Страница 3 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 101

Тема: Д П С

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,724
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Д П С

Цитат Мнение на bogilloff Преглед на публикациите
    Знам, че е объркано, ако започнем да го оправяме - ще стане още по-объркано, затова се въздържам.
    Да същия обществен строй е, на същите основи на онзи стожер на демокрацията дето три дни след влизането в Багдад напълни интернет пространството с предложения за продажба на автентични шумерски плочки.
    Не мога да кажа нищо повече - това съм чул от ония дето минаваха през капъкуле, това съм написал. Всъщност не съм очевидец, щото не съм ходил и мен не са ме "обиждали". Но не се съмнявам в това.
    Впрочем чувал съм нещо подобно (е малко по цивилизовано) от българките дето бяха на работа в Гърция в средата на 90-те. Там митничаря посочвал и докато обекта (в женски род) сам не слезе от автобуса, същия не тръгвал. Не съм ходил (тогава) в Гърця, информацията ми е втора ръка.
    По въпроса за произхода - през 74-та в България започва едно голямо (практически повсеместно) генетично и антропологично изследване на българския народ с всичките му етнически групи. Е, на базата на тогавашните средства и познания. Резултатите от него са едно от основанията (поне официалните) за "вземането на курс към възродителния процес". Чел съм ги на хартия тогава (резултатите). Няма да ги казвам. Всъщност бяха много страници и от гледна точка на идеалистичното схващане дето, славяни прабългари и траки основали държава, може да изглеждат още по-объркващи. Не ми се вярва да е много вероятно но може би ще се намерят в интернет. Потърси.
    Колега - пишеш неща от рода ЕЖК. Жалко.
    Винаги има и ще има грешни дела от "лоши" хора. Винаги има извратеняци. Доган е един от тях.
    Просто е култивиран и образован. Но това не прави делата му по-малко вредни за българите и за България.
    Какво прави - ислямизира територия след територия. Ислямизирането е факт , а турското самосъзнание (потурчването) идва от само себе си.
    Пишеш неща които са от последните няколко години и то ЕЖК.
    Прочети и се образовай за ислямизирането на българските територии. Кога е започнало, как и по-какъв начин е провеждано.
    Прочети за Висарион Смоленски и .... а бе отвори съзнанието си и виж истината.
    Потурчването е следствие от политиката на Доган (нали за него е темата), парите идват отвън (това е ислямска политика и е прилагана от векове).
    Щом има пари - има и послушни политици. Доган е удобен за всяка власт, защото се купува с пари.
    Убеждения няма , а само последователна политика - ислямизиране чрез религия, джамии и празни обещания.
    Който е на власт - Доган е с него. Факт.
    Кой ще го озапти - ами дано видим скоро......

Място
    София
    Публикации
    2,930
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на bgbul Преглед на публикациите
    Винаги има и ще има грешни дела от "лоши" хора. Винаги има извратеняци. Доган е един от тях.
    Просто е култивиран и образован.
    Меди Доганов, ИМХО е най-кадърният български политик след бай ти Тошо. Ако беше етнически българин, вече отдавна щеше да е пожизнен президент, с право на унаследяване на власта от преките му наследници.

Какво прави - ислямизира територия след територия. Ислямизирането е факт , а турското самосъзнание (потурчването) идва от само себе си.
    Кога за последно си говорил с български турчин, не-активист на ДПС, и роден след 1990-та ?

Меди ислямизира, по-точно казано капсулира една прослойка от българските турци, което вече е на изчезване - бабите и дядовците, дето помнят как са им забранявали да ходят с шалвари, и как са им сменяли имената. Отломки от миналото - възрастните роднини на жена ми все още не си говорят с мен, щото съм гяурин, нищо че съм по-мургав от 2/3 от тях. Нещо като "червените бабички", в етнически вариант. Плюс вота на изселниците.

Мнозинството български турци, извън гореизборените категории, го псуват на провала и не гласуват за него. Да чуеш само как брат'чеда Октай говори за Меди До'ан - Волен Сидеров ще ти се стори като сладкопойна чучулига.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Тропчо: И-и-и-и, смяташ че ще им натриеш носовете, като си седиш вкъщи и си почесваш интелектуално макарите в изборния ден?

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,150
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на windwarrior Преглед на публикациите
    Нещо като "червените бабички", в етнически вариант. Плюс вота на изселниците.
    ... + доста турци и доста българи, принудени да гласуват за него по икономически механизми. Но това беше. И свърши.
    Linus Torvalds: On the Internet, nobody can hear you being subtle.

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,724
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Меди Доганов, ИМХО е най-кадърният български политик след бай ти Тошо. Ако беше етнически българин, вече отдавна щеше да е пожизнен президент, с право на унаследяване на власта от преките му наследници.

Кога за последно си говорил с български турчин, не-активист на ДПС, и роден след 1990-та ?

Меди ислямизира, по-точно казано капсулира една прослойка от българските турци, което вече е на изчезване - бабите и дядовците, дето помнят как са им забранявали да ходят с шалвари, и как са им сменяли имената. Отломки от миналото - възрастните роднини на жена ми все още не си говорят с мен, щото съм гяурин, нищо че съм по-мургав от 2/3 от тях. Нещо като "червените бабички", в етнически вариант. Плюс вота на изселниците.

Мнозинството български турци, извън гореизборените категории, го псуват на провала и не гласуват за него. Да чуеш само как брат'чеда Октай говори за Меди До'ан - Волен Сидеров ще ти се стори като сладкопойна чучулига.
    Колега, наистина си заблуден. Истински заблуден. Жалко .... а имаш свежа мисъл.
    Не си наясно въобще. Особено за младите.
    Имаш ли идея какви форуми и събрания се провеждат в момента в БЪлгария от млади "ислямизирани" българи (дето ти им викаш "турци")?
    Нямаш. Вижда се по писането и мисленето.
    Просто нямам сили да отварям мозъците на заблудени като теб. Ако не погледнеш сам, как аз да ти отворя очите?
    Довечера ще ти опиша ситуацията от сбирката проведена в Смолян. Жална и тъжна работа.
    Надъхани като еничери.....политиците мижитурки са мълчат.......такива като теб не ходят да се образоват за съвременните процеси на ислямизиране.... а бе какво да говоря.
    Чувствам се като на фронта.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,150
    Точки (при гласуване)
    60

Нещо като "червените бабички", в етнически вариант
    млади "ислямизирани" българи
    А па това са скиновете, в етнически вариант. Пак нищо ново и пак нищо важно.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Не съм съгласен. Скиновете в нашия вариант винаги има кой да ги ограничава и да ги стопира ако се наложи, докато в техния е коренно обратното. При тях скиновете се радват на всеобща подкрепа и са обект на гордост. А те от своя страна, стъпвайки на такава база изключително лесно преминават на качествено ново ниво - джихад, а оттам на терористи и камикадзета. Такива като Брайвик на фона на Ал кайда, Хамас, Мюсюлмански братя и още една камара знайни и незнайни, са единици и показват ясно съотношението. Човек лесно може да си направи изводите.

paksss е офлайн
    Павел Викторов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    Роман-Враца
    Публикации
    1,463
    Точки (при гласуване)
    12

Общо взето не се интересувам от политика, тъй като нямам икономическа изгода от това. Но където ми се е наложило да работя с турци, все съм срещал организирани, трудолюбиви и честни хора. Може аз да съм уцелил все правилните хора, но и общото ми впечатление за тях е само положително.
    Павел Викторов - 0 осем 78 І7878З

Публикации
    866
    Точки (при гласуване)
    7

Меди Доганов, ИМХО е най-кадърният български политик ....

Еде еде, не е ли много пресилено-"кадърен".Какво значи кадърен, в тази среда създадена от неговите друшки от..... абе би трябвало да знаеш.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,150
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Тихомир Преглед на публикациите
    Такива като Брайвик на фона на Ал кайда, Хамас, Мюсюлмански братя и още една камара знайни и незнайни, са единици и показват ясно съотношението. Човек лесно може да си направи изводите.
    Да показват, да показват, колко да показват? Въпрос на гледна точка. Ако си поговориш с един иранец (примерно, за да е отдалечен достатъчно от непосредствения проблем) за босненските и косовските събития, какво ли ще си помислиш?

Брайвик как да е, някой да е спрял Волен Сидеров (освен собствените му слаби нерви)?

Всичко си е същото.

Цитат Мнение на paksss Преглед на публикациите
    Но където ми се е наложило да работя с турци, все съм срещал организирани, трудолюбиви и честни хора.
    Срещал съм и от другия вид. Хора като хора.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Да показват, да показват, колко да показват? Въпрос на гледна точка. Ако си поговориш с един иранец (примерно, за да е отдалечен достатъчно от непосредствения проблем) за босненските и косовските събития, какво ли ще си помислиш?

Брайвик как да е, някой да е спрял Волен Сидеров (освен собствените му слаби нерви)?

Всичко си е същото.

Срещал съм и от другия вид. Хора като хора.
    О, показват повече от достатъчно. За този, който иска да види, а не да маха пренебрежително с ръка. А от другия вид и аз съм срещал. Но винаги съм забелязвал дистанцията тип свой-чужд.

Място
    Банкя
    Публикации
    3,382
    Точки (при гласуване)
    15

Тази "партия" барабар с лидера и е част от създаваното в последните години уродливо подобие на демокрация у нас. Сигурно е че термина "кадърен" - типично по ориенталски много добре приляга на всичките тези, които се изредиха да чорбаджийстват /дерибействат - или какъвто друг турцизъм се сетите/ над агнешки преклонените ни глави. За повечето участници в този процес най-подходяща и искрено желана от мен съдба е тази на един друг "етнически лидер" - Цветелин Кънчев. Това само за да не се изказвам остро.
    0888932647

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,150
    Точки (при гласуване)
    60

За този, който иска да види
    За който много иска да види, няма несъществуващи неща.

А дистанцията, за която говориш, винаги съм я скъсявал до нула. Трябва само малко добронамереност. Ако знаеш 5-те или 10-те неща, по които се различават - помага, но не е задължително.

Аз имам нечестно предимство - бил съм на седмична детска градина в Хотница, там в твоя край. Аз и брат ми бяхме там етническото малцинство, въпреки че не го осъзнахме дълго време.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

За който много иска да види, няма несъществуващи неща.

А дистанцията, за която говориш, винаги съм я скъсявал до нула. Трябва само малко добронамереност. Ако знаеш 5-те или 10-те неща, по които се различават - помага, но не е задължително.

Аз имам нечестно предимство - бил съм на седмична детска градина в Хотница, там в твоя край. Аз и брат ми бяхме там етническото малцинство, въпреки че не го осъзнахме дълго време.
    Никога не можеш да я свалиш до нула. Това си личи дори от думите колегата windwarrior. Винаги остава граница и винаги ще се намери някой, който ще ти показва къде е тя.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,150
    Точки (при гласуване)
    60

Никога не можеш да я свалиш до нула. Това си личи дори от думите колегата windwarrior. Винаги остава граница и винаги ще се намери някой, който ще ти показва къде е тя.
    Разни хора, разни впечатления. Досега не съм попаднал на някой, който да ми се надуе специално защото аз съм българин, а той - някакъв друг. Това не идва от "самосъзнанието". И аз не съм се оправял лесно с тъщата, хем българи се водеха.

Място
    Г.Оряховица - Remscheid
    Публикации
    894
    Точки (при гласуване)
    8

............ бил съм на седмична детска градина в Хотница, там в твоя край......
    Случайно моя баща е от това село и аз има доста спомени но не съм останал с впечатления да има много турци или цигани в селото . А ти какво си правил толкова далече от софия . Може да се окаже че имаме и общи познати .
    Александър Александров - хубав човек не някой разбран

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,150
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на alexalex69 Преглед на публикациите
    Случайно моя баща е от това село и аз има доста спомени но не съм останал с впечатления да има много турци или цигани в селото . А ти какво си правил толкова далече от софия . Може да се окаже че имаме и общи познати .
    Майка ми и баща ми бяха студенти в Търново. В селото не знам - там не съм излизал от детската градина, а тя беше седмична. Но в самата детска градина беше Турция.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,165
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Майка ми и баща ми бяха студенти в Търново. В селото не знам - там не съм излизал от детската градина, а тя беше седмична. Но в самата детска градина беше Турция.
    Е, ами след като и сам си забелязал, още повече на тази възраст защо трябва някой да ти се надува или нещо подобно? Тихо и покрито, но дистанцията си я има. Още от детските градини.

Място
    Г.Оряховица - Remscheid
    Публикации
    894
    Точки (при гласуване)
    8

Кога за последно си ходил там да видиш какво е останало от градината и как се е променило селото ? Като дете имам хубави спомени а сега ме е яд да ходя защото последните си години баща ми загуби в това село . Почина скоропостижно и ме яд заради това .
    Александър Александров - хубав човек не някой разбран

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,150
    Точки (при гласуване)
    60

Преди повече от 30 години съм бил там за последно.

Място
    София
    Публикации
    2,930
    Точки (при гласуване)
    16

Разни хора, разни впечатления. Досега не съм попаднал на някой, който да ми се надуе специално защото аз съм българин, а той - някакъв друг. Това не идва от "самосъзнанието". И аз не съм се оправял лесно с тъщата, хем българи се водеха.
    Има и такива и се надуват (дистанцират) точно на верска основа. За щастие са много малко, и основно във възраста 60+. Конкретно в моя случай - от шейсетина човека близки роднини на жената (чичовц/лели, вуйчовци/вуйни + първите и братовчеди), само на двама съм им трън в окото - прабабата по бащина линия, и един чичо. Предполагам конкретно към мен нямат нищо против, ама брака с жена ми им дойде малко свръх разбиранията. Същия тоя тупан, чичо и, си изгони дъщерята от вкъщи, защото живее с българин. Тя му показала среден пръст и се изнесла, забележителното е че 99% от родата покрепя дъщерята, а не баща и.

Иначе цялата останала рода са невероятни симпатяги, и се разбираме много добре, канят си ме на сватбите и т.н. Даже вече съм с няколко черни точки, защото не успяваме да гостуваме на всички, а имаме отворени покани за гостита за поне 2 години напред (от Ардино до Лондон). Тъщата ме гледа като писано яйце, и само подпитвам жената кога ПАК ще дойде да ни погостува, ако може за по-дългичко Тъста и той душа човек, въпреки че има два смъртни гряха - рядко пие (не е от религията, професионален шофьор е) и е левскар.

Та аз дистанция не съм усетил, приемат си ме нормално.

П.С. Единствено ми беше странно и трудно да свикна, че и мъжете се прегръщат и целуват (допират бузи) при среща.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Тропчо: И-и-и-и, смяташ че ще им натриеш носовете, като си седиш вкъщи и си почесваш интелектуално макарите в изборния ден?

Страница 3 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •