Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет...

    Здравейте!
    Нов съм тук, затова ако съм объркал някое правило моля да ме извините.
    Решил съм да си взимам фотоапарат, но не знам какъв.Имам бюджет 350-450 лева и се чудя дали да взема някакъв нов фотоапарат като canon sx130/sx150 или някакъв dslr втора ръка. Фотоапаратът ще се ползва за пейзажи и за макро снимки .Не съм някакъв професионалист, просто съм се зарибил и не искам да дам много пари за нещо което може и да не ми се отдаде...

    пс: в момента снимам с canon a3150 is
    Последно редактирано от Ясен; 26-05-12, 18:34.

  • #2
    От: Съвет...

    Като гледам с какво снимаш сега, не знам защо искаш да го смениш с нещо подобно, па макар и superzoom. Според мен нищо различно няма да усетиш, освен че ще снима една идея по-добре. От макро не разбирам, но за пейзажи съм уверен, че нищо кой знае какво няма да получиш от подобен сапунерков апарат. Не че не можеш да направиш хубави снимки с такъв, но се страхувам, че дори и да има някакъв огън в теб да те запали по фотографията, точно заради посредствените пейзажи може да се откажеш. Моя съвет е друг. Порови се във форумите за втора ръка DSLR. Примерно Olympus E-500 с китовия 14-42 може да се вземе за около 300 лв., с допълнителните 150 лв. можеш да купиш и един 40-150 zoom обектив. За същите пари можеш да вземеш и Canon 350D с китов 18-55. С такъв комплект вече можеш да усетиш вече дали ти се занимава и къде искаш да отидеш след това... За 450 лв. можеш да вземеш и втора ръка безогледален Olympus E-PL1 с китов обектив 14-42, което е насравнимо по-добра система от sx130/sx150.

    Успех и после да покажеш снимки!
    LZ2NKM

    Коментар


    • #3
      От: Съвет...

      Ето една опция, която аз едвам се сдържам да не взема. С такъв комплекс ще разбереш занимава ли ти се или не.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #4
        От: Съвет...

        Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
        Ето една опция, която аз едвам се сдържам да не взема. С такъв комплекс ще разбереш занимава ли ти се или не.
        Подкрепям напълно,като минал по тази пътечка.Само че с Е-520.И да допълня, че с такъв апарат е много по-вероятно да те ухапе козата,отколкото да се откажеш.Пейзажите са много добри с китовия,за макрото и портретни-най-добре със специализираните обективи.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет...

          Най-малкото цветовете на Олито са по-добрите за пейзажите. За макро като начало може и с допълнителни макролещи. Ако търсиш суперувеличения вече отиваш на малко пари и повечко хитринки като обърнати обективи и комбинации от два такива един срещу друг. Винаги сменяемата оптика е била огромно предимство. Успех с избора на решение.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X