Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило за предно стъкло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепило за предно стъкло

    Предстои ми залепянето на предното стъкло на витарата, това към ламарината на купето, и ще си го правя сам. Та въпросът ми е-какво лепило да ползвам, напоследък има всякакви видове, с различни свойства, кое е подходящото за автостъкла?
    Трябва ли повърхностите да са идеално почистени от старите лепила(И ламарината и стъклото си имат остатъци от лепило), или може да има мъничко остатък?
    Изобщо всякакви акъли са добре дошли.

    "Иди на майстор" не е отговор, това си го знам. Искам да си го направя аз, с моите ръце.
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Лепило за предно стъкло

    Здравей колега
    Какво точно ще лепиш ?
    - пукнатина (ни) - има специално лепило от вюрт (за съжаление в момента ми убягва името ) но обикновено то върви с комплекта за залепяне на пукнатини .
    - уплътнението и самото стъкло след смяна - Пак се предлага от вюрт и е по скоро силикон от колкото лепило .
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: Лепило за предно стъкло

      Старото стъкло е строшено, премахнато, остъргах колкото можах от оригиналното лепило(прилича на мека гума), купих друго стъкло на старо, предстои поизправяне на рамката в която ляга стъклото, и после лепенето.
      Чувал, съм, че някои лепила не са подходящи за стъкла защото "стягат" много здраво, и може да счупят стъклото, та затова и питам професиналистите...

      Има голям избор на лепила, да не би от един кош... да набарам точно...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Лепило за предно стъкло

        К+Д на Вюрт е лепилото
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #5
          От: Лепило за предно стъкло

          Не прави компромис с материалите, както колегата е казал лепи се със силикон който едва ли ще намериш по железариите, но не е проблем на си закупиш от някъде където монтират автостъкла, за почистването изчисти максимално за да не ти повдига някъде, не е фатално и да остане малко от стария силикон и обезмасли добре. Успех !
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Лепило за предно стъкло

            Аз съм работил с едно лепило за стъкла на Пежо/Ситроен . То е твърдо при нормална температура подгрява се в пещ преди да се ползва температурата я пишеше на флакона и аз го подгрях на раховеца в работата. Флакона е същия като на обикновения силикон но е алуминиев . Повърхностите трябва да са почистени от стари лепила и обезмаслени . Преди полагането на лепилото се маже със някакъв праймър от едно малко алуминиево шишенце като за целта си има специални тампончета в комплекта . За проба залепихме две метални шини 10 х 50 мм и ги стегнах на менгемето на другия ден с 1 метра тръба щях да обърна тезгяха но не се отлепва . Пластично е разтяга се леко но не се къса . Имам един приятел в Кобра ще го питам те какво ползват .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Лепило за предно стъкло

              Лепи се с различни неща, например със съвсем обикновената полиуретанова паста. Вземи си модификация за лепене на стъкла от автостъкларите. Със силикон я стане, я не, и не се знае след колко месеца ще се отлепи. Може да си поиграеш с подготовката, но защо след като си има полиуретан или модифициран силикон за 10 - 20 лв?
              Другият материал, който не съм ползвал, е модифицираният силикон - което не е онзи познатият ни ацетатен силикон и лепи доста по-добре. Наричат го MS полимер, и обикновено не знаят какво значи.

              Коментар


              • #8
                От: Лепило за предно стъкло

                Коле отиди при Кобрата и си купи от тяхното PU.

                Коментар


                • #9
                  От: Лепило за предно стъкло

                  С лепило за автомобилно стъкло. Sika, Wuert, BASF и пр. Обичайно са пластични някой с прамър, други - без. Повърхността трябва да е чиста от старо лепило, ръжда, праx, масла и т.н.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лепило за предно стъкло

                    Купуваш "силикон" за лепене на автомобилни стъкла. То не е силикон, а е полиуретаново лепило (за автомобилни стъкла). Заедно с него купуваш и т.нар. "праймер". Последния се нанася на повърхностите които ще се лепят, преди "силикона". Ще четеш в книжките кое и как.

                    Има различни като твърдост лепила. Ако "конструкцията" ще е подложена на по-големи усуквания, а от стъклото не се очаква да има укрепващи функции, избери по-мек "силикон".
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лепило за предно стъкло

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Предстои ми залепянето на предното стъкло на витарата, това към ламарината на купето, и ще си го правя сам. Та въпросът ми е-какво лепило да ползвам, напоследък има всякакви видове, с различни свойства, кое е подходящото за автостъкла?
                      Трябва ли повърхностите да са идеално почистени от старите лепила(И ламарината и стъклото си имат остатъци от лепило), или може да има мъничко остатък?
                      Изобщо всякакви акъли са добре дошли.

                      "Иди на майстор" не е отговор, това си го знам. Искам да си го направя аз, с моите ръце.
                      Полиуретаново лепило (някой му викат силикон, прилича но не е същото), черно.
                      Поне аз с такова ги лепя. Със собствените си ръце.
                      Лесното почистване на старото - с метална четка на ъглошлайф или на бормашинка. Бързо и лесно до метален блясък.Така се почиства рамката .
                      Стълкото с остър нож и се отлепва без остатък от стъклото. С приплъзване по стъклото. Разбра ме, ти си техничар.
                      Намазване с дебел слой около 4-5 мм и внимателно поставяне на стъклото.
                      Фиксираш го с тиксо защото се приплъзва надолу и се измества. Не бързай и ако се наложи притисни леееко стъклото.
                      Успех !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лепило за предно стъкло

                        Черен " силикон " за автостъкла. Доста по-тегав е от другите силикони и си трябва по-здрав пистолет. Залепи го привечер и остави Витарата цяла нощ да стегне.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лепило за предно стъкло

                          Благодаря за съветите, вече стъклото е на мястото си. Поради малко по-големия луфт между него и рамката се наложи да изразходваме цялата опаковка лепило, но пък стана.

                          Благодаря на Борко от Русе и приятеля му(Ъъъ, забравих му името) за изправянето на смачканото купе и поставянето на стъклото.
                          На лепилото мисля пишеше "Novol", ама не съм съвсем сигурен. 11 лева флакона.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лепило за предно стъкло

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Предстои ми залепянето на предното стъкло на витарата, това към ламарината на купето, и ще си го правя сам. Та въпросът ми е-какво лепило да ползвам, напоследък има всякакви видове, с различни свойства, кое е подходящото за автостъкла?
                            Трябва ли повърхностите да са идеално почистени от старите лепила(И ламарината и стъклото си имат остатъци от лепило), или може да има мъничко остатък?
                            Изобщо всякакви акъли са добре дошли.

                            "Иди на майстор" не е отговор, това си го знам. Искам да си го направя аз, с моите ръце.
                            Купи си черен Бутил каучук,този дето заливат стъклопакетите странично ,той е на салами и ти трябва и такъв пистолет с човка .Силикона е изключително здрав и еластичен при стареене.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лепило за предно стъкло

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                              Благодаря на Борко от Русе и приятеля му(Ъъъ, забравих му името) за изправянето на смачканото купе и поставянето на стъклото.
                              Свилен се казва ...
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X