Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

    Колега ! Може ли да драснеш с две думи къде и как си реши проблема?Виждам ,че темата е стара.Но така е останала недовършена.Още ли караш без втора?

    Коментар


    • #32
      От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

      Ако питаш Насов,май още кара без втора а и като гледам има бан та незнам как ще ти отговори.

      Коментар


      • #33
        От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

        Здр. Имам един въпрос .Карам 730и автомат колата си работи добре но когато я сложа на Р не задържа на место и ако я изгася после не пали.Трябва да я прехвърля на N за да запаля иначе на другите предавки няма проблем включват си без проблем.Ако някой има идея какво може да е да сподели.

        Коментар


        • #34
          От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

          Задържането на колата на място при позиция (Р) на автоматичната скоростна кутия е чисто механично.
          Стартера върти само на позиции (P) и (N). Ако колата се задържа на място при позиция (Р) може да се търси причината в електрониката (модула за управление).
          В случая щом колата от една страна не се задържа на място и от друга не пали на позиция (Р) и в същото време на позиция (N) стартера върти и колата пали проблема според мен е по-скоро механичен.
          Причината може да е в селектора, жилото или лоста който управлява позициите отстрани на самата кутия.

          Коментар


          • #35
            От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

            Значи колата я имам от 1 година.Лятото ходих до морето и като се прибрах се полу4и това за първи път.И един приятел ми каза малко да я бутнем леко когато е на някоя от скоростите и ще се опарви.И така и стана запали си и нямаше проблем.И преди 2 месеца някаде патувах пак така около 300км на веднъж и спирам колатаслагам я на Р и не спря леко продължи, но нямаше проблем после си запали пак на Р и така до преди 1 седмица.Само, че сега различното е, че когато включа на Р скоростите от таблото на колата изгасват, сменя ли на R, N, D, 4,3,2 пак светват. И си превключват без проблем.Ходих при един майстор на диагностика и той я закачи на ком. и показа и аз го видях, че няма никакви грешки и скоростите са добре.Онзи ден я запалих и преди да я изкарам напражих 2; 3 маневри в двора и поставих я на Р и си светна Р стоеше си без проблем.Направих около 20 км. разходка спирам слагам я на Р и пак изгасва лампата на таплото и изчезват предавките и колата не спира а приплъзва на пред и нещо почва да трака от долу.Този приятел дето го карах за диагностиката ми каза,че спред него е някоя клема или някоя жица нагоряла и не дава контакт и така се едно не отчита , че колата е на Р.

            Коментар


            • #36
              От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

              Електрониката на автоматика е много чувствителна към напрежението на акумулатора.
              Когато спре да пали пали на (Р) пробвай да запалиш с друг акумулатор или с кабели, независимо че акумулатора не е съвсем изцеден и изглежда като да има живот в него.
              Ако това е причината то не обяснява защо колата не се задържа на място при (Р) позиция на лоста на скоростите. Все пак провери дали не е механичен проблема в селектора и жилото.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X