Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съществува ли Land Rover 2wd ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съществува ли Land Rover 2wd ?

    Здравейте, колеги.
    Навил съм си идеята да вкарам v8 от Range Rover Clasic 3.5 cc в купе от лека кола . По- точно Газ 24 .Та въпросът ми е има ли такъв двигател куплиран заводски със скоростна кутия САМО за задно задвижване?
    В интернет намерих такава кутия от Англия, но нова е 3 250 паунда. Моделът е V8 Rover BW T5 Borg Warner 5spd Transmission MG TVR BGT.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    Прочетохте ли това
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-05-12, 17:58.

  • #2
    От: Съществува ли Land Rover 2wd ?

    Има некви ровери коли стари с В8 ,но са редки,както и всички ТВР.Като цяло по-смислено и евтино е да се вземе един БМВ двигател със скорости,че има и доста евтини,ама тва е друга тема.
    M.P.

    Коментар


    • #3
      От: Съществува ли Land Rover 2wd ?

      Форд Капри май имаха нещо такова.Знам,че им слагат такива мотори,ама дали са заводски не съм сигурен.

      Коментар


      • #4
        От: Съществува ли Land Rover 2wd ?

        Скоростната кутия LT77 е взета от някакъв Jaguar от 40-те години, който е бил само със задно.

        Коментар


        • #5
          От: Съществува ли Land Rover 2wd ?

          Добре де, не може ли моторът да си остане с оригиналната кутия LT77 , но да се монтира без раздатъчната кутия? Вместо нея на опашката , която влиза в раздатката да се монтира фланец направо за кардана. Лапата от едната страна е оригинална, а за от другата да се изреже на лазер фланец по дупките за монтаж на раздатката , и за този фланец вече да се завари другата лапа. Обаче не знам как стои въпросът с маслото. Общо ли е за скоростите и раздатката или отделно? И дали ще окаже влияние, защото има маслена помпа?

          Коментар


          • #6
            От: Съществува ли Land Rover 2wd ?

            http://www.twistedandes.com/foro/sho...t=17280&page=4
            Ето за това ставаше въпрос, но вместо раздатка следва направо кардан за задния мост.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X