Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

    Наричам го шаси,докато не съм измислил нещо друго .Предназначението му,ще бъде да се движи в ограничен район,не повече от километър,без пътища, зимата,дори при метър сняг,или дори сняг с подслой лед.Ще се движи бавно,не се налага да бърза,важното е да прохожда труднодостъпна местност,с висок наклон.Мисля да го екипирам с гребло,и да рине сняг.Понеже не се налага да пази асфалт,замислям метални колела ПРОХОДИМИ за снега! РЕХАВИ,да ги наречем,снегът да не може да се затепа вътре в колелото. Смятам да няма окачване,да няма диференциали,цели валове завършващи извън шасито с колелата,метални,с диаметър да кажем 120 см.
    Шасито ще завива като се "цепи" по средата,като тракторите "Кировец" К -700 .Тоест конструкцията ще е проста,елементарна,корава,надеждна,и ще се движи да кажем с 5 км в час. Възможно е да предвидя окачване,но по скоро не е нужно.Не съм наясно за сега с задвижването,май това "чупене" през средата усложнява фабулата. Вие как бихте конструирали такова да го кажем по скоро " приспособление" ?

  • #2
    От: Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

    Така както си го описал ..... купувай си едно булдозерче от ония червените малките от едно време. Сигурно има някъде по ТКЗС-тата за нищо пари. Май трябва да добавяш още дреболии като изисквания. Мощност , цена ..... такива неща.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

      Снегът обича да се лепи на твърди метални конструкции. В подобна ситуация гъвкавата и деформираща се гума се самопочиства.

      Коментар


      • #4
        От: Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

        Японски дизел от моргата. Голяма маслена помпа и 4 хидромотора. Ще трябва и двуканален разпределител. Няма нужда от чупки в кръста. Ще го караш като танк. Няма нужда и от спирачки. С маслото от помпата ще командваш и височината на греблото. А защо не и ъгъла?
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

          Някакви балонни гуми с ниско налягане. Ето тук е показано как се държат на пясък металните колела и балонните гуми. Подобно е положението и на сняг. С балонни гуми може да газиш и блато например. Ако са достатъчно големи. За твоите изисквания може да помислиш за 3 пъти по-големи гуми.
          За цепенето на шасито при завиване - някаква винтообразна конструкция която да се зацепва от двигателя. Разбира се трябва да се обръща посоката на въртене на винта за да може да завиваш наляво или надясно. С ръчка например - изместваш наляво, зацепва лявата зъбчатка и винта се завърта и шасито се сгъва наляво. Съответно изместваш ръчката надясно, зацепва дясната зъбчатка, винта се завърта в обратна посока и шасито се сгъва надясно.А пък за почистване на сняг - някакъв шнек който реже и избутва снега настрани. Подобни съм виждал в магазините за селскостопанска техника.

          Коментар


          • #6
            От: Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

            Вземи си нещо готово и си върши работата с него. Не мисля че като си го правиш сам, ще ти излезе по-евтино. Кажи колко конски сили ти трябват. Има самоходни шасита с двигател владимировец 25к.с. Страхотна проходимост има, Първа предавка е 800м/час. Излиза по големи налкони. Странично не е стабилно. Но пък идеално пасват джанти от Газ 53 (газ 66). С тези на 53 се уширява доста задницата, а и проходимистта се увеличава доста, но се намалява просвета. 5 тона баластра съм карал със самоходно шаси и ремарке без никакви проблеми.

            Коментар


            • #7
              От: Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

              повечето челни товарачи /фадроми/ са с такава конструкция, но как щ си направиш сам фадрома, не знам
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Вземи си нещо готово и си върши работата с него. Не мисля че като си го правиш сам, ще ти излезе по-евтино. Кажи колко конски сили ти трябват. Има самоходни шасита с двигател владимировец 25к.с. Страхотна проходимост има, Първа предавка е 800м/час. Излиза по големи налкони. Странично не е стабилно. Но пък идеално пасват джанти от Газ 53 (газ 66). С тези на 53 се уширява доста задницата, а и проходимистта се увеличава доста, но се намалява просвета. 5 тона баластра съм карал със самоходно шаси и ремарке без никакви проблеми.
                Така е,и аз веднъж, едно т-25 дърпах гондола с 40т.Приказки от шипковия храст,т-25 може да дърпа 5т.само по равен асфалт,на по-сериозен наклон ,ще отиде и трактора и тракториста,заедно с ремаркето в реката.

                Коментар


                • #9
                  От: Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

                  Намери си един строителен дъмпер за донор и си направи доработките който си намислил,понеже той си има всичко което си написал ,че ще правиш двойно предаване хидравлична помпа за управление на приставки ,чупеща рама като на Кировец и т.н. Нещо такова Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0651.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5375324 има доста занемарени екземпляри на прилична цена не са сложни и лесно се доработват.

                  Успех.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Така е,и аз веднъж, едно т-25 дърпах гондола с 40т.Приказки от шипковия храст,т-25 може да дърпа 5т.само по равен асфалт,на по-сериозен наклон ,ще отиде и трактора и тракториста,заедно с ремаркето в реката.
                    Аз говоря за самоходно шаси Т-16. Двигателя е същия като на Т-25. В коша събирам 2,5т и в ремаркето около 2,5т. Транспортирал съм баластрата на около 6км, като пътя е почети равен. Само едино баирче пред нас около 100м го карах на 2-ра.
                    П.П. Човека не е споменал какво точно му требва, а и освен когато е отворил темата, до сега не се е обадил да разяснни подробности за необходимата техника.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Приемам съвети за проста,надеждна конструкция на самоходно шаси ?

                      Нещо верижно няма ли да ти свърши по-добра работа?
                      0889 38 43 67 Милен

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X