Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

    Здравейте колеги,

    Търся нещо, отговарящо на критериите в заглавието, което да има фул тайм 4х4, да мога безпроблемно да пътувам до морето с него (от София) и да правя разходки от такъв тип:

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...F3%F0%E3%E0%F8

    За сега съм се спрял на 3 варианта : ТЛК 90 ( 97-00 ) 3.0 ТД, Mitsubishi Pajero III 3.2 DiD (00-02) или Grand Cherokee WJ 2.7 CDRi . Отворен съм и към всякакви други предложения, отговарящи на горните критерии. Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

    Тези дето си ги избрал колега ще стават и за по сериозен офроуд,и за до морето ще можеш да си ходиш, добре си се насочил, може да добавиш в списъка и Land Rower дискавъри или рейндж за този бюджет ще намериш добър . Успех !
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

      Паджерото е моя съвет. Ще може да тегли повече при нужда, много са добри за катерене по баири и обща проходимост. Също по-надеждно ми се струват особено в сравнение с Гранд Чероки, при които се явяват някои проблеми. При еднакъв километраж, Грандът ще се раздрънка пръв, докато Паджерото няма да го усетиш колко разстояние е навъртяло докато не погледнеш таблото. Грандът е леко по-добър на оффроуд, но имаш повече шанс да ти се счупи насред планината. Плюс това всъщност едва ли ще усетиш разликата в това кой е по-добрият автомобил за офф, освен ако не си карал и двата...
      Диското както каза колегата също можеш да го добавиш към групата, дори може да ти излезе по-евтино, намират се.

      Коментар


      • #4
        От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

        За мен най - добрият избор е ТЛК 90, но не мисля, че може да се намери достатъчно добър за тази сума. Вторият вариант е Паджеро. Доста сполучлив модел е 3ка- та. Голям , удобен, дългата база не е за много тежък офроуд, но е доста добър, даже много. Има безброй екстри и удобства за магистралата и е пъргав за 2 тона и кусур хладилник. Диското е добър вариант, но мисля, че Паджеро 3 е по - добро, поне от моя гледна точка. За Гранд Чероки нямам кой знае колко впечетления. Като цяло мисля че може да се вземе читаво Митсубиши на 10-на години за този бюджет. Ние бяхме пред подобна дилема преди месец, само че не дизлел. Успех!!!

        Коментар


        • #5
          От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

          Колега, виж и това http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113196
          Цената е друга, разбира се. Поздрави.
          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
          Времето е ценно, само ако не бързаш.
          0889623098

          Коментар


          • #6
            От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

            ТЛКто, но честно да ти кажа в тоя случай, се гони най-добрата оферта, което и да купиш няма да сгрешиш. което е на най-добри пари в най-добър вид това е твоята кола. И много бързо от лек офроуд се почва да се замисля човек за по-сериози неща.

            Коментар


            • #7
              От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

              Благодаря ви колеги. Аз отначало се бях насочил към ТЛК, но просто видях и други алтернативи на същата цена. За тези пари има избор от оферти в мобиле бг на конкретните модели, като ТЛК и Паджеро са къса база. Джипът няма да се ползва за теглене на ремарке, само каране. Имам впечатление от ТЛК 120 дълга база 3.0 Д4Д и като вървеж по асфалт ме удовлетворява, колко по-зле е ТЛК 90 къса база 3.0 ТД по тоя показател?

              Коментар


              • #8
                От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

                НА къса база не съм се возил, но е много добре 90ката на асфалт, и високи скорости може да държи ( високи за джип) ДОбра е, сега сравнена с въздушна 120ка куца, но определено си се кара много добре. Къса база дали няма голям компромис да направиш, за който ще съжаляваш после?

                Коментар


                • #9
                  От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

                  Изобщо не сравнявам 90 и 120, а само питах за каране по асфалт дали има проблем с продължително поддържане на скорост над 100 например (защото тук във форума имаше тема за ТЛК80 и за него имаше менния, че това упражнение не е препоръчително). Относно базата - дори предпочитам къса. Като цяло, въпреки, че имам лека кола и евентуални проблеми с джипа няма да ме оставят без превоз, предпочитам да жертвам комфорта в името на надежността, затова и съм се спрял като цяло на по-стара ТЛК, а за другите питам като алтернативи, въпреки че очевидно са много по-комфортни (и по-нови). Благодаря на пишещите

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

                    Еми с такава Тойотка съм пътувал и до Пловдив и до морето, като шофьора я караше почти през цялото време с над 150, никакъв проблем. Пак си помисли за дългата база, можеш да си возиш и народ и багаж, вътре е доста широка. До Банско 1 път я кара на уволнявка през цялото време, ама все едно бяхме на състезания, пак нищо и няма, там един рекстън го засрамихме. Никога не съм почуствал дискомфорт, на завои се накланяше доста като бая пъти съм мислел че ще се обърнем, защото много се юркаше, но не сме, даже на пистата като направи обратен в средата на пистата бяхме доста в червеното ама пак не се прекатурихме.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

                      Аз бих огледал и Субару Форестър. Фултайм 4х4 кола с отлично поведение на асфалт, добър комфорт при пътуване на дълъг път, става за лек офроуд (т.е. каране по черни пътища) с реални 20 см клиренс. При нужда може и да се повдигне. Ръчната ск. кутия е с разпределение на момента постоянно 50:50 % между двата моста и има демултипликатор. Автоматичната е с динамична промяна на момента от нормално 90:10 до 50:50 % между двата моста. Колата се газифицира без проблем и цената за закупуване отговаря на бюджета.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

                        Най-добре е да си вземеш ТЛК . С него можеш да ходиш навсякъде . Няма да повтарям колегите .Също помисли и за джип с по-голяма проходимост , защото крастата оф роуд се започва с ''лек офроуд'' . Успех в покупката на джип!
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип за асфалт и лек оффроуд за около 10000 лв

                          И аз давам един глас за Тойотата даже има и с новия двигател след 2000г,но специялно за мен е за предпочитане дълга база.Един ден ще решиш да ходиш до гърция на къмпинг и ще разбереш плюсовете.Даже някой от тия Тойотки имат заключване на диференцияла което е голяма благинка за сложни места

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X