Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачки при - 40 градуса!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачки при - 40 градуса!

    Всеки който е карал камион при -40 градуса знае, че ако накове спирачки върху лед спира моментално, по-добре от асфалт! При -30 градуса се носи като шейна! А да видим някой знае ли защо?

  • #2
    Обещавам да си трая! Обаче ако четат момчетата от ескимоско, или довтасат северните от Русия сигурно ще издадат тайната ...(((

    Коментар


    • #3
      Изпревари ме, щях да те помоля да се върнеш на темата за сутиените!

      Коментар


      • #4
        А бе то донякъде секретно, ама ... Трай си.
        Замислил съм тука един бизнес със сутиени, за кво мислиш ми е тоя Урал. Показваш И значи кардана на коша, няма начин всяка нормална супермадама веднага да не ти даде и бикини и чудо ... Сега мисля кво да правя с толкоз бикини, ама все някак ще я измислим, важното е да има.

        Коментар


        • #5
          по принцип леда се хлъзга защото мегду него и нещото допряно до него се образува тънък воден слои
          когато е много студено леда си стои сух сигурно за това
          и аз като сам бил в москва зимата ми правеше впечатление че се кара на лед а ваобще не се пързаля

          Коментар


          • #6
            Е кво да правиш с толкова бикини!Еми щанд на едно бе!Тамън и пари ще правиш!То като се замислиш в урала много място!
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #7
              Абе какви бикини и сутиени ви гонят при -40 градуса?

              Коментар


              • #8
                Явно тая тема не затрудни разбирачите! Разликата между асфалта и леда е единствено водния слой!

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Volk
                  Явно тая тема не затрудни разбирачите! Разликата между асфалта и леда е единствено водния слой!
                  Е сега я дай по темата
                  Отговора не е ли:Че като е по студено тоест при -40 градуса леда е по здрав!Тоест тази вода за която говориш я няма сичката е замръзнала!А на по малко има малка част!
                  https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    А сега де!

                    А спирачките откъде знаят колко градуса е?

                    Ами ако са загрети гумите от пътя дали няма пак да се образува слой водица? Или то при минус 40 загряването си е малко трудна работа.

                    А бикините и сутиените са в шофьорската кабина, че парното много силно и стопаджийката като се качи от -40, направо е с готов топлинен удар.

                    Коментар


                    • #11
                      Кънките, ските, всичко се движи по снега и леда, защото с голям натиск върху малка площ увеличаваш налягането, то увеличава вътрешната енергия на молекулярно ниво, чийто основен резултат е повишаване на температурата на тялото - в случая лед, който се топи и осигурява своеобразно плуване на контактната площ върху леда. При адски студ и слаб натиск не достига енергия и леда си е грапав отвсякъде! А неравностите които успяват донякъде да се разтопят замръзват направо за гумата. Между другото тогава плюеш бучки лед, а за другото се сещаш!

                      Коментар


                      • #12
                        А да видим някой знае ли как се продава млякото в северна Русия?

                        Коментар


                        • #13
                          А защо ескимосите акат с чук и трион някой знае ли?

                          Коментар


                          • #14
                            Ква кабина бе, тва е мотоциклет с кош. И аз тва разправям - на -40 - кво с бикини, кво без, и тая да ги сваля!
                            Тая със сергията я забравяме, сега всяка тлъста ромка може да те затрупа с бикини насред Лъвовия мост по две за левче. Мислене си требе ... Щот верно кво да ги прави човек толко много ... Купища навсякъде, по-новите си висят от полилея, ...
                            Бе кво да разправям, кой не е бил ерген, изобщо не мое и да ме разбере((( Ех.

                            Коментар


                            • #15
                              Eдин познат е бил в Коми шофьор, та от него съм ги слушал тези неща за леда и сцеплението на ниски температури.
                              Казва, че зимно време е перфектно, всичко е в лед пътя е гладък не се хлъзга, ако излезе някоя дупка с вода се оправя за норматив, кара се бързо без никакви проблеми, НО лятото мама мия като изкочат онея ровища по пътя, тресавищата се размръзват трябва да подбираш внимателно от къде да минеш, заобикаляш като луд
                              Та общо взето все кофти работа - зимата -40, -50, лятото блата и ровища
                              Сурова земя

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X