Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб на каращите на олио

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Клуб на каращите на олио

    Приятели, много сме, силни сме и не на последно място - "мазни" сме ! Предлагам да си учредим шарланов клуб. Мнения, опит, съвети "от тубата". Все полезни, тук-там и малко "грънливи" неща. Желаещи ?

    Моля администраторите да ме поправят, ако съм избрал неправилното място за публикация на темата.
    Георги Кулишев
    Ямбол
    0889 42 00 74

  • #2
    От: Клуб на каращите на олио

    Хайде и аз ще си призная, че от време на време си карам Mercedes-a на олио. Cлучвало ми се е да няма бензиностанция в едно село и единствения ми начин да се прибера до града е било бутилка от 5 литра oлио.

    Коментар


    • #3
      От: Клуб на каращите на олио

      Аз вече почти от месец зареждам в Пикадили
      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
      :D

      Коментар


      • #4
        От: Клуб на каращите на олио

        Не сте сами,имаме три джипки които минават хиляди километри само на шарланец,и то отпадъчен,цеди се в едни дънки,чорапи и други маркови дрехи ,и директно в резервуара,отзаде мирише на пържени картофи,скумрия и лек привкус на лук.Трябва да има само топлообменник преди филтъра да го подгрява до 70-80 градуса.
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          От: Клуб на каращите на олио

          И като потече една река......
          Георги Кулишев
          Ямбол
          0889 42 00 74

          Коментар


          • #6
            От: Клуб на каращите на олио

            Ми и аз да се присъединя.........от около месец карам на олио. Гледам нафтата да е повечко и се получава смес 70/40 в полза на нафтата.
            Забелязах че изгуби малко мощност, ама върви.....аз отдавна не се състезавам

            Не знам да ли идеята е добра, но може който знае къде е най-ниска цената на олиото по веригите да го съобщава тук.

            Поздрави на групата.

            Коментар


            • #7
              От: Клуб на каращите на олио

              Здравейте
              За сега нямам джип и затова ще се присъединя към този клуб понеже и аз почнах да карам Мерцедеса си на олио.Обаче в нашият град трудно се намира за сега вземам само от едно място по 10 литра за 10 дена.Където питам по заведения който вървят и имат клиенти ми обесняват,че фритюрниците били малки 3 литра и като ги сменяли оставало 1 литър или пък готвят със палмово масло понеже не се сменяло често и не гранясвало,други пък готвят с маргарин.Курортите не са далеко обаче отиване връщане 10 литра заминават.Там пък не им пържат много работи понеже се грижим за фигурата на чужденците.Купувам олио използвано и друго.
              ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

              Коментар


              • #8
                От: Клуб на каращите на олио

                Здравейте
                Понеже се стопли времето и по летните курорти почнаха да идват туристи се обадхи на мои приятели който работят в сверата на туризма с въпроса за изполвано олио от ресторантите там.На Слънчев Бряг едно приятелче каза ,че от тяхният ресторант олиото го взимала някъква фирма която взима и от други места камионът им бил облепен с реклами на тази дейност.В Златни пясъци работата е подобна по информация от миналата година.Някой знае ли за какво става въпрос,каква е фирмата може ли ние да купим от нея на някъква цена.
                И аз купувам отработено олио.
                ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                Коментар


                • #9
                  От: Клуб на каращите на олио

                  Пишеш в гуглето - изкупуване олио и излизат 10 страници.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Клуб на каращите на олио

                    Трудничко стана с намирането на шарлан. Май доста народ се изучи, а не си признава никой. По кръчмите също искат доста пари за литър гориво. Търсете старо трансформаторно масло, идеално замества нафтата при цена на 1 лв./литър. Кога ще си направим една срещичка, за да оправдаем толков страници изписани във форума. Хем и малко оливце да похаби някоя кръчмичка за картофките и цацата...
                    Георги Кулишев
                    Ямбол
                    0889 42 00 74

                    Коментар


                    • #11
                      От: Клуб на каращите на олио

                      Здравейте
                      Намерих едни момчета с три ресторанта,събирали олиото взех 150 литра и с един приятел ги разделихме.Обещаха ,че ще ми го дават.
                      Един въпрос на тубите от долу остава едно бяло като мас мога ли да го използвам или да го хвърлям, че имат и около 30 литра с такова нещо но не посмях да го взема.
                      Благодаря Ви предварително за отговорите.
                      ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Клуб на каращите на олио

                        Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
                        Един въпрос на тубите от долу остава едно бяло като мас мога ли да го използвам или да го хвърлям, че имат и около 30 литра с такова нещо но не посмях да го взема.
                        Благодаря Ви предварително за отговорите.
                        Стопляш го с бързовар в една тенекия от сирене, след това го смесваш с нафта 1:1-1:2 в полза на маслото и тогава прецеждаш. И ей ти бялата мас използваема
                        Аз го ползвам, няма проблеми!
                        В такъв случей и аз се включвам в клуба!
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        08седем9010З60
                        MAKE RALLY NOT WAR
                        Confidence in Motion

                        Коментар


                        • #13
                          От: Клуб на каращите на олио

                          Ами и аз да си призная минах вече 9000 км само с олио.Имам система с отделен резервоар с подгрев (self made),шестпътен клапан и пластинчат подгревник.
                          Олиото прецеждам през дънки а след това с помпа и воден филтър на 1 микрон го складирам във варел.Карам Паджеро 2.8 2000 г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Клуб на каращите на олио

                            Здравко, колко ти гори Паджерото? Един приятел има същото-дълга база, автомат, под 14-15 трудно го смъква.
                            Вече на олио карам само Баничарката. Фиат Скудо 1.9 без турбо. Няма грешка за сега.
                            Имам една Алфа 147 2006г., тя не става за такива работи
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • #15
                              От: Клуб на каращите на олио

                              Здравейте на всички олио маниаци! От много време искам да си купя Micubishi Pagero,но факта,че дизелът е близо 3 лв все ме е спирал и отработеното олио ми е като спасителен вариант.Та въпроса ми е какво pagero да търся за да му се радвам на олио нещо (95,2002год)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X