Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резервна гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Резервна гума

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Търтей,

    Гума с посока малко трудно се връзва с полеви условия.

    Засрами се и си сложи нормален регенерат за кал.

    Ясене, колко регенерата за кал си виждал без посока?
    Аз един.

    ПП Излъгах -- два, ама бутонките не са ми в размерите ))
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Резервна гума

      Статистически при мен страдат левите гуми. Т.е. аз бих си сложил лява.
      Разбира се, съвсем друг въпрос е, че аз бих си купил 4 гуми (точно това направих днес) и бих сложил за резервна кво да е.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #33
        От: Резервна гума

        Да ви имам и проблемите. Откакто съм си взел аудито карам все с една и съща резервна, само от време на време я проверявам дали е в нормите. Могали да не тръгна да си купувам и нова гума за резервна, че и дясна ли, лява ли, пак да се радва колата, че има нещо, че не сте я подкарали по джанта... Карал съм и с 4 различни гуми, сбирщайн и пак върви... не плаче. То кола няма вие гуми...
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #34
          От: Резервна гума

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Такаа, въпросът е следния.
          Купуваш си пет нови гуми, да си имаш една за резервна. До тук сичко е ток и жица. Обаче 99% от гумите са с посока.

          Та питането е - резервната лява или дясна да е?
          Според мен трябва да вземем предвид и ротацията на гумите . Тоест когато дойде момента за въртене на гуми резервната да си отиде на място (мисля , че бе дясно) без да се налага да се обръща .
          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

          Коментар


          • #35
            От: Резервна гума

            Да не пускам нова тема

            Колко често си вьртите гумите?

            Аз на всяка смяна на масло,12-13 000 да речем.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Резервна гума

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              ... Та питането е - резервната лява или дясна да е?
              Каквато и да вземеш, спуканата ще е от грешната страна ...

              Що се вживяваш толкова? 1 година Патрула съм го карал с кални 33-ки и джанти -15, а резервната беше някакво опечено АТ на неясна възраст със стандартен размер на стандартна желязна джанта. Един път се случи да сменям гума в едно дере. Е, наложи се после да пускам блокаж на никакво място. Ако беше кално, и лебедка щеше да се дърпа, ама резервната свърши работа да докуцам до гумаджия в най-близкото село.

              Хората на състезания карат с по 2 резервни и пак може да не им стигнат, ако не им е ден ...

              Вземи каквато дойде резервна, ама освен нея си вземи и един комплект за ремонт на гуми с фитили. Върши идеална работа за полеви ремонти, освен ако не си срязал яко борда.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Резервна гума

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Да не пускам нова тема

                Колко често си вьртите гумите?

                Аз на всяка смяна на масло,12-13 000 да речем.
                Аз мойте ги въртя всеки ден поне по 50 км.

                Иначе на колата, където имам зимни и летни, ги разбърквам всяка пролет и есен Хаотично, не може да хванеш логиката, но предимно лява задна с лява предна и същото отдясно
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #38
                  От: Резервна гума

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Да не пускам нова тема

                  Колко често си вьртите гумите?

                  Аз на всяка смяна на масло,12-13 000 да речем.
                  Мисля , че трябва по често . Нещо от рода на всеки 5 , 000 км.
                  [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #39
                    От: Резервна гума

                    Аз пък моите не съм ги въртял вече 45к. Видимо им няма нищо.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Резервна гума

                      Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                      Мисля , че трябва по често . Нещо от рода на всеки 5 , 000 км.
                      Може ама много често тия 5 000 жената му ги набива преди да се пребера аз,а с прибирането точно ми е до вьртене на гуми.Чакам го да стане за масло и като му вирнем краците на канала и му вьртя и гумите.
                      Той и реглаж на предница трябва да минава на 6 месеца,но това го правя само на единия,другия когато се сетя,обикновенно на година и повече щото не мьрда с оригиналните.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Резервна гума

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Той и реглаж на предница трябва да минава на 6 месеца,.
                        Това пък защо?? Имам и дрът Пасат. За последните 100к реглаж не се е налагал. На Кията за 45к също.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Резервна гума

                          Щото като си купя нови гуми и ми дават гаранция,но ми я зачитат ако минавам реглаж при тях на 6 месеца.90 кинта сходимост на 250 кинта гума.Това ми казаха малко преди да излязя с високо вдигнат среден прьст от гумаджийницата - това беше финала след като 7 пьти баланс ми правиха за 5 месеца и на финала ми смениха гумите,а на брата му треснаха точно половин джанта олово на нови Мишелини.

                          От тогава реглаж правя на кола с явни проблеми / тьпите Мишки,имам тема за това / или на около година и горница или при нови гуми което е около 40-45 000 на големите.

                          Това искат,аз сьм двойно на предписаното,но и предница проверявам на всяка смяна масло и то основно.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Резервна гума

                            Това на някаква кравеферма ми прилича.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Резервна гума

                              Не знам,най-голямата верига гумаджии в Щатите,не свалят резервна гума ако не е треснала.Вадя я от багацника,чисто нова с все джантата и ония кляка - това е над годините в които можем да го пипаме,ако я прьснеш ще я свалим,но така няма да я демонтирам.И айде обратно в багажника

                              След тоя случай гумите се порьчват по интернет,а резервните ги ритам от време на време за проверка и не им се стягам дали са с посока.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Резервна гума

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                Не знам,най-голямата верига гумаджии в Щатите,не свалят резервна гума ако не е треснала.Вадя я от багацника,чисто нова с все джантата и ония кляка - това е над годините в които можем да го пипаме,ако я прьснеш ще я свалим,но така няма да я демонтирам.И айде обратно в багажника

                                След тоя случай гумите се порьчват по интернет,а резервните ги ритам от време на време за проверка и не им се стягам дали са с посока.
                                Че моята на Пасата е Семперитка на 5км. от 1990г. Слънце е виждала за около час. Ползвана е веднъж преди 5-6г. и си беше на над 2 атмосфери. По книга резервната е на 3.5.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X