Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да предотвратя това ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да предотвратя това ?

    Времето се затопли и огромната популация от улични котки тръгна из дворовете . Не ми пречат но почнаха да се качват по колата освен че цапат въпрос на време е да се появят и бълхи . Вече и алармата която включват от време на време не ги плаши . Знам много и ефективни начини за борба с котките но всичките са с фатален за тях край . Та някой знае ли някакво средство репелент или нещо такова което просто да ги отблъсква ? Към момента съм преброил към десет а след предстоящото разгонване популацията им ще нарасне в геометрична прогресия . Кучетата също не решават проблема живеят си в мир и разбирателство с кварталните пумяри . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1510.jpg
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:5973010Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1505.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5973009
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Как да предотвратя това ?

    Говорили сме си тука за проблема. Във магазините за домашни животни и храна и принадлежности за тях продават спрей за отблъскване на котки. Питай за такова нещо, ще ти дадат. Проблемът сам ще намалее след месец-два - защото по естествен начин ще намалеят котките, а останалите ще си разпределят удобните места по стрехи и огради.

    От бълхи няма да пострадаш - не повече, отколкото и без котките. Просто не виреят в колите.

    Кучетата няма как да ти помогнат - котките се катерят по колите главно заради кучетата, не че им е лесно или удобно.

    На снимките - аналогичен случай от вчера.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0003.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5378062Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0002.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5378061
    Последно редактирано от Ясен; 25-05-12, 18:36.

    Коментар


    • #3
      От: Как да предотвратя това ?

      Може и да си купиш устройство с ултразвук, хем няма да ти налазват колата, хем гризачите няма да ти ядат кабелите 30-70лв струват

      Коментар


      • #4
        От: Как да предотвратя това ?

        За репелент не знам,може и да има.Сещам се за един,дето ползвахме като деца(валериан),ма той прави точно обратното-значи отпада ......Сега сериозно,освен механичен начин,за друг идея си нямам!Да речем с по-слаба прашка,но по колата нещо не става...ако пък,автомобила ти е наблизо,с един маркуч можеш да ги пръскаш-хич не обичат водата!Ма,представи си само-ако вземат че свикнат с водата,после има да се струпват за баня .Извинявай,на теб сигурно ти се плаче,ама.....доста смешен казус се получава!

        п.п-на мен,не си ми пречат котангенсите,стига да не правят белички!Е,може би когато е валял дъжд не ми е приятно че цапат,ама животинки-какво да ги правиш
        Последно редактирано от bon40; 25-05-12, 18:46.

        Коментар


        • #5
          От: Как да предотвратя това ?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Говорили сме си тука за проблема. Във магазините за домашни животни и храна и принадлежности за тях продават спрей за отблъскване на котки. Питай за такова нещо, ще ти дадат. Проблемът сам ще намалее след месец-два - защото по естествен начин ще намалеят котките, а останалите ще си разпределят удобните места по стрехи и огради.

          От бълхи няма да пострадаш - не повече, отколкото и без котките. Просто не виреят в колите.

          Кучетата няма как да ти помогнат - котките се катерят по колите главно заради кучетата, не че им е лесно или удобно.
          Не намаляват по естествен път миналата година по това време бяха на половината нали са ми уж дворни познавам си ги . Сега има само 4 - 5 чисто черни а на другите окраски им загубих бройката . Знаеш къде живея има много дворове така че удобни места не им липсват срещу мен е бившия завод "Победа" също голяма територия предлагаща добри условия за развитие на този вид . На колата се качват защото е топло особено на капака двигателя топлоотдава дълго време.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Как да предотвратя това ?

            И сега ще се сведат до половината. Просто в квартала няма какво да ядат двойно повече котки, отколкото са нормално.

            Освен това, като стане по-топло вече няма да търсят най-топлите места.

            Пръскането с вода наистина помага, но трябва да си играеш.

            Коментар


            • #7
              От: Как да предотвратя това ?

              Пък и по-добре котки на тавана, отколкото плъхове под капака

              Коментар


              • #8
                От: Как да предотвратя това ?

                Имам същия проблем. Една комшийка отглежда над 50 котки, те се разхождат, плодят и безчинстват напълно необезпокоявани и имат отвратителния навик да скачат от покрива на гаражите върху колата ми, и да се топлят отгоре й. Освен, че чиста кола повече от два дни не мога да свъртя и се разхождам с милион следи от лапички по тавана и предния капак, забелязвам, че при приземяването си са удряли спирачки и целия таван, и капак са надраскани от нокти. Та, подобно решение на проблема би заинтересувало и мен.

                А, и не намаляват през сезоните. Просто защото ме използват за пътека.

                Коментар


                • #9
                  От: Как да предотвратя това ?

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  А, и не намаляват през сезоните.
                  Твоите няма и да намалеят, докато не попречиш на комшийката да ги храни.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да предотвратя това ?

                    Ами няма начин, поне докато смъртта не ни раздели. То не бяха писаници до общината, целия квартал е на нож срещу нея, но уви. Безнадеждно е.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да предотвратя това ?

                      Доброто старо покривало за автомобил,няма ли да свърши работа?
                      Нищо не мога,и нищо не знам...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да предотвратя това ?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Твоите няма и да намалеят, докато не попречиш на комшийката да ги храни.
                        Същата работа е и при мен все се намира кой са ги храни а те са умни животинки имат ли храна и спокойствие никога няма да тръгнат да мигрират доброволно .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да предотвратя това ?

                          Първоначално публикуван от митре Преглед на мнение
                          Доброто старо покривало за автомобил,няма ли да свърши работа?
                          Ако не те мързи и имаш време - да. Само да не решат да си точат ноктите на него.
                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Същата работа е и при мен все се намира кой са ги храни а те са умни животинки имат ли храна и спокойствие никога няма да тръгнат да мигрират доброволно .
                          Раздай на подрастващите водни пистолети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да предотвратя това ?

                            И при мен има доста котки , но само една се качва на капака ( майката на Роко ) . Откакто порасна сина и и завзе територията тази котка рядко идва , а на капака изобщо не я виждам .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02280.jpg
Прегледи:1
Размер:169.1 КБ
ID:5378071
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да предотвратя това ?

                              30 лв е една въздушна пушка. Съчетаваш полезното с приятното, а и едва ли ще им направиш нещо лошо, освен да ги изплашиш.

                              По темата за бабките, обичащи котки. Гледах едно предаване по някое от Дискавъритата. Какво улеснение е измислила природата за улеснение на котките. Правиха експеримент с 2 мишки. На едната дадоха храна, в която има следи от изпражненията на котка. При пускането на мишките в клетката с котката въпросната отива право към котката - била влюбена в нея. Изследвали, че 20% от американците са болни от тази болест. Всъщност болест е силно казано, защото няма лоши последствия за хората, но са носители на нещата, причиняващи влюбването в котките. В този момент във филма акцентираха да се сетим за лелките, хранещи котките. Разказах го на една такава, но естествено - не ми повярва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X