Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

    Първоначално публикуван от ogitoBG Преглед на мнение
    Незнам, на кое му викаш вода, но според мен няма по-неадекватна гума от посочената от теб за преминаване на скорост, дори в не кой занае колко дълбока локва.
    Гумите са много добро АТ и супер здрави, но наистина много трябва да се внимава с локвите на скорост!
    Карал съм и Тойото, което Митко спомена. Много прилична гума, но доста осезаемо се износиха за неголям пробег.
    Оги, карам ги със скорост, непостижима за твоята кола и повярвай НИКОГА не съм имал каквито и да е проблеми.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

      Аз пък имам
      В тия проливни дъждове жената не ми дава да карам с 90. Минахме през някакъв "ручей" на магистрала Тракия и той изми джипката отдолу като водоструйка. На шофьорското място аквапланинг нямаше, но на задната седалка било занесло... мрън-мрън.

      П.П. Това с БФГ МТ
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #18
        От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

        Следващия път когато жена ти започне да пържи яйца в кухнята-ти пък я командвай как да счупи яйцата, как да ги изсипе в тигана, кога да ги обърне, и т.н... Всяка жаба...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          Re: От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Аз пък имам
          ...На шофьорското място аквапланинг нямаше, но на задната седалка било занесло...

          П.П. Това с БФГ МТ
          Обърни внимание на целостта на колата си
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Карам с доста над 80 и на мокро и никога не съм усетил неадекватност откъм гуми.
            А бе аз я усещам разликата между BFG AT-то и нормална шосейна гума много осезателно - и на мокро, и на утъпкан магистрален сняг. И си карам адекватно.

            За конкретното питане има и едно компромисно решение: някакви по шосейно-ориентирани АТ-та и 2 чифта вериги в багажника. Като стигнеш до говната, отделяш 15 минути за монтаж и драпаш нататък като звер - докато не легнеш по корем
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • #21
              От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

              Това за веригите е добра идея. По желание си монтираш МТ профил на гумите и драпаш
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #22
                От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                Брей, то тук някаква древнгръцка полемика се разразила, а аз реших, че ще си остана с първите 3-4 мнения

                Бюджета ми е скромен - 200-250 кинта на гума (демек до към 1000 за 4те).

                Как седи въпроса с офроуд веригите не ми е ясно - може да ме светнете Какви са тия МТ профили - да не е някакъв вид гумена "верига" която се монтира като контактен грайфер с разлайнения път? Ако има такава врътка, ще се промени запитването така: Какви хубави онроуд всесезонни гуми и какви още по-хубави таквизи АТ/МТ вериги/грайфери или там както се водят

                А, за малко да забравя - БФГ АТ ги няма 205/70/15 никъде. Намерих някъде 215/75/15, което дава някакво минимално отклонение от около 5% със скоростомера, ама ми се ще ако може да си остана с нейтив размера

                Поздрави,
                Влад

                Коментар


                • #23
                  От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                  Бюджет 1000лв. за 4 гуми при CR-V е адекватен-ще можеш да избираш.Реши какво искаш-"А/Т","всесезонни" или други-пълното щастие е...химера,май.Добре е,че нямаш илюзии за възможностите на колата "off road".
                  В част от мненията има по малко "диалект","хумор" или "закачка".Това е нормално,все пак писането във форум със специфична насоченост предполага и набавянето на известна доза предварителна информация.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                    Първоначално публикуван от vlex Преглед на мнение
                    Как седи въпроса с офроуд веригите не ми е ясно - може да ме светнете Какви са тия МТ профили - да не е някакъв вид гумена "верига" която се монтира като контактен грайфер с разлайнения път? Ако има такава врътка, ще се промени запитването така: Какви хубави онроуд всесезонни гуми и какви още по-хубави таквизи АТ/МТ вериги/грайфери или там както се водят

                    А, за малко да забравя - БФГ АТ ги няма 205/70/15 никъде. Намерих някъде 215/75/15, което дава някакво минимално отклонение от около 5% със скоростомера, ама ми се ще ако може да си остана с нейтив размера

                    Поздрави,
                    Влад
                    Офроуд вериги, като понятие за сега няма. Има усилени, като за бусове.
                    МТ си е шарка тип "бутонка или тракторна"
                    И аз оригинално съм с 205/70/15 а сега съм с 215/75/15 БФГ АТ. Километража показва доста по-вярно, сравнено по ГПСто.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                      Аз съм с мишелин латитуд крос на паркетника и оня ден го пробвах в 10тина см кал, никакви грижи, по пътищата шум не съм чул, бфг-то шуми малко повече, мишелина сякаш става и за сняг, доста ламели има...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                        Да поясня за МТ и веригите.

                        МТ идва от Mud Terrain. Демек-гума за кал. Няма някакъв специален кит или каквото и да е което да прави гумата от шосейна в МТ. Веригите са средство с което гумата става по-агресивна и от "кална" гума(МТ), затова и колегата каза, че си носиш МТ-то в багажника, и когато се наложи-имаш сериозна гума.
                        Само дето слагането е играчка, аз не бих се заиграл за 300 метра да слагам вериги. Че и на четири гуми... Предпочитам да мина разстоянието пеш вместо да влизам в такъв секс...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                          Такава гума,каквато търсиш,за съжаление няма...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Да поясня за МТ и веригите.

                            МТ идва от Mud Terrain. Демек-гума за кал. Няма някакъв специален кит или каквото и да е което да прави гумата от шосейна в МТ. Веригите са средство с което гумата става по-агресивна и от "кална" гума(МТ), затова и колегата каза, че си носиш МТ-то в багажника, и когато се наложи-имаш сериозна гума.
                            Само дето слагането е играчка, аз не бих се заиграл за 300 метра да слагам вериги. Че и на четири гуми... Предпочитам да мина разстоянието пеш вместо да влизам в такъв секс...
                            Точно това исках да кажа
                            А колкото до секса: по-добре е да имаш вериги в багажника и да не ти се налага да ги ползваш, отколкото да нямаш и да ти трябват.

                            П.П. Защо 4 вериги? Това вече не е само секс, а садо-мазо. Аз на Фронтерата слагах само 2. В книжката пише да се слагат само на задните.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                              То тя не е ли парт тайм? Тая тема за 4х4 с 2 вериги сме я дъфкали... Силно препоръчително си е 4...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какви гуми за 95-5 он-оффроуд с не-офроуд кола?

                                Аха - броят на веригите е обсъждан многократно и по света, и у нас. На Влад ако му се занимава, ще намери темите - 2-3 са из форума. Има и препоръка за евтини работещи вериги от правилното магазинче на Илиенци - че с "марковите" цените за тези размери стават зловещи.

                                В камиончето си возя и двата чифта целогодишно - ей така, за настроение. В интерес на истината, досега се е налагало да слагам само по един. А къде - пак по настроение: при слизане по ледено коловозче отпред, при драпане през преспи - отзад.
                                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X