Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 36 от 36

Тема: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

ssspeed е офлайн
    Стоян Маринов
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    981
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Ремонт на автоматична скоростна кутия /мисля е ZF/, къде?

Кутията е 5HP24.
    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

И аз така бях разбрал, съответно четох това http://akpp-texpost.ru/5HP24E.pdf

Място
    София
    Публикации
    1,040
    Точки (при гласуване)
    14

Koko от "Малинова Долина". Номера му го има на много места във форума. Но не съм го чувал от доста време. Реши доста проблеми на мен и хора около мен.

ssspeed е офлайн
    Стоян Маринов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    981
    Точки (при гласуване)
    9

Какво показа диагностиката?
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

Място
    Троян
    Публикации
    591
    Точки (при гласуване)
    0

Питай и на gabi_gabi_@abv.bg, 0888 740 761, 0889 29 00 19. Това е сервиз само за автоматични скоростни кутии. Не съм ги ползвал и не знам отзиви за тях. Само знам, че са такъв сервиз.

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

Така и не разбрах диагностиката, какво точно показа... Рекоха ми за отваряне е, не знаем нищо конкретно. Което на мен не ми допадна и реших да търся алтернативни пътища...

ssspeed е офлайн
    Стоян Маринов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    981
    Точки (при гласуване)
    9

Само на 2ра ли прави проблем?
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

Място
    Земя
    Публикации
    5,939
    Точки (при гласуване)
    0

Да. Нов акомулатор 110 бош сивър, само да вметна, че ако е ток, не би трябвало да е от там. Но пък чувам постоянно бръмчене от таблото, под навигацията. Почвам всичко да подозирам, знам за куриозни щуротии като проблеми в скоростите от късо в запалката .
    Последно редактиран от Насов ; 28-05-12 в 22:24

ssspeed е офлайн
    Стоян Маринов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    981
    Точки (при гласуване)
    9

Вероятно проблема е механичен.Трябва да се погледне.
    Grand 3.1TD
    0898 620 306 Стоян

Публикации
    1,334
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на ssspeed Преглед на публикациите
    Кутията е 5HP24.
    BMW X5 2000-2006 5L40E BMW X5 2004-2006 6HP26A.

Място
    София
    Публикации
    185
    Точки (при гласуване)
    10

Колега ! Може ли да драснеш с две думи къде и как си реши проблема?Виждам ,че темата е стара.Но така е останала недовършена.Още ли караш без втора?

Публикации
    1,334
    Точки (при гласуване)
    8

Ако питаш Насов,май още кара без втора а и като гледам има бан та незнам как ще ти отговори.

Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

Здр. Имам един въпрос .Карам 730и автомат колата си работи добре но когато я сложа на Р не задържа на место и ако я изгася после не пали.Трябва да я прехвърля на N за да запаля иначе на другите предавки няма проблем включват си без проблем.Ако някой има идея какво може да е да сподели.

Място
    София
    Публикации
    231
    Точки (при гласуване)
    11

Задържането на колата на място при позиция (Р) на автоматичната скоростна кутия е чисто механично.
    Стартера върти само на позиции (P) и (N). Ако колата се задържа на място при позиция (Р) може да се търси причината в електрониката (модула за управление).
    В случая щом колата от една страна не се задържа на място и от друга не пали на позиция (Р) и в същото време на позиция (N) стартера върти и колата пали проблема според мен е по-скоро механичен.
    Причината може да е в селектора, жилото или лоста който управлява позициите отстрани на самата кутия.

Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

Значи колата я имам от 1 година.Лятото ходих до морето и като се прибрах се полу4и това за първи път.И един приятел ми каза малко да я бутнем леко когато е на някоя от скоростите и ще се опарви.И така и стана запали си и нямаше проблем.И преди 2 месеца някаде патувах пак така около 300км на веднъж и спирам колатаслагам я на Р и не спря леко продължи, но нямаше проблем после си запали пак на Р и така до преди 1 седмица.Само, че сега различното е, че когато включа на Р скоростите от таблото на колата изгасват, сменя ли на R, N, D, 4,3,2 пак светват. И си превключват без проблем.Ходих при един майстор на диагностика и той я закачи на ком. и показа и аз го видях, че няма никакви грешки и скоростите са добре.Онзи ден я запалих и преди да я изкарам напражих 2; 3 маневри в двора и поставих я на Р и си светна Р стоеше си без проблем.Направих около 20 км. разходка спирам слагам я на Р и пак изгасва лампата на таплото и изчезват предавките и колата не спира а приплъзва на пред и нещо почва да трака от долу.Този приятел дето го карах за диагностиката ми каза,че спред него е някоя клема или някоя жица нагоряла и не дава контакт и така се едно не отчита , че колата е на Р.

Място
    София
    Публикации
    231
    Точки (при гласуване)
    11

Електрониката на автоматика е много чувствителна към напрежението на акумулатора.
    Когато спре да пали пали на (Р) пробвай да запалиш с друг акумулатор или с кабели, независимо че акумулатора не е съвсем изцеден и изглежда като да има живот в него.
    Ако това е причината то не обяснява защо колата не се задържа на място при (Р) позиция на лоста на скоростите. Все пак провери дали не е механичен проблема в селектора и жилото.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Автоматична скоросТна кутия
    От koko_74 във форум MITSUBISHI
    Отговори: 2
    Последно мнение: 06-03-12, 19:21
  2. Автоматична скоростна кутия
    От evrobom във форум OPEL
    Отговори: 8
    Последно мнение: 27-07-10, 23:26
  3. Отговори: 2
    Последно мнение: 20-10-09, 22:14