Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара - губи мощност и гасне

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витара - губи мощност и гасне

    Колеги ,незнам какво да мисля...реших вчера да пробвам витарата на едно малко баирче със лек насип...на 1 ва,(на бензин)подходих бавно, като мислех да преодолея насипа бавно и мазно,понеже имаше камъни,та да не го ударя отдолу..но се оказа ,че на 1ва губи мошност и гасне ...опитах 3 пъти и все същото.....накрая се ядосах и с газ я засилих , като подскочи на насипа и стана това ,което не исках...удари се и заседна на един камък..Резултата сега е подбита и одрана рама...Много ме е яд, понеже е като нова и това и е първото поражение..Но искам да ви попитам, и ващите джипки ли са толкова маломощни?!Прави ми впечатление,че понякога когато карам бавно на 2 ра, изведнъж оборотите падад ,все едно,че няма гориво и ааа да изгасне, тогава изключвам от скорост форсирам и така отново поглям... незнам...дали пък не е за диагностика?!

  • #2
    От: какво става?!!!

    Колега, за тази цел са бавните скорости. Друг път, когато катериш баири предвключваш преди това на бавни и няма да имаш проблем. Хем не се тормози мотора, хем не натоварваш съединителя.
    M57D30T1
    W450

    Коментар


    • #3
      От: какво става?!!!

      Провери си изпускателната система.
      На 1-ва бърза или бавна я пробва?
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: какво става?!!!

        тази дето е за кал, пясък... мисля ,че провах и на двете позиции..но не съм сигурен ..

        Коментар


        • #5
          От: какво става?!!!

          Ако си пробвал и двете позиции, разликата е чувствителна, би трябвало да я усетиш.
          А това с падането на оборотите на 2ра, в какви ситуации става? Извън пътя, по неравен терен, на равно и асфалт ли? Горе-долу на какви обороти си и с каква скорост си като го прави? На други предавки случва ли се?

          Коментар


          • #6
            От: какво става?!!!

            Я си премери компресията.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Витара - губи мощност и гасне

              ами карам си по асвалт,нормално, и да речеме минавам на 2ра за светофара... и тогава става..като подам газ мощността пада,и единствевено помага изключване от скорост ,форсаж,и така...иначе направо си угасва и колкото да натискам газ ако не изключа не става нищо...

              Коментар


              • #8
                От: Витара - губи мощност и гасне

                Първоначално публикуван от vozi Преглед на мнение
                ами карам си по асвалт,нормално, и да речеме минавам на 2ра за светофара... и тогава става..като подам газ мощността пада,и единствевено помага изключване от скорост ,форсаж,и така...иначе направо си угасва и колкото да натискам газ ако не изключа не става нищо...
                Колега, не си написал с какъв двигател си. Аз имах същият проблем, след консултация с И. Попов затегнах малко жилото на газта и от една седмица оборотите са ми перфектни! Иначе най-вероятно проблема ти е в т.н. стъпков клапан, но трябва да се свали и почисти.
                Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                Продавам гуми 205х70х15!

                Коментар


                • #9
                  От: Витара - губи мощност и гасне

                  двигател- G16B... а къде се намира стъпковият клапан?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Витара - губи мощност и гасне

                    Първоначално публикуван от vozi Преглед на мнение
                    двигател- G16B... а къде се намира стъпковият клапан?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29112011241.jpg
Прегледи:1
Размер:142.0 КБ
ID:5374164Това ограденото е!!!
                    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                    "Mud Angels" Stara Zagora

                    Коментар


                    • #11
                      От: Витара - губи мощност и гасне

                      Първоначално публикуван от vozi Преглед на мнение
                      двигател- G16B... а къде се намира стъпковият клапан?
                      същият като моя е, по безболезнено е да пробваш първо с гайката на жилото на газта. Навий я леко да вдигне оборотите, би трябвало да ти се оправи, гледай на празен ход да са ти малко под 1000, при мен мисля че стоят около 800 в момента.
                      Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                      Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                      Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                      Продавам гуми 205х70х15!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Витара - губи мощност и гасне

                        ok, утре ще се позанимавам...thanks!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Витара - губи мощност и гасне

                          Колега, оправи ли оборотите? При мен продължават да се бъзикат, ще се обадя на Иван Попов в най-скоро време.
                          Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                          Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                          Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                          Продавам гуми 205х70х15!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Витара - губи мощност и гасне

                            оборотите и при мене са мало под1000 май са точно 800,не се бъркат, но ми направи впечатление ,че гърнето е попрогнило и си мисля пърно него да оправя...вчера проверих в М Комплект и ми искат 120 лв със слагането...мисля да се обадя на един агент, който ги обшива ,да видим неговата оферта..

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X