Резултати 1 до 20 от 20

Тема: Лепило за предно стъкло

Публикации
    7,772
    Точки (при гласуване)
    24

По подразбиране Лепило за предно стъкло

Предстои ми залепянето на предното стъкло на витарата, това към ламарината на купето, и ще си го правя сам. Та въпросът ми е-какво лепило да ползвам, напоследък има всякакви видове, с различни свойства, кое е подходящото за автостъкла?
    Трябва ли повърхностите да са идеално почистени от старите лепила(И ламарината и стъклото си имат остатъци от лепило), или може да има мъничко остатък?
    Изобщо всякакви акъли са добре дошли.

"Иди на майстор" не е отговор, това си го знам. Искам да си го направя аз, с моите ръце.
    Има ли желание-има и начин!

Публикации
    340
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: Лепило за предно стъкло

Здравей колега
    Какво точно ще лепиш ?
    - пукнатина (ни) - има специално лепило от вюрт (за съжаление в момента ми убягва името ) но обикновено то върви с комплекта за залепяне на пукнатини .
    - уплътнението и самото стъкло след смяна - Пак се предлага от вюрт и е по скоро силикон от колкото лепило .
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

Публикации
    7,772
    Точки (при гласуване)
    24

Старото стъкло е строшено, премахнато, остъргах колкото можах от оригиналното лепило(прилича на мека гума), купих друго стъкло на старо, предстои поизправяне на рамката в която ляга стъклото, и после лепенето.
    Чувал, съм, че някои лепила не са подходящи за стъкла защото "стягат" много здраво, и може да счупят стъклото, та затова и питам професиналистите...

Има голям избор на лепила, да не би от един кош... да набарам точно...

Място
    София
    Публикации
    1,603
    Точки (при гласуване)
    10

К+Д на Вюрт е лепилото

Място
    София Овча Купел...
    Публикации
    1,045
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    6

Не прави компромис с материалите, както колегата е казал лепи се със силикон който едва ли ще намериш по железариите, но не е проблем на си закупиш от някъде където монтират автостъкла, за почистването изчисти максимално за да не ти повдига някъде, не е фатално и да остане малко от стария силикон и обезмасли добре. Успех !
    ОФА ДБ 2.4 92

Място
    София
    Публикации
    8,538
    Точки (при гласуване)
    20

Аз съм работил с едно лепило за стъкла на Пежо/Ситроен . То е твърдо при нормална температура подгрява се в пещ преди да се ползва температурата я пишеше на флакона и аз го подгрях на раховеца в работата. Флакона е същия като на обикновения силикон но е алуминиев . Повърхностите трябва да са почистени от стари лепила и обезмаслени . Преди полагането на лепилото се маже със някакъв праймър от едно малко алуминиево шишенце като за целта си има специални тампончета в комплекта . За проба залепихме две метални шини 10 х 50 мм и ги стегнах на менгемето на другия ден с 1 метра тръба щях да обърна тезгяха но не се отлепва . Пластично е разтяга се леко но не се къса . Имам един приятел в Кобра ще го питам те какво ползват .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Публикации
    1,591
    Точки (при гласуване)
    5

Лепи се с различни неща, например със съвсем обикновената полиуретанова паста. Вземи си модификация за лепене на стъкла от автостъкларите. Със силикон я стане, я не, и не се знае след колко месеца ще се отлепи. Може да си поиграеш с подготовката, но защо след като си има полиуретан или модифициран силикон за 10 - 20 лв?
    Другият материал, който не съм ползвал, е модифицираният силикон - което не е онзи познатият ни ацетатен силикон и лепи доста по-добре. Наричат го MS полимер, и обикновено не знаят какво значи.

Място
    Шумен
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    4

Коле отиди при Кобрата и си купи от тяхното PU.

Публикации
    671
    Точки (при гласуване)
    0

С лепило за автомобилно стъкло. Sika, Wuert, BASF и пр. Обичайно са пластични някой с прамър, други - без. Повърхността трябва да е чиста от старо лепило, ръжда, праx, масла и т.н.

Място
    София
    Публикации
    2,599
    Точки (при гласуване)
    14

Купуваш "силикон" за лепене на автомобилни стъкла. То не е силикон, а е полиуретаново лепило (за автомобилни стъкла). Заедно с него купуваш и т.нар. "праймер". Последния се нанася на повърхностите които ще се лепят, преди "силикона". Ще четеш в книжките кое и как.

Има различни като твърдост лепила. Ако "конструкцията" ще е подложена на по-големи усуквания, а от стъклото не се очаква да има укрепващи функции, избери по-мек "силикон".
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,725
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Предстои ми залепянето на предното стъкло на витарата, това към ламарината на купето, и ще си го правя сам. Та въпросът ми е-какво лепило да ползвам, напоследък има всякакви видове, с различни свойства, кое е подходящото за автостъкла?
    Трябва ли повърхностите да са идеално почистени от старите лепила(И ламарината и стъклото си имат остатъци от лепило), или може да има мъничко остатък?

"Иди на майстор" не е отговор, това си го знам. Искам да си го направя аз, с моите ръце.
    Полиуретаново лепило (някой му викат силикон, прилича но не е същото), черно.
    Поне аз с такова ги лепя. Със собствените си ръце.
    Лесното почистване на старото - с метална четка на ъглошлайф или на бормашинка. Бързо и лесно до метален блясък.Така се почиства рамката .
    Стълкото с остър нож и се отлепва без остатък от стъклото. С приплъзване по стъклото. Разбра ме, ти си техничар.
    Намазване с дебел слой около 4-5 мм и внимателно поставяне на стъклото.
    Фиксираш го с тиксо защото се приплъзва надолу и се измества. Не бързай и ако се наложи притисни леееко стъклото.
    Успех !

Място
    Благоевград
    Публикации
    1,374
    Точки (при гласуване)
    10

Черен " силикон " за автостъкла. Доста по-тегав е от другите силикони и си трябва по-здрав пистолет. Залепи го привечер и остави Витарата цяла нощ да стегне.

Публикации
    7,772
    Точки (при гласуване)
    24

Благодаря за съветите, вече стъклото е на мястото си. Поради малко по-големия луфт между него и рамката се наложи да изразходваме цялата опаковка лепило, но пък стана.

Благодаря на Борко от Русе и приятеля му(Ъъъ, забравих му името) за изправянето на смачканото купе и поставянето на стъклото.
    На лепилото мисля пишеше "Novol", ама не съм съвсем сигурен. 11 лева флакона.

Място
    Нови Искър
    Публикации
    1,155
    Точки (при гласуване)
    4

Купи си черен Бутил каучук,този дето заливат стъклопакетите странично ,той е на салами и ти трябва и такъв пистолет с човка .Силикона е изключително здрав и еластичен при стареене.
    Трябваше да почивам вчера!

Място
    Стара Загора
    Публикации
    1,524
    Точки (при гласуване)
    8

Благодаря на Борко от Русе и приятеля му(Ъъъ, забравих му името) за изправянето на смачканото купе и поставянето на стъклото.
    Свилен се казва ...
    HARD TROPHY RD PATROL TEAM

Публикации
    7,772
    Точки (при гласуване)
    24

То много Свиленовци из Русе... От общо 10-15 човека които познавам от този град-тримата са с това име...

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    1,739
    Точки (при гласуване)
    9

Алармата си го знаем тук Не че другите Свилен-овци не викат, ама този направо кърти
    На сърбела майката му е чесането.
    Nissan Patrol GR Y 60 , Mitsubishi Eclipse D3_ 2.0 16v , Golf 3 1.9TDI AFN
    Борислав Борисов Русе 0885 037815

atanas_93 е офлайн
    Атанас Арабаджиев
    Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    609
    Точки (при гласуване)
    6

То много Свиленовци из Русе... От общо 10-15 човека които познавам от този град-тримата са с това име...
    Коле, четирима са от нашите среди. И четиримата бяха на Трявна.
    Nissan Patrol Y60

Публикации
    7,772
    Точки (при гласуване)
    24

То аз други русенци не познавам... Всичките ви познавам покрай състезания и други "наши" мероприятия.

Кой четвъртия Свилен бе?
    Първи-текезесаря, втори-Свилен с дългото Г, дето на Разград черпи за това, че станал дядо, трети-"алармата"...

atanas_93 е офлайн
    Атанас Арабаджиев
    Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    609
    Точки (при гласуване)
    6

Оня, "дребничкия" дето кара F150-то - сервизния пикап, белия на Нетуоркс Рейсинг.
    Nissan Patrol Y60

Сходни теми

1. Предно стъкло - от къде?
    От Емил Трайков във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 11
    Последно мнение: 24-11-11, 21:36
  2. Предно стъкло
    От Николай Кесов във форум FORD
    Отговори: 1
    Последно мнение: 29-06-10, 20:54
  3. Предно стъкло на ,,Витара''2,0
    От n960 във форум SUZUKI