Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов - стар акумулатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов - стар акумулатор

    Попаднаха ми няколко акумулатора 92-93 набор които са нови незаливани с електролит. Отгоре капачките са залепени с фолио и на кашоните пише че са сухозаредени. На цвят са синъо бели и марката е ЗК. Има ли смисъл да ги пробвам де се заливат или на толкова години всичко е заминало. Най- интересното е че има два 32А\H който са с тънките клеми " японските" а са от соцвремето. Тази марка мисля че съм я виждал някога на акум. за мотоциклетите.
    0877 44I 88I
    Самурай 1,3
    Дискавъри ТД5

  • #2
    От: Нов - стар акумулатор

    Щом са ти попаднали им налеи електролит нее толкова скъп аси заслужава експеримента .
    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

    Коментар


    • #3
      От: Нов - стар акумулатор

      Пробване му е майката.

      Коментар


      • #4
        От: Нов - стар акумулатор

        Ako са с фолио почти 100% ще тръгнат.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Нов - стар акумулатор

          Обърни ги наопаки. Ако не се изсипят половината електроди в пространството между тях и капака - струва си разходът за електролит.

          1 денонощие да попият хубаво електролит, после 1 денонощие заряд с ток 1/20 (не очаквай да са чак заредени след толкова години) и ще вървят.

          Коментар


          • #6
            От: Нов - стар акумулатор

            Може да са на 20г. но японската технология макар и в Корея произведени си казва думата. Само след наливане на електролит без зареждане показаха на тов. вилка 11.5в. и след заряд щяха да "счупят " стартера.
            0877 44I 88I
            Самурай 1,3
            Дискавъри ТД5

            Коментар


            • #7
              От: Нов - стар акумулатор

              Здравейте ,колеги по заглавието на темата реших ,че се отнася за лекуване на акумулатор ама не, но така и така съм влязъл да попитам това което ме доведе тук,
              видях вчера в един магазин за авто-части някакви таблетки по 6 броя на блистер българско производство за съживяване на акумулатор.Нямаше описание на състава и как действа продавача ми обясни ,че възтановявали за известно време акумолатора.

              Та въпроса мие някой знаели нещо по този въпрос дали има ефект от такова нещо или ....

              Поздрави:Н.Колев
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X