Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Остров Лефкада-Гърция.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Остров Лефкада-Гърция.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Абе аз на ципуро без анасон не съм попадал ама знае ли човек.
    Явно не се пил достатъчно :-)- ме гликанисо и охи гликанисо е било винаги.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #32
      От: Остров Лефкада-Гърция.

      Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
      Явно не се пил достатъчно :-).
      Явно да, все съм попадал на ме гликанисо
      Ма аз обичам де, та не съм се дърпал
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Остров Лефкада-Гърция.

        Нещо и за риболова
        http://ezine.nariba.com/?p=328

        Коментар


        • #34
          От: Остров Лефкада-Гърция.

          Има без анасон, но по-рядко се намира. Някои заведения продават и домашно дестилиран самогон.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: Остров Лефкада-Гърция.

            Абе незнам за безанасонова ракия, ама си купих зехтин и маслинки(домашни) от един чичка в едно селце след Василики посока към Порто Кацани, преди разклона от главния път.
            Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

            Коментар


            • #36
              От: Остров Лефкада-Гърция.

              Ааааааа много ме объркахте, ципуро, гликанисо и охи ... ще си взема от моята сливова двойно препечена пък да става каквото ще!
              Руен Хаджиниколов

              Коментар


              • #37
                От: Остров Лефкада-Гърция.

                Вземи си и Български розови доматки!
                Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                Коментар


                • #38
                  От: Остров Лефкада-Гърция.

                  Да попитам и аз. Бил съм там 4-5 пъти и повечето места в района на Василики и Нидри ги знам, бих искал да ми кажете за непознатите. Бил съм във Василики винаги на къмпинга, и съм посещавал винаги плажа Порто Кацики, ходил съм до водопадите над Нидри, знам и за корабчетата с по 200-300 човека на тях. Интересно ми стана че в Левкас имало зоологическа градина,къде се намира? Някой дали е обикалял по планината и дали има интересни места, гледки или нещо което си струва да се види? Чел съм и съм слушал за другите плажове много, някой от тях съм ги гледал от високо, но винаги съм си ходил на Порто, тази година ми се ще да разнообразя и да посетя и другите плажове по западното крайбрежие. Интересуват ме кои са с пясъчна ивица а не с камъчета. Ще бъдем в не толкова комерсиалното селце Tsoukalades, но от него не е проблем да ходим насам, натам в селото само ще се спи.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Остров Лефкада-Гърция.

                    Здравейте пътешественици. Първо за ципурото. Има и със и без анасон. Просто трябва да попиташ. В края на юли си взех от една частна зехтинарница ципуро БЕЗ анасон, вярно на остров Евия. Страхотно е! Пиеш три ципурота по 100 и на сутринта си изпълнен с енергия и без никакви странични ефекти. Има и едно фабрично за популото. Апостолаки му е марката. Не е лошо.
                    Сега по същество. В началото на септември планирам да посетя остров Итака. Много моля, ако някой в момента се намира на Лефкада във Василики, нека да провери какво е разписанието на ферито до Фрикес, на Итака от първи септември. И дали ще върви. В мрежата за тази линия няма никаква информация. Съответно цени, за нормална кола и трима души. Ще ви бъда много задължен. Хубаво лято на всички!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Остров Лефкада-Гърция.

                      Лефкада вече всичко струва пари. Порто Кацики 3 евро за паркинг на кола 5 евро шезлонги 2+чадър; Егремни 6 евро за паркинг и 8-7евро шезлонги 2+ чадър; Катисма 4евро за закрит паркинг- шезлонгите май бяха 5 евро.Ако не искаш да плащаш , може, но паркираш по баира колата и си носиш чадър и хавлии. Добре е като идея като се слиза към плажа , но после катеренето до колата .....особено на Егремни си е предизвикателство. Разходката с корабчето си струва парите за целия ден от 9:45 до 18;40h. Билети си взимайте от плажа на Порто Кацики от викачите 20евро с отстъпката, безплатен паркинг в Нидри за деня и обяд , иначе 25 евро на човек през букинга и без обяд и паркинг.
                      Последно редактирано от drago varvar; 06-09-15, 21:37.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Остров Лефкада-Гърция.

                        Разходкатас корабче е15Е от викачите пред кораба в Нидри или 20Е с обяд.
                        Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Остров Лефкада-Гърция.

                          Открийте разликите как са прецакали Порто Кацики, 2010 година плажа беше с малки кръгли бели камъчета и водата беше онова синьо което всеки си мечтае да види. Сега е засипан с едър пясък и водата е обикновено синьо, за мен сами се прецакаха гърците. Снимка 2010

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1442166611342.jpg
Прегледи:1
Размер:59.9 КБ
ID:5680927

                          И снимка от 2015

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1442166598795.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5680928
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Остров Лефкада-Гърция.

                            Аз ходих м.Юни , водатаси е същата както на първата ти снимка.
                            Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                            Коментар


                            • #44
                              Остров Лефкада-Гърция.

                              Много ясно че разликата между двете снимки е светлината и цвета на небето
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Остров Лефкада-Гърция.

                                Хора, много ясно е, че не мога да снимам една и съща снимка с еднаква метеорологична прогноза, при условие че едната е 2010 а другата е 1015 година. Не вярвам на снимките от както го има фотошопа за масово ползване, но вярвам на очите си. Плажа не е същия какъвто го помня, не съм ходил там 1-2 пъти, 2005 година малцина българи изобщо бяха чували за острова, разочарован съм категорично. Препоръчвам плажовете Егремни и Каваликефта, ако искате да се почувствате като на Бургас централен ходете на плажа Катисма, ако духа вятър и има вълни, плажа Агиофили е добро решение. Опитвам се да съм полезен, а не да се хваля или да се правя на всезнайко.
                                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X