Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с бутона за Hight Low - AUTO DIF-a

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с бутона за Hight Low - AUTO DIF-a

    Здравейте колеги,

    След като смених много джипки се метнах и на това чудо Фолкваген Туарег 2.5 дизел R5 - въздух 2005 г. Та много съм очарован от возията и комфорта на Туарега. Екстрите са доста. За обслужване не е скъп (мое мнение).Преди и след покупката минах диагностика, всичко бе ОК.
    Вчера сутринта обаче, след като го запалих( паля до с глезотията наречена keyless ако иамзначение де ) ми мигаха в червено надписите около бутона за включване и изключване на бързи / бавни и блокажа на auto DIF-a, а на дисплея ми изписваше грешка на DIF-a. След рестартиране на двигателя всичко си беше ОК. Днес се повтори проблема и след рестарт на двигателя пак изчезна. Направих диагностика и всичко пак си беше наред.

    Та някой имал ли е сходен проблем колеги? Много интересно......е сигурно ще избие на някъде, но не искам да се стига до там че да ме остави на пътя.

    Благодаря ви
    VW Touareg R5 2005
    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
    Ford Everest 2,5 2006
    Крис

  • #2
    От: Проблем с бутона за Hight Low - AUTO DIF-a

    нагоряла клема. Благодаря на отзовалите се
    VW Touareg R5 2005
    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
    Ford Everest 2,5 2006
    Крис

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с бутона за Hight Low - AUTO DIF-a

      Здравейте колеги,

      Миналата седмица ми сервизираха джипа в Порше ЮГ и ми казаха, че кабелите са проверени и са изолирани на раздатката(били леко с изядена изолация) Да де ама проблема си остана.....свети си грешката "System failure workshop". Акумулатора е нов, грешката излиза и даже докато карам джип-а, т.е. запалвам си джипката и всичко си е наред и по едно време докато карам и светва тази грешка.

      Може ли да е от датчик на раздатката (дали има такъв???) и как да проверя дали работи?
      Знаете ли майстов в София да е запознат с тези проблеми на Туарезите?
      VW Touareg R5 2005
      Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
      Ford Everest 2,5 2006
      Крис

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с бутона за Hight Low - AUTO DIF-a

        Здарвейте,
        След много опити да намеря "майстор" да ми оправи проблема с раздатката си закупих диагностичен кабел и колкото и да е китайски и колкото и да съм незапознат с софт-а разбрах, че в раздатката ми има ел. моторче за превключване на бързи/бавни.Та ми изписа грешки на понтенциометъра. Та сега идва въпроса някой знае ли за някакъв мануал който да те насочва според кода какво е развалено и какво тръбва да се смени?
        VW Touareg R5 2005
        Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
        Ford Everest 2,5 2006
        Крис

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с бутона за Hight Low - AUTO DIF-a

          Здравей колега. Карам абсолютно същия джип. Макар със закъснене ще ти дам мое мнение. Имах същия прблем светеха мигаха ... изписваше същата грешка на таблото (от начало от време на време след това на път бях и светна от веднъж) Оказасе алтернатора ... пистовия ремък и "съединителя"-така се води (ролката дето върти ремъка) бяха за смяна. Това бе при мен. При тия джипове ... и най-малкия недостиг на ток води до грешки .... просто това са консумативи които се сменят на определен брой КМ. В моя случай около 100.000 понеже купих оригиналните.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X