Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчна спирачка - видове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ръчна спирачка - видове

    Аз търся решение на проблема с вечно пълните с кал брни на щатните приводи на ръчната спирачка. Или на спирачката за паркиране-все е едно. По закон двете спирачки трябва да са с различно задействане, но нашите машини и без това са в конфликт със законите, та не ми пука много-много.

    Както Търтея каза-трябва да спра в баир, но не бива да гася двигателя. Да речем стартера е свършил, или акумулатора е изтекъл, и нямам възможност да угася, да включа на някаква скорост, и като си свърша работата-да запаля и да продължа. А щатната паркинг спирачка не може да се използва защото жило и броня са станали монолит.
    С преправената спирачна система ще стане по- просто(само един изпълнителен механизъм) и доста по- ефективно.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Ръчна спирачка - видове

      С един изпълнителен механизъм вече НЯМАШ резервна спирачка, и значи за ефективност не може да става и дума. Може само за "карай бе, и така става!", и понеже става и така - така и скотски живеем.

      Коментар


      • От: Ръчна спирачка - видове

        Не Ви разбирам....... Аз като искам да спра някъде без да гася двигателя , местя скоростния лост на P .Ръчната спирачка на Витарата ми си е в перфектно здраве от 20 годни
        Лудак

        Коментар


        • От: Ръчна спирачка - видове

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Тц, ослушвам се за кран който да затварям и отварям. Естествено ще се задейства с оригиналния лост на ръчната.

          Ама и с помпа става де, само дето сега съм на малко по-друга вълна.
          Мина ми през акъла да направя механичен привод направо на педала на спирачката, през по-ячка пружина, но ми се ще да ползвам лоста на ръчната, а с жило е трудно-за да действа жилото на опън то трябва да отива назад, а педала е напред. Трябва дълго жило, а не ми се иска да ми се мотае и то по пода на витарата.
          Май с помпа е най-лесния вариант. Даже ще е нова, от жигули, че са евтини, а работят добре.
          Ама всичко с времето си. Като дойде момента-ще има и снимки.
          Сложи ел.магнитен възвратен клапан с възможност за принудително ръчно изключване-подобен на бензиновия за газ-бензин.Като е обезточен пропуска само посока помпа-сп.цилиндри,като има ток-все едно го няма,ако се пре..бе го отваряш механино.Такова се продаваше преди много години за защита от кражба-при първото,най-много второто натискане на сп.педал блокират спирачките(не че няма другия път да я откраднат).
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X