Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрола блъска по дупките...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Патрола блъска по дупките...

    Като карам по бързичко по дупките и предният мост блъска желязо в желязо. Причините са ми ясни в общи линии. Ударните тампони са изчезнали отдавна, отдавна, още в немско, пружините са смачкани, а амортисьорите са каталясали. Кардиналното решение, също ми е ясно - ново окачване +2", ама.... нема пари.... Та, трябва да се действа с подръчни средства и малко пари. В момента джипа без хора и багаж е отпред 88см до калника, а отзад 92см. Мисля, ако му направя опред едни подложки 2-3см, понеже гледам леглата на пружините са равни и ще станат на струг. Да му купя и два нови амортисьора от маслените на KYB. Пък ако трябва, може и газови, ама нали уж казват, че те самите повдигат, та в комбинация с подрожките да не навири пък предницата? Уточнявам, че джипа се ползва основно за риба и лов, без екстремизми. А ударни тампони откъде могат да се купят, и има ли смисъл от тях? Гледам по повечето Патроли ги няма, или се търкалят откъснати в пружините.
    Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

  • #2
    От: Патрола блъска по дупките...

    На умрели пружини и да слагаш подложки няма да се съживят. Нито пък ще работят както трябва. Като ги няма бъмп стоповете, най-много да утрепеш и новите амортисьори. Със смачканите пружини няма да ти трябва много екстремно каране.

    За съжаление, козата си сака пръч ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Патрола блъска по дупките...

      Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
      Като карам по бързичко по дупките и предният мост блъска желязо в желязо. Причините са ми ясни в общи линии. Ударните тампони са изчезнали отдавна, отдавна, още в немско, пружините са смачкани, а амортисьорите са каталясали. Кардиналното решение, също ми е ясно - ново окачване +2", ама.... нема пари.... Та, трябва да се действа с подръчни средства и малко пари. В момента джипа без хора и багаж е отпред 88см до калника, а отзад 92см. Мисля, ако му направя опред едни подложки 2-3см, понеже гледам леглата на пружините са равни и ще станат на струг. Да му купя и два нови амортисьора от маслените на KYB. Пък ако трябва, може и газови, ама нали уж казват, че те самите повдигат, та в комбинация с подрожките да не навири пък предницата? Уточнявам, че джипа се ползва основно за риба и лов, без екстремизми. А ударни тампони откъде могат да се купят, и има ли смисъл от тях? Гледам по повечето Патроли ги няма, или се търкалят откъснати в пружините.

      Намери си от някъде втора употреба лифтнати пружини.На стари пружини нови амове е хвърляне на пари на вятъра.За какъв Патрул става дума да видя дали имам нещо в залата на славата?

      Коментар


      • #4
        От: Патрола блъска по дупките...

        Патрола е 92г. Y60 GR дълга база 2,8TD. Ще съм много благодарен, ако се намери нещо. Аз бая морги обиколих и тук дебна, ама не. В завода в Крън пуснах връзки, но така и не се стигна до поръчка, понеже не можах да уточня параметрите на пружините.
        Между другото току що видях в продавам едни амове Монро Адвенчър. Стават ли? /Като модел питам разбира се, иначе за всяка стока си отговарят продавача и купувача, естествено./
        Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

        Коментар


        • #5
          От: Патрола блъска по дупките...

          Противно на колегите аз мисля , че ако не ти трябва за хард оффроуд то с подложки 4-5 см и с нови амортесьори Патрола ще си се чувства добре .Естествено не казвам , че това е правилното решение , но си е бюджетен вариант доказан при това Прави "тунинга" и сподели тук после какво се е получило
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #6
            От: Патрола блъска по дупките...

            Не слагай отпред маслени амортесьори ...Предницата е тежка и при каране по черно амплитудите понякога са доста големи.Маслените амове няма да издържат дълго,а и често може да губиш управление при някой подскок от преминаване на напречен канал на пътя с несъобразена скорост!Това комбинирано и със стари омалели пружини и без бъмп стопове....направо нищо не правиш!
            П.П.Не му е тук мястото и ако модератора реши може и да изтрие тази част от мнението ми.Видях че споменаваш Монрото от обявата.Тя е моя и в духа на взаимопомощ мога да ти направя цена за амовете + удължителите/те сега може и да не ти трябват,но след време сигурно ще сложиш по-качествени пружини и ще имаш и лифт...и тогава ще са ти готови да удължиш амортесьорите/.
            Цената специално за теб ще е по 55.00лв за брой или 110лв. за двата с удължителите комплект.Амовета са на 10месеца ползване и са в перфектно състояние!
            Ако решиш...на ЛС или по телефона/номера го има в обявата!
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: Патрола блъска по дупките...

              Благодаря на всички за съветите.
              Амове поръчах вече, пружини се търсят. Никой не каза нищо за т.нар. "бъмп стопове". Толкова ли са кът за намиране тия тампони? Пък и не стават ли от нещо друго да ги и гумите...
              Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

              Коментар


              • #8
                От: Патрола блъска по дупките...

                Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
                ... Никой не каза нищо за т.нар. "бъмп стопове". Толкова ли са кът за намиране тия тампони? Пък и не стават ли от нещо друго да ги и гумите...
                В София ги имаше по 60-на лв бройката.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Патрола блъска по дупките...

                  Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
                  Благодаря на всички за съветите.
                  Амове поръчах вече, пружини се търсят. Никой не каза нищо за т.нар. "бъмп стопове". Толкова ли са кът за намиране тия тампони? Пък и не стават ли от нещо друго да ги и гумите...
                  Мога да ти намеря доста по-евтино от 60.00лв. за брой.
                  Ще проверя цената днес и ще ти се обадя!
                  Нали говорим за предните тампони???
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Патрола блъска по дупките...

                    Ако действително е "блъскало" и е нямал противоударни тампони, огледай къде са били ударите. За пружини от Крън ми звънни на 0888230718, аз мисля, че моят вариант ще ти свърши работа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Патрола блъска по дупките...

                      И тампони поръчах. Не са оригинални, но трябва да станат.
                      Колега bat Goiko, ще ти се обадя да видим за Крън, но всъщност какъв е твоят вариянт? А, и как да разбера къде блъска, като вътре в пружината издатината отдолу, предполагам удря в местото където трябва да е бъмп стопа отгоре. Следа няма видима... Освен ако е някъде съвсем другаде....??? Иде ми на ум, на мястото на тампоните да лепна по една дъвка, да скоча в някоя и друга дупка и да видя после смачкна ли е дъвката. Баси диагностиката....
                      Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                      Коментар


                      • #12
                        От: Патрола блъска по дупките...

                        Имам две оригинални предни пружини ,купувани нови и карани около 6 месеца - ако те интересува пиши ми на лични .
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Патрола блъска по дупките...

                          Всъщност, някой може ли да каже като е бил новичък, един дълъг GR с щатните 31-ци, заводски без лифт, колко трябва да е бил висок отпред и отзад. До калника, да речем. Отпред и отзад трябва ли да има разлика и какво става като му турим 3ма бабаита отзад и две прасета в багажника т.е. 600кг. Някъде съм си правил извадки от италиански сайт за пружини за Патрол, че деформацията на предните е 34мм/100кг, а на задните 32- 18мм./100кг. Което не ми изглежда достоверно, защото на моят съм му качвал до 800кг мрамор в багажника и отзад кляка с не повече от 8-9см. Освен задните пружини да са сменени с някакви усилени, но пък не са цветни. Любопитното е, че в Германия джипа е бил служебен на някакава зоологическа градина. Като го взех имаше следи от надписи WILDPARK отстрани. Може да са возили малки слончета в него Той и така си миришеше...
                          Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                          Коментар


                          • #14
                            От: Патрола блъска по дупките...

                            Здрасти колега писа че си поръчал бъмп стопове-тампони колко е бройката,какви и от къде че и моя реве за тая гимнастика
                            Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
                            0885/511287 ; +393200282393

                            Коментар


                            • #15
                              От: Патрола блъска по дупките...

                              С помощта на колегите от форума, комплекта за предният мост е събран:
                              - пружини ОМЕ 2"
                              - амортисьори газови MONRO ADVENTURE
                              - бъмп стопове, някакви
                              И.... като всяко нещо което не е комплект, възникнаха някои усложнения:
                              1. Пружините са за 50мм лифт, е сигурно ще е по-малко, защото не са нови, но все пак поне 3-4 см ще се надигне дзвера, а амортисьорите са стандартни. Опасявам се да не започнат да се опъват амовете в крайно разтегнато положение. Имам и удължители за амовете, но те пък по-къси от 65-70 мм няма как да станат/ 40мм шиика и 25мм муфа да се хване за резбата/ Ха де, кво да правя сега? Мислех да монтирам всичко без удължители пък ако късеят амовете тогава да го мисля....
                              2. Пружините имаха ръждички тук таме. Жулих една вечер с шкурки и телени четки, писна ми и днес ги дадох на пясъкоструйка и станаха чисто нови. Ами сега, с какво да ги мажа? Питах де що познавах авто-бояджии и мненията бяха в двете крайности от " ъ, пружини, намажи ги там с неква боя" до "о-о-о, това е много специфично, ще търпи деформации, не мога да дам гаранция.....има тук в каталога една боя, нам колко компонентна дето е 1+1 кило кутията и струва 50 кинта, ама ние никога не сме работили с нея...." Сега, пружините съхнат на балкона намазани с цинков грунд на ОРГАХИМ и смятам утре да ги пръсна с червен спрей и това да е.
                              Е?На прав път ли съм?
                              Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X