Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой ми причини това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой ми причини това

    Кой създаде 4jx1
    Кой позволи да бъде монтиран на кола
    Кой се страхува да понесе последствията от това което е дал на хората който вярват на името му
    Кой ще има силата да каже ИЗВИНЕТЕ


    Моля ако някой има възможност да установи контакт с хората създали този срам за автомобилната индустрия да им предаде въпросите ми и да им даде възможност да ми се извинят за всичко което съм преживял покрай тяхното изделие Не бих го нарекъл двигател Това е____________ нямам думи

  • #2
    От: Кой ми причини това

    Какво толкова те е изтормозило? Особеното е ,че сегментите са му по различни и не се ли сложат правилните заминава.

    Коментар


    • #3
      От: Кой ми причини това

      Не мисли,че има нещо,което не се чупи.Когато,обаче се случи на теб,то е 100% боклук.А твоето си е това и до днес.Коли се правят... .
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: Кой ми причини това

        Първоначално публикуван от boyko.v Преглед на мнение
        Кой ...
        Какво те отчая толкова в този двигател? Стана ми любопитно, сигурно горивната система, тя е уникална наистина

        Коментар


        • #5
          От: Кой ми причини това

          На всяко стадо и мършата... Май имаше подобна горивна система при нЕкой CAT или Cummins, не помня точно....
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Кой ми причини това

            Първоначално публикуван от boyko.v Преглед на мнение
            Кой създаде 4jx1
            Кой позволи да бъде монтиран на кола
            Кой се страхува да понесе последствията от това което е дал на хората който вярват на името му
            Кой ще има силата да каже ИЗВИНЕТЕ



            Моля ако някой има възможност да установи контакт с хората създали този срам за автомобилната индустрия да им предаде въпросите ми и да им даде възможност да ми се извинят за всичко което съм преживял покрай тяхното изделие Не бих го нарекъл двигател Това е____________ нямам думи
            http://translate.google.bg/translate...prmd%3Dimvnsfd
            Обясни на нас какво е станало и попитай човека дали ще помогне?

            Коментар


            • #7
              От: Кой ми причини това

              Първоначално публикуван от boyko.v Преглед на мнение
              Кой създаде 4jx1
              Кой позволи да бъде монтиран на кола
              Кой се страхува да понесе последствията от това което е дал на хората който вярват на името му
              Кой ще има силата да каже ИЗВИНЕТЕ


              Моля ако някой има възможност да установи контакт с хората създали този срам за автомобилната индустрия да им предаде въпросите ми и да им даде възможност да ми се извинят за всичко което съм преживял покрай тяхното изделие Не бих го нарекъл двигател Това е____________ нямам думи
              Бойко, недей така. Аз на теб се уповавах, че има някой, който да разбира от тези двигатели. Започвам да се отчайвам, ако ти се откажеш
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Кой ми причини това

                Пичове, аз си взех и ЛР, така че давам моя Трупър за изследване в името на добрата кауза
                +359 899985804

                Коментар


                • #9
                  От: Кой ми причини това

                  Какво толкова изкате да разберете,той е МРЪТВО РОДЕН има толкова слаби местаче не е истина.
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой ми причини това

                    Сега след като се поуспокоих ще споделя какво ми се случва и дано тези които прочетат не правят моите грешки
                    Всичко започна с сивобял пушек когато подадеш газ след като двг е работил на малки обороти Реших дюза Отидох в исузо една дюза с аномалия смених я
                    никаква разлика Сега ще обясня защо вия За да смениш дюза трябва да свалиш сумати капаци и други чаркове после пробваш добре качваш всичко и да ама не като загрее не е добре и всичко отначало Това което пиша е много постно на живо шоуто е да не си в него
                    Какво правя после
                    Започвам да сменям дюза след дюза няма разлика затварям всичко Прибирам се и пред къщи губя един цилиндър Добре предполагам защо от счупена букса
                    ще го правя утре На сутринта палим А всичко ОК Тръгвам за вилата след 5км цилиндъра го няма още 50км на 3 цилиндъра Отварям го в гората и оправям буксата и -------- загубил съм един О пръстен Между другото сервиза е отзад в багажника намирам О пръстен слагам го и въпреки че при стягането бях сигурен че не този който трябва сглобих всичко и кеф На риба Е да ама вечерта под джипа локва масло Стягам отново Понякога минава На другия ден пак на риба и пак локва масло Решавам салата ракия обяд с биричка сънчо и после ремонт Да но след сънчо дъжд като из ведро Както и да е било справих се и се прибрах но излезе нов проблем когато тръгва да набира излизат яки вибрации а иначе върви и пушека изчезна но шоуто няма да свърши да видим аз или той нещата вече са лични А и нощес земетресение след обяд градушка какво повече му трябва на човек Бат Бойко не си гледа работата

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой ми причини това

                      Добре 4jx1 е 3000кубика мотор, а 3.1 мотора има ли същите проблеми. Питам щото мисля да сменям стария Трупър 2.8ТД, а не бих сменил марката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой ми причини това

                        Бял пушек след работа на място.... Знаеш ли какво правеше тераното ми като го купих - същото. Ама не просто пушек ами като от военна димка. Позадръстена картерна вентилация. Ако му се бях вързал, щях да го засиля още веднага, а то по всички признаци се оказа на реални 78000км, и то с абсолютно безпроблемен двигател въобще, а не конкретния образец.

                        Мисълта ми е - укроти топката и мисли на спокойно какво да го правиш. В момента нещо не правиш както трябва, и колкото повече му се нервираш, в толкова в по-грешна посока вървиш.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой ми причини това

                          Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                          Добре 4jx1 е 3000кубика мотор, а 3.1 мотора има ли същите проблеми. Питам щото мисля да сменям стария Трупър 2.8ТД, а не бих сменил марката.
                          Не, колега, няма ги. 2,8 са 3 модификации. 2,8 TDI и 3,1 TDI са почти еднакви двг-та, с еднакви ремъци и ролки и малка разлика в буталата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой ми причини това

                            ]Не, колега, няма ги. 2,8 са 3 модификации. 2,8 TDI и 3,1 TDI са почти еднакви двг-та, с еднакви ремъци и ролки и малка разлика в буталата.

                            И огромна разлика във главата, 2.8 е директинжекшън а 3.1 със пред камерно горене-бренер
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой ми причини това

                              Имах исузо с 2,8 TD мотор, 74 kw. Като го купих показваше 209 000 км. Представа нямам дали някой автоджамбазин е пипал показанието. Навъртях му 40 000 км и се разделих с него. При новия стопанин жилото на километража се скъса на около 278 000 км/преди 3-4 год./. От тогава не се знае на колко километра е. Не се спира. А зимата в какъв студ пали. Печелил съм бас при -17 буквално палене отвън. Докарвал съм му разход от 7/100 км. Само хубаво за този мотор. Мисля беше 4JB1T. 2,8 мотор с 4 литра масло.
                              MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X