Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

    Здравейте,

    чета от няколко седмици теми и тук, и по други форуми и вече съвсем си разкашках представата какви гуми да си взема за лятото. Аз снимам уайлдлайф и ходя с колата насам-натам, по малко по-черни пътища и далеч съм от идеята да правя някакви смели офроудърски изпълнения, така че това което ми се иска е следното:

    Да се държат добре на асфалта - ще карам 90-95% на път.
    Да се държат добре в сухо и мокро по асфалта. В крайна сметка важно е като изляза на пътя да не убия нито себе си, нито спътниците ми, нито някой нещастен човечец, който с нищо не ми е виновен, че искам да карам свръх агресивните тракторни гуми по асфалт със 130 по магистралата... Респективно не искам да стане някой гаф и из София с наш'те хубави пътища, светофари и още по-хубави шофьори... Не че ми пука за колата - имам каско, ще ми я платят, просто не ми се занимава, и не дай си Боже да стане нещо, после да лежа и да ми тежи на съвсетта, че не съм успял да спра на време...
    Понеже обаче все пак ходя 15-20 пъти в годината да снимам и понеже за да снимам това, което искам, трябва да ида на негова територия (разбирай мочурливи местности, блата и т.н.) все пак ми се иска да не ме изостави в момента, в който напусна асфалта. Предвиждам предимно да се кара по сухи черни пътища, но искам и да ме извади през вирче 3 пръста. Не възнамерявам да карам през пресечен терен - не карам патрол или чероки - карам CR-V RD1 и с това виско не съм тръгнал и да правя някакви геройства. Точно и понеже не съм и искал да правя геройства съм си взел такава кола

    До момента в съзнанието ми са се изградили следните представи:
    - ако е твърде асфалтова гумата, ще ми прави проблеми в малко по-кално.
    - ако пък е прекалено агресивна - едно, че ще шуми, второ, че ще е нестабилна на асфалт (особено мокър или в сняг, ако са всесезонни) и трето, че ще ми вдигне сигурно бая разхода.

    Затова се надявам да ми дадете акъл какво мога да подкича на хондюто, което хем да става за асфалт, хем да не е пистова гума и на първото камъче да почне да прави мизерии, хем и да го има в размер като за мен - 205/70/15 (или респективно да може да се сложи на 15"-ките джанти, от които ще сваля настоящите зимни гуми. Приемам и идеи за всесезонни гуми, дори предпочитам такива (понеже ако са с по-нов ДОТ от настоящите зимни, най-вероятно и по-добре през зимата да се справят) - знам че мненията са малко противоречиви - едни много ги плюят, други им се кефят, но нека сме практични. Искам оптимума от колата си, за терена, по който карам и за оптимално пари - нито да взема регенерат и да трябва да взимам други след 6 месеца, нито па да се ръся още колкото половината кола за гуми. Първоначално мислех за gy wrangler at, ама май като моят размер не ги има много по европата. Гледах и пирели скорпио ат, както и бфг, но наистина вече тотално се обърках.

    Ще съм сърдечно благодарен на всеки, който обясни и даде конкретни предложения, с какво да обуя каляската, за да не съм като уиндсърф и да имам оптимално сцепление за употребата си.

    Поздрави,
    Влад

  • #2
    От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

    Може би всетеренните на БФ Гудрич:

    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

      Кольо ти го е казал.Много хора ще го потвърдят .Аз съм с такива.
      Последно редактирано от FREEFLYER; 25-05-12, 20:36.
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #4
        От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

        Другото което е за препоръчване и което се намира по-лесно на 205/70/15 е това-
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:9.5 КБ
ID:5378074bridgestone dueller 694
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

          BF гудрича не е за 5% off, а и се държи зле на вода............. не казваш колко ти е бюджета, аз скоро си взех ниско бюджетни гуми General TR 205/70/15 но нямам много километри с тях, водят се летни но са всесезонни, грайфера е поне 1см. не са шумни и при 160, на вода се държат добре и на мокра трева също, не знам как са на сняг - през зимата ще пробвам, доста ламелчета за сняг имат

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ge_grabber_tr_ci2_l.jpg
Прегледи:2
Размер:12.0 КБ
ID:5378077

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ge_grabber_tr_ci1_l.jpg
Прегледи:1
Размер:12.1 КБ
ID:5378078

          пълно щастие с гумите няма, за повече преки впечатления гугълни форума на Субару, там доста хора карат с всесезонни тоя размер
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

            БФГ А/Т.

            Коментар


            • #7
              От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

              BFG/AT
              Карам и двете си коли всесезонно, всетеренно и никога не съм имал проблем нито на вода, нито никъде.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                именно, говорим за кола и 5% оффроуд, предимно черни пътища.......дето си вървят москветата и без гуми......... БФГ няма проблеми с водата..........до 80 км/ч.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                  Карам с доста над 80 и на мокро и никога не съм усетил неадекватност откъм гуми.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                    Идеи за "всесезонни" гуми:
                    1.Goodyear Vector 4Seasons SUV
                    2.Vredeshtein Qatrac 3 SUV
                    3.Pirelli Scorpion STR
                    4.General Graber HTS
                    5.Lassa Competus 4x4
                    В момента аз търся добри "всесезонни" гуми и това е моята "класация".Oриентирана е към добро поведение "on road",при различни пътни условия. Ако се наложи да се карат в "блата" или "мочурливи местности",особено при лепкава кал,тези гуми ще имат проблеми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                      Първоначално публикуван от vlex Преглед на мнение
                      ...Да се държат добре в сухо и мокро по асфалта. В крайна сметка важно е като изляза на пътя да не убия нито себе си, нито спътниците ми, нито някой нещастен човечец, който с нищо не ми е виновен, че искам да карам свръх агресивните тракторни гуми по асфалт със 130 по магистралата...
                      За това условие (удебеленото) МТ и тракторки не стават.
                      Първоначално публикуван от vlex Преглед на мнение
                      ...
                      Понеже обаче все пак ходя 15-20 пъти в годината да снимам и понеже за да снимам това, което искам, трябва да ида на негова територия (разбирай мочурливи местности, блата и т.н.) все пак ми се иска да не ме изостави в момента, в който напусна асфалта. Предвиждам предимно да се кара по сухи черни пътища, но искам и да ме извади през вирче 3 пръста. Не възнамерявам да карам през пресечен терен - не карам патрол или чероки - карам CR-V RD1 и с това виско не съм тръгнал и да правя някакви геройства...
                      Тук има малък конфликт. За блата ти трябват МТ, а за сухи черни пътища АТ са ти достатъчни.

                      Вземи си АТ и не прекалявай с блатата.
                      Моята препоръка също е: БФГ АТ
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                        Бриджстоун дуелер имам на 2бр асфалтови пикапа и се държат доста добре, дори и на сняг. В кал ще им е трудно, но все ще са по добри от чисто афалтови гуми.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                          Като цяло, отговора е даден.
                          Лично според мен, която и да е А/Т гума е за предпочитане пред всесезонната.
                          Пристрастно, бих препоръчал Toyo-Open Country, защото имам такива и съм много доволен.
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            BFG/AT
                            Карам и двете си коли всесезонно, всетеренно и никога не съм имал проблем нито на вода, нито никъде.
                            Незнам, на кое му викаш вода, но според мен няма по-неадекватна гума от посочената от теб за преминаване на скорост, дори в не кой занае колко дълбока локва.
                            Гумите са много добро АТ и супер здрави, но наистина много трябва да се внимава с локвите на скорост!
                            Карал съм и Тойото, което Митко спомена. Много прилична гума, но доста осезаемо се износиха за неголям пробег.
                            NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                            SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                            GSM: О887б97З79

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                              Първоначално публикуван от ogitoBG Преглед на мнение
                              Незнам, на кое му викаш вода, но според мен няма по-неадекватна гума от посочената от теб за преминаване на скорост, дори в не кой занае колко дълбока локва.
                              Гумите са много добро АТ и супер здрави, но наистина много трябва да се внимава с локвите на скорост!
                              Карал съм и Тойото, което Митко спомена. Много прилична гума, но доста осезаемо се износиха за неголям пробег.
                              Скорост, скорост, колко скорост? То е ясно, че като има локви не се кара с пистова скорост. И аз от 40к.км съм БФГ АТ и проблеми не съм имал. Тази зима обиколих и половин Европа, както си беше замръзнала.
                              п.с. Видимо износване не се забелязва, за сега.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X