Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

    Смених и маслото, щото предишните собственици го бяха сменяли и се оказа неправилното. Обаче то изтича м/у 1/2 масло и 2/3 масло и останалото си е вътре. Предполагам се е прецакало, но пък спря да се успива в завои /преди смяната не се сещаше да върне предавка докато завиваш, абе дълго е да обесня що/. След около 3000 км след смяната, една сутрин просто почнаха проблемите. Пуска се програмата за защита и минаваш само на 5-та. За щастие ръчния режим работи на 4 скорости /без втора реално/. Та кутията трябва да се свали и отвори, но не ми се ще да го правя къде да е. Намерил съм един беемвист, но нещо почнах да им нямам доверие на тва племе. Другото, което се сещам, но знам, че е скъпо е Джемини, но ме гложди спомен, че някой беше недоволен и от тях. Та да питам и тук реших, ако някой знае добър майстор за тези скорости, ще съм много благодарен. Щото смяната на маслото и филтъра е къде 400-500 лева. Ако е пресечено ще боря предишния сервиз да ми покрие разходите, но пак ми трябва друго спец. мнение. Малко съм объркан, какво да предприема, но колата ми трябва и не искам повече да я карам без втора.

  • #2
    От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

    Ако става дума за Х5 4.4 не е ZF кутията.Трябва да е 5L40E.Преди разглобяване и направи диагностика.

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

      По мнение на приятели каращи само автоматици, сервиза срещу караулката на Ботевградско е добър. Правели сериозни кутии и не би трябвало да се затруднят.
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

        Каква е колата ?
        Има човек който внася "англичанки" и са все с автоматични скорости.
        Иначе - започни от диагностика в БМВ. В Пловдив струва от 40 до 80 лева и си казва всичко.
        Повечето сервизи не могат да четат автомат на БМВ. Повярвай ми, този цирк го гледах цял месец.
        БМВ 728 автомат, като му удари кикдауна и влизаше в авариен режим.
        Та - каква е колата, коя година за да се види има ли такава кутия и за какви пари ще я вземеш (ако искаш).
        Според мен това е по-евтин и безболезнен вариант. Според мен.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

          На диагностика ходих. Казаха ми, че трябва да се отвори кутията. Както вече писах, само смяната на маслото и филтъра е около 500 лева, което е оправдано за 60-100 000 км пробег, които се очакват, но не и 5-те, които съм минал . О там следват минимум 500 до максимално 3000 още за цялостно рециклиране. Иначе е Х5 4.4 2001-ва, но из нета намирам информация за ZF и реших, че е. Диагностиката ми е без пари, но просто нищо не ми казаха съществено, трябвало да се отвори кутията за информация, какво що. Обаче аз вече искам 2-ро, дори 3-то мнение. Би следвало да го пише на капака.

          Не се сещам на ботевградско, кой е този сервиз, там нещо френско ми се върти из главата, но ще скокна да погледна.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            На диагностика ходих. Казаха ми, че трябва да се отвори кутията. Както вече писах, само смяната на маслото и филтъра е около 500 лева, което е оправдано за 60-100 000 км пробег, които се очакват, но не и 5-те, които съм минал . О там следват минимум 500 до максимално 3000 още за цялостно рециклиране. Иначе е Х5 4.4 2001-ва, но из нета намирам информация за ZF и реших, че е. Диагностиката ми е без пари, но просто нищо не ми казаха съществено, трябвало да се отвори кутията за информация, какво що. Обаче аз вече искам 2-ро, дори 3-то мнение. Би следвало да го пише на капака.

            Не се сещам на ботевградско, кой е този сервиз, там нещо френско ми се върти из главата, но ще скокна да погледна.
            Жалко....
            Трябва диагностика в БМВ. Никъде другаде. Това е.
            Ако не могат да кажат какво е на диагностика.... какъв сервиз са ?
            Звънни в БМВ и питай за цената. Ще ти кажат и по телефона (за диагностика)
            Новата (втора употреба) си я взимаш с компютъра.

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

              НЕ съм сигурен, че друга стара кутия е по-добре. Предпочитам качествено рециклирана, щото новата стара пак трябва да се отвори и прегледа. Четох мануала за ремонт и пише, че на кутии над 100 000 км е препоръчително да им се сменят всички дискове, гуми и туй онуй ако се отваря...

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

                Ако визираш Камор ауто, забрави! В Дару Кар също няма да отида, все пак вече съм си патил достатъчно от тях с ЛР. Това, че е БМВ не означава, че не трябва да мога сам да разбера, какво му е и как да се оправи. А то и диагностиката не може да ти каже в кутията, какво е за смяна. Четох в един форум, че не препоръчват смяна, все пак има отколешен спор за тази смяна, защото от БМВ твърдят, че маслото е Life Time. Та някои сменят, други не. Разумното срещу смяната беше твърдението, когато новото масло се сипе, то вероятно ще откърти много шлака из кутията, защото е доста по-агресивно от старото, която шлака може да причини редица проблеми, например това, което на мен ми се случва. Аз го смених, просто защото преди го бяха сменяли и не бях сигурен, какво са сипали /по-скоро бях и наистина се оказа няк'ф декстрон, който не е правилното масло/.

                Та скоростите трябва задължително да се отворят, а и дори смяната на маслото за да стане на 100% трябва да е свалена за да се източи на 100%! При смесването, което е настъпило при първата и втората смяна, маслото е кой знае, в какво състояние и може би дори само тоталната му смяна да нормализира нещата /с нови гумички.../ Иначе 5 нови комплекта с дискове май са около 1000 .

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

                  Всеки сам прави своя избор.
                  Една диагностика в Пловдив в БМВ струва 42 лева ( и стотинки).
                  Ако се наложи още нещо дето му казват АВ - още 12 лева. Така за 55 лева знаеш всичко за тази скоростна кутия.
                  Аз бих започнал от тук.
                  Ако се окаже скъп ремонта (над 1000 лева) аз ще си взерма друга скоростна кутия от "англичанка" а тази пак ще си я отворя за кеф и за чесане на "крастата" - "око да види, ръка да пипне".
                  Но така бих постъпил аз. Ти си знаеш какво си преживал и колко си псувал големи "майстори".
                  Това е.
                  Успех !
                  П.С. Аз за това взимам само ръчни с 6 скорости. По-икономично и няма такива проблеми. 4.4 с ръчни .
                  Последно редактирано от bgbul; 28-05-12, 10:27.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

                    Това дето пише Life Time го дават от БМВ.С една малка уговорка ако е черен етикет се сменя,ако е зелен е Life Time.А и никой не знае колко е лайфа на кутията.Диагностиката на кутията със добър скенер може да ти покаже всичко което е за смяна без разглобяване.Повече от 50% съм сигурен ,че при теб се касае за електрически проблем а не механичен.За източването на маслото има едни малки хитринки дето източват на 95%.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

                      само Боби: 0887 243797
                      Three witches watch three Swatch watches.
                      Which witch watch which Swatch watch?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

                        За кой сервиз в Пловдив става дума? Ръчните са супер сигурно, но аз нещо предпочитам автомат и като цяло съм много доволен. Сега и съм принуден да карам само в ръчен режим и да прескачам 2-ра, което е много особено и неприятно. Ще звънна значи и на Боби, може и през Камор да мина за диагностика, но ми се струва, че само ще си дам парите там. Скоростите от англичанка са 1000 лева демек? И къде да намеря такова чудо, щото ми трябва една пластмаса за под купето, а нямам идея за Х5 от морга...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

                          Обади се ето на този колега.
                          Гарантирано ще пиеш вода от извора, единственото неудобство е, че Стоян работи в Пловдив.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

                            Дам, това е 2ри глас за този колега, а Пловдив е близо в общи линии. Ако не може да се оправи за цял работен ден ще да е бая сериозно поразена. Ще се звъни, пък ще видим. Благодаря много на всички.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

                              Стоян е хирург, чийто майсторлък може да потвърдят доста от колегите..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X