Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на поликарбонатни плоскости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на поликарбонатни плоскости

    След претръскване на форума, не открих такава тема, и веднага запълвам празнотата.

    Каква е причината за това?

    Изходната ситуация - една тераска на вилата, която искам да "остъкля" с прозрачни поликарбонатни плоскости, за да огранича духането на вятъра в тераската.

    Идеята - рамка от винкели, и остъкляване тип соц. тераса, с гореспоменатите плоскости.

    Въпроса - с какво се препоръчва монтирането на плоскостите към винкелната рамка?

    Много ми се иска отговора да е от вида - еди-какво си лепило, което се продава еди къде си, и е с еди какъв си разход на линеен метър, и е с еди каква си цена...( тюю, пък ако може и да е евтинко, пущината...)

    Варианта с болтове, планки и подобни е последния - в случай на пълна невъзможност за залепване на плоскостите към винкела.

    С обикновен силикон не става - пробвано е...

  • #2
    От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

    с онзи черния силикон, с който монтират автостъклата на автомобилите...
    монтажа задължително трябва да е с гъвкав материал, заради механичните промени във винкела причинен от температурата.
    не е зле и допълнително захващане за по-голяма сигурност (на 4 точки)
    Цената на силикона беше около 9лв. Има го във всяка гомяма верига. Има го и в сив вариант. Мирише гадно докато изсъхне.

    Коментар


    • #3
      От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

      Не знам, ама да им запушиш плътно всичките отворчета, че няма да се отървеш от оси.
      п.с. пробва ли да зашкуриш, там дето ляга силикона?

      Коментар


      • #4
        От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

        А защо реши точно с това? Имаш ги в наличност?
        Щото има и по-елегантни или по-евтини решения.

        Коментар


        • #5
          От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          ...пробва ли да зашкуриш, там дето ляга силикона?
          Със силикон се правят аквариуми от стъкло, лепят се автомобилни стъкла и прочее непорьозни плоскости.
          Като го зашкури не печели нищо, освен да надере неволно част от плоскостта, която ще се вижда извън винкела и да го дразни после.
          Излишно упражнение за мен.

          Коментар


          • #6
            От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

            Не съм сигурна, че ще е по-евтино и ще оправдае естетическите недостатъци на такава "сглобка". Ако потърсиш по-настоятелно, сигурно ще намериш фирма, която да ти остъкли с най-евтиния турски алуминиев профил без термомост и с единично стъкло. Мисля, че за около 100/120 лв/кв.м. може да се намери. Добре изглежда и не старее като поликарбоната. Не се налага редовна обработка против корозия на метала. Въпрос на калкулация, но и крайния резултат е фрапиращо различен.

            Коментар


            • #7
              От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

              А с маджун? Ей това е от 1996та. Боядисано с автобоя от Лакпром. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bal 001.jpg
Прегледи:1
Размер:221.7 КБ
ID:5372402Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bal 002.jpg
Прегледи:1
Размер:221.2 КБ
ID:5372403

              Коментар


              • #8
                От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

                Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                с онзи черния силикон, с който монтират автостъклата на автомобилите...
                Супер - май това е нещото, което ми трябва.
                Можеш ли да ми пратиш на ЛС някаква марка и къде точно да го търся ?
                Благодаря предварително.


                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Не знам, ама да им запушиш плътно всичките отворчета, че няма да се отървеш от оси.
                п.с. пробва ли да зашкуриш, там дето ляга силикона?
                Това за запушването на отворчетата е ясно, а опита ми със силикона е от една конструкция, която правих преди време, и наплескания силикон се отлепи след месец..

                Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                А защо реши точно с това? Имаш ги в наличност?
                Щото има и по-елегантни или по-евтини решения.
                Хмм, недей бе, човеко - отново размисли, сметки, скици, и всичко отначало.. (това е в кръга на шегата, естествено).
                Всъщност, от съвети не се отказвам никога, и с удоволствие ще се вслушам в тях - да не задълбаваме тук, ако ти се занимава, драсни ред-два - ще съм ти благодарен.

                Цвете, вилата ми е мноого далече от претенциозен палат - това е една двуетажна дървена къщичка, и дори тази конструкция ще бъде доста изискана...Въздържам се от остъкляване със стъкло, поради изкушенията, които предизвиква - я да му хвърля едно камъче, да видим к`во ше стане - има път точно до къщето...А и ветреца, дето подухва, е доста силен, та може да го напъне до счупване стъклото - конструкцията се отнася не за затворено пространство, а за две стени под ъгъл 90°.

                Коментар


                • #9
                  От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

                  Ами например с ветроупорни пана.
                  В гуглето излизат доста фирми. Цената е около 40лв/кв.м.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

                    Със обикновен силикон не става трябва ти полиуретаново лепило (това за което говори колегата по горе)аз съм ползвал черно и сиво.Много фирми ги правят.Аз съм ползвал PU 25 - по еластично е и PU 50 - по малко еластично.Продава се на т.нар.салами - ще ти трябва и такъв пистолет.Цената им е около 10 лв./бр.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

                      Първоначално публикуван от yanush Преглед на мнение
                      Със обикновен силикон не става трябва ти полиуретаново лепило (това за което говори колегата по горе)аз съм ползвал черно и сиво.Много фирми ги правят.Аз съм ползвал PU 25 - по еластично е и PU 50 - по малко еластично.Продава се на т.нар.салами - ще ти трябва и такъв пистолет.Цената им е около 10 лв./бр.
                      Това е правилния отговор. Точно и ясно.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

                        да вярно е, че салама излиза по-евтин, но хубавите пистолети са скъпи и не си струва за такава дребна работа.
                        Задължително погледни срока на годност, че имат навика да продават с изтекъл срок и ще береш ядове.
                        Точна марка не мога да ти кажа, ползвал съм го преди 2 години, но както казах в големите вериги (брик..., практ... и т.н. ги има, както и почти във всяка железария)

                        Приготви си и някаква шпакла, парцали и разредител. Работи с ръкавици.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

                          пулеоретанов силикон.Както са писали колегите по горе.....освен на салам го има и във вариянт за пистолет/на сика/.Трябва да се увериш,че няма да има възможност да влиза вода във плоскостите/горе/.Препоръчвам и механично застопоряване все пак вятъра си е вятър.Хубав пистолет/приемлив/ е около 40 лева.Не си и помисляй да ползваш лепила от сорта на момент и т.н.Не забравяй да се снабдиш с хартиено тиксо/може би теса/ найлон и т.н./ръкавиците и шпаклата са ти препоръчани вече./.Тиксото е нужно за оформяне на фугите.
                          Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                          GSM +359 895 236 182

                          А Rhf +

                          Коментар


                          • #14
                            От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

                            Полиуретановите пасти и роднини нямат абсолютно нищо общо със силикона.
                            Пистолет за салам може да се намери за малко над десет лева, а без пистолет може да се изстисква със усукване. После се стяга внимателно с мека тел, за да се консервира отново.
                            По магазините сега пробутват една нова мода - "страшно лепило", "много здраво" и подобни. Двиг вид силикон, ще чуете да го наричат модифициран силикон или MS полимер, без разбира се да знаят за какво става дума. Също става за лепене, но е по-скъпо.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Монтаж на поликарбонатни плоскости

                              Колега почистваш с спирт за горене повърхностите преди да нанесеш силикона. Поставяш хартиено тиксо на двете повърхности на разстояние 3-4 мм. от ръба на снаждане. Нанасяш силикона, като преди това срязваш човката под ъгъл и с достатъчен отвор за лесно нанасяне и дебелина на слоя, и държиш силиконовия пистолет под ъгъла на сряза на човката. След нанасяне има два варианта за оформяне на силикона. ( 1 )- след 5-10 минути в зависимост от времето махаш тиксото внимателно на къси разстояния и под ъгъл срещуположен на нанесения силикон. ( 2 ) - веднага след нанасянето на силикона го напръскваш с препарат за стъкла и с шпакла, която има R или е скосена обираш силикона. Шпаклата се държи под ъгъл и я чистиш с парцал напоен не много с препарат за стъкла пак на къси разстояния. Не пипай до окончателно изсъхване. Преди основното нанасяне направи си проба, кой от двата варианта ще ти харесат и да усетиш как се нанася. Успех

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X