Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патрола блъска по дупките...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Патрола блъска по дупките...

    Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
    С помощта на колегите от форума, комплекта за предният мост е събран:
    - пружини ОМЕ 2"
    - амортисьори газови MONRO ADVENTURE
    - бъмп стопове, някакви
    И.... като всяко нещо което не е комплект, възникнаха някои усложнения:
    1. Пружините са за 50мм лифт, е сигурно ще е по-малко, защото не са нови, но все пак поне 3-4 см ще се надигне дзвера, а амортисьорите са стандартни. Опасявам се да не започнат да се опъват амовете в крайно разтегнато положение. Имам и удължители за амовете, но те пък по-къси от 65-70 мм няма как да станат/ 40мм шиика и 25мм муфа да се хване за резбата/ Ха де, кво да правя сега? Мислех да монтирам всичко без удължители пък ако късеят амовете тогава да го мисля....
    2. Пружините имаха ръждички тук таме. Жулих една вечер с шкурки и телени четки, писна ми и днес ги дадох на пясъкоструйка и станаха чисто нови. Ами сега, с какво да ги мажа? Питах де що познавах авто-бояджии и мненията бяха в двете крайности от " ъ, пружини, намажи ги там с неква боя" до "о-о-о, това е много специфично, ще търпи деформации, не мога да дам гаранция.....има тук в каталога една боя, нам колко компонентна дето е 1+1 кило кутията и струва 50 кинта, ама ние никога не сме работили с нея...." Сега, пружините съхнат на балкона намазани с цинков грунд на ОРГАХИМ и смятам утре да ги пръсна с червен спрей и това да е.
    Е?На прав път ли съм?
    Здрасти колега,спокойно монтирай амовете с удължителите.Така ще компенсираш лифта на пружините и не те бърка толкова,че удължителите са малко по-дълги.Надолу бъмп стопа ще ги пази,а нагоре ще получиш по-големи ходове,но ще е хубаво с един колан да ограничиш отварянето на амортесьора на 1-2-см. преди да охлабят пружините/знаеш ,че пружините ги държат при разпъване амовете,за да не излезнат от гнездата си/В случая обаче това не е проблем.Истинския ти проблем е в това,че предницата ти ще се вирне,а задницата ти ще увисне.Тоест сега по-скоро мисли как да го повдигнеш и отзад...
    Пружините ги боядисват прахово,а боята не съм толкова убеден ,че е някаква особено скъпа или специална.
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #17
      От: Патрола блъска по дупките...

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Здрасти колега,спокойно монтирай амовете с удължителите.Така ще компенсираш лифта на пружините и не те бърка толкова,че удължителите са малко по-дълги. Надолу бъмп стопа ще ги пази ...
      Това с бъмп стопа-а да не се приема за даденост, а на свалени пружини да се провери при пълно свиване дали опира на бъмп стопове или на амортисьори. Да се има предвид, че бъмп стоповете се мачкат доста.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Патрола блъска по дупките...

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Това с бъмп стопа-а да не се приема за даденост, а на свалени пружини да се провери при пълно свиване дали опира на бъмп стопове или на амортисьори. Да се има предвид, че бъмп стоповете се мачкат доста.
        Естествено ,че всичкото това трябва да се направи.Аз го писах това чисто теоретично.Като гледам как повечето Патроли се карат въобще без бъмп стопове...направо не знам как не се сменят с тонове предни амове...Защото и със стандартно окачване и нормални амове,като нямаш бъмп стоп...нали се сещате
        Колегата ще си провери до каква степен при мачкане надолу се свива амортесьора ,ще види и какво е разстоянието от бъмп стопа до долу/ако се налага ще постави на долната страна една допълнителна гума с една видия-дори си има фабричен отвор там някакъв/ ,а за нагоре с един колан ще органичи хода нагоре в положение малко преди да отпусне пружината.Всичкото това е решимо и не е проблем.
        Както вече писах...проблема е в това,че ще вирне предницата,а ще висне задницата/като Москвич осмак .../
        Затова,повече трябва да се притеснява за този момент и да мисли за решаването му!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #19
          От: Патрола блъска по дупките...

          Вземи, че сложи първо пружините и виж дали няма да се вирне твърде много предницата/предполагам задните пружини са оригиналните/.
          В твоя случай е за предпочитане "новите", предни, наистина да са поувиснали, и може и да не се наложи удължаване на амовете.
          Във всички случаи е добре да ги има бъмп стоп-тампоните, колегите бяха писали цена и е там някъде 60-70лв. бройката.
          Ако мислиш да слагаш такива - момента е заедно с пружините, че после е двойна работа.
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #20
            От: Патрола блъска по дупките...

            Всичко е монтирано!
            Предницата се вирна, но не прекалено. Отпред до калника стана 95см., а беше 88. Отзад си е 92 см. Разликата от 3см на дългата база почти не личи. Ще пусна снимки утре. По същественото е, че го подгоних по един черен път и о, чудо държи се стабилно, не тропа, не блъска. На асфалта в зовои, не клати встрани. Въобще, може да се кара като джип и като кола.
            Отзад, го мисля с 3см гумени подложки и нови амове. По мнение на колеги, отзад не е фатално да сложа и обикнвени, т.е. маслени. Ако някой има нещо читаво за продаване да казва.
            Може би ще е интересно за всички, колегата lubashki777 да каже за какъв автомобил бяха бъмп стоповете, които паснаха на патрола само с лека подстрижка на една ламалинена периферия, но са на половин цена на оригиналните.
            Благодарности дължа на Петър Близнака и lubashki777, както и на всички писали ми със съвети.
            Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

            Коментар


            • #21
              От: Патрола блъска по дупките...

              Първоначално публикуван от kalio_kkk Преглед на мнение
              Всичко е монтирано!
              Предницата се вирна, но не прекалено. Отпред до калника стана 95см., а беше 88. Отзад си е 92 см. Разликата от 3см на дългата база почти не личи. Ще пусна снимки утре. По същественото е, че го подгоних по един черен път и о, чудо държи се стабилно, не тропа, не блъска. На асфалта в зовои, не клати встрани. Въобще, може да се кара като джип и като кола.
              Отзад, го мисля с 3см гумени подложки и нови амове. По мнение на колеги, отзад не е фатално да сложа и обикнвени, т.е. маслени. Ако някой има нещо читаво за продаване да казва.
              Може би ще е интересно за всички, колегата lubashki777 да каже за какъв автомобил бяха бъмп стоповете, които паснаха на патрола само с лека подстрижка на една ламалинена периферия, но са на половин цена на оригиналните.
              Благодарности дължа на Петър Близнака и lubashki777, както и на всички писали ми със съвети.
              Интересното е,че при мен навремето като слагах от същите бъмп стопове на Патрола нямаше нужда от никакво подрязване.Просто ги навих на резбовия отвор над пружината и толкова.Не знам при теб защо се е наложило някакво рязане...
              Тампоните са от някакъв бус/Фиат или нещо подобно/и наистина са досущ като оригиналните,а цената им е точно два пъти по-ниска.ако някой го интересуват има при мен още един -два комплекта и може да пише на ЛС.
              Радвам се,че си отхвърлил предницата като проблем.Виждам от това което си писал,че повдигането ти е 7см.,което означава,че удължителите са ти свършили перфектна работа...точно според лифта
              За отзад...не слагай маслени.Патрол дълга база си е тежка машина и е хубаво амовете да са си газови.Другото което е...маслените са почти на цената на газовите
              Ако задните ти пружини не са много омекнали ,може да се сложат гумени подложки за да се повдигне малко задницата,но имай също предвид,че дори и с тампони ,все пак увеличаваш разстоянието/т.е. правиш лифт/ и няма да е лошо да удължиш и амортесьорите.При задните бюджетното решение в тази посока е,като купиш нови амове,режеш от старите ушите за захващане и ги заваряш от едната страна на новите.Разбира се...така увеличаваш само 1.5-2см.,но можеш и да го направиш това без да са опрени двете уши едно до друго, а да са на някакво разстояние като използваш дебела шина за да ги съединиш от двете външни страни!.
              Ами това е от мен.
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Патрола блъска по дупките...

                Някой, може ли да ми каже на теория, амортисьора колко ход трябва да има на опъване и на свиване от равновесното му положение при спряла кола. Примерно, днес премерих, че моите Монро Адвенчър, имат 5см докато се разпънат напълно и 13см докато се свият напълно, като от 13то санта надолу 10 свива само пружината и последните 3 мачка бъмп-стопа. Общо хода на амортисьора е 18см. Въобще, има ли някакво правило 1/2 от хода да е нагоре и 1/2 надолу, или 1/3 нагоре и 2/3 надолу?
                Nisan Patrol`92, GR, RD28T дълга база

                Коментар


                • #23
                  От: Патрола блъска по дупките...

                  Колеги от къде мога да си намеря гумени подложки за пружините на у61цата ? благодаря предварително

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X