              Коментар


              • #8
                От: Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

                По въпроса за газ станцийте да споделя!!!бутилката на Фордьо е 15л, най-редовно я пълнят с15,5 до17л.а в с.Зимевица успяха да вкарат18л.!!! ходи смятай разхода!!!!!!
                Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                Коментар


                • #9
                  От: Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

                  Първоначално публикуван от veneli Преглед на мнение
                  По въпроса за газ станцийте да споделя!!!бутилката на Фордьо е 15л, най-редовно я пълнят с15,5 до17л.а в с.Зимевица успяха да вкарат18л.!!! ходи смятай разхода!!!!!!
                  Брей....каква е тази малка бутилка....
                  Това на 100км. и гастанция трябва да се търси...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Допустим разход на газ за нисан терано / маверик

                    Моето терано 2 дава 14/100 с 4 човека с 120-130 км/ч по магистралата , с BFgoodrich AT, и Thule 390 литра. Сам си направих картата, но не съм доволен и ще ходя на газаджия. Според моя майстор би трябвало да имам 10% разлика (ако дава на бензин 10, то на газ 11).

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X