Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отдушник на предния диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отдушник на предния диференциал

    Здравейте,
    Отварям темата, защото скоро се сблъсках с въпросния проблем и последствията са тежки. Иначе казано, - пластмасов клапан, поставен върху отдушника на диференциала - в горната му част. Служи, за това диференциала да се вентилира, и пречи да попадане вода в него, - при газене в дълбоки места. Липсата му (даже не подозирах за това че липсва) вкарва вода и твърди частици в диф-а, като вътре се образува смес от вода и масло и твърди частици (абсолютна боза). Това води до прогресивно разрушение на лагерите, от където идват и други проблеми.
    Когато отворих моя замириса на блато и се оказа че от всички лагери е оцелял само най-външния в ръкава на дясната полуоска. Сериозни аксиални и радиални луфтове в пиньона и планетарния механизъм, - изронено зъбно колело на пиньона, - иначе казано само корпуса се оказа здрав.
    Реших че ще сменям целия мост без полуоските. Със съдействието на Ради, - на когото благодаря и намери много читав мост, нещата отиваха към смяна. А смяната стана неочаквано, след като съвсем изтропа по баирите на вилата и се наложи подмяната на възела на място. Работата ми отне пълен цял ден, и благодарение на това че имах 2 допълнителни маслени крика - стана.

    Съветвам колегите да обърнат внимание на отдушника, за да няма изненади.

    Поздрави
    KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

  • #2
    От: Отдушник на предния диференциал

    Благодаря колега. Може някой модератор да промени заглавието на темата, например на ,,Възможни повреди...." и всеки да пише за своите проблеми.
    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
    (А1+)
    О877ООО98О

    Коментар


    • #3
      От: Отдушник на предния диференциал

      Разбира се,
      Има си хора които ги знаят тези неща, и като цяло докато някой не изпищи конкретно, не се обръща внимание. Аз лично предлагам да се направи тема в която да се описват специфични проблеми, - трудно видими от пръв поглед, които правят сериозни проблеми на по-късни етапи, - подобни на този случай.
      KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

      Коментар


      • #4
        От: Отдушник на предния диференциал

        И аз го ядох това дърво с отдушника на предния диф беше пълен с вода за късмет зъбните колела бяха наред само лагерите ги смених но и те не бяха ефтини така че темата е много полезна.
        Pajero 2.8 tdi GLS къса база

        Коментар


        • #5
          От: Отдушник на предния диференциал

          Ама как да са ефтини, като сметнеш само на пиньона са 3, и по останалата част от диф-а общо отиват към 7, да не говорим, че с Андро коментирахме скоро че за ваденето им, - особено на конусовидния са нужни доста специфични скоби. В един момент даже става нерентабилно да се прави ремонт.
          KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

          Коментар


          • #6
            От: Отдушник на предния диференциал

            Точно тези дни се чудех дали не е добра идея всички тези отдушници с маркучи да се изведат в шнорхела (ако го има)?
            Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
            0878226696; 0876927507

            Коментар


            • #7
              От: Отдушник на предния диференциал

              Първоначално публикуван от George Takev Преглед на мнение
              Ама как да са ефтини, като сметнеш само на пиньона са 3, и по останалата част от диф-а общо отиват към 7, да не говорим, че с Андро коментирахме скоро че за ваденето им, - особено на конусовидния са нужни доста специфични скоби. В един момент даже става нерентабилно да се прави ремонт.
              Да така е по добре е да се намери читав диф втора ръка излиза по евтино но го направих от инерес и на мястото на клапана забих пробка с маркуч отиващ в въздушния филтър
              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

              Коментар


              • #8
                От: Отдушник на предния диференциал

                Първоначално публикуван от ahead70 Преглед на мнение
                Точно тези дни се чудех дали не е добра идея всички тези отдушници с маркучи да се изведат в шнорхела (ако го има)?
                Това е най - доброто решение . Ако пък няма шнорхел то в кутията на въздушния филтър .
                Разбира се това е ако се кара офф роуд , иначе ако се кара само градско може и без отдушник може дори и без кардан между раздатката и предния диф
                [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Отдушник на предния диференциал

                  Идеята е много добра, - максимално високо. И следва втория въпрос, а задния има ли такъв отдушник, аз лично не съм видял.
                  KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отдушник на предния диференциал

                    Първоначално публикуван от George Takev Преглед на мнение
                    Идеята е много добра, - максимално високо. И следва втория въпрос, а задния има ли такъв отдушник, аз лично не съм видял.
                    Има. При мен е фронтално отгоре и с маркуч влиза в извитата тръба на рамата точно над диференциала.
                    Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
                    0878226696; 0876927507

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отдушник на предния диференциал

                      ...значи ще се проверява и там положението.
                      KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отдушник на предния диференциал

                        Не съм забелязал при при мен да ли отзад има скоро смених масло утре ще проверя.
                        Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отдушник на предния диференциал

                          Има и на задния диф, и на СК, и на раздатката.
                          Добре е всички тези отдушници да се проверят и с маркучи да се вкарат в кутията на въздушния филтър!
                          Независимо дали има или няма шнорхел, там е най-защитеното място от случайно поподане на вода.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отдушник на предния диференциал

                            Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                            Има и на задния диф, и на СК, и на раздатката.
                            ....
                            И на резервоара .
                            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отдушник на предния диференциал

                              Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                              Това е най - доброто решение . Ако пък няма шнорхел то в кутията на въздушния филтър . ...
                              Дали е най-доброто? Едно, че ще се наложи правенето на излишни отвори в шнорхела/кутията за филтъра и второ, че при работа на двигателя тези отдушници все едно, че са включени към прахосмукачка.

                              В колко дълбока вода смятате да се гмуркате, та извеждането на отдушниците, примерно, високо в коша да е недостатъчно? Що ли си мисля, че ако се опитвате да правите джипките на подводници водя в дифа няма да ви е от най-големите проблеми?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X