Обява

Свий
Няма добавени обяви.

iRobot Roomba и други такива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: iRobot Roomba и други такива

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    В моя случай поръчах готов пакет за прахосмукачката от Германия (през един от най-старите онлайн търговци)... Като цена излезе с двадесеттина лева по-евтино отколкото ако бях взел само батериите през ТМЕ (при тях цената бе около 5.90лв/бр). Като избрах пакет с около 5-8 Евро по-скъп от най-евтините...
    Ако бях взел батерии от българските онлайн търговци, цената излиза почти двойно... А след това трябва да запоявам батерии, да ги лепя и т.н...
    Като измерих стария пакет, се оказа, че едната батерия е дала накъсо... Интересно, че с останалите прахосмукачката пак е работила Само дето работи 5 минути и реве за зареждане....
    Дали може да получа линк с въпросния търговец или е държавна тайна

    Т
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • #77
      От: iRobot Roomba и други такива

      Имам умряла батерия за Румба 560 - ако на някой му трябва за проби.
      O888 749-O86
      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
      NC 750

      Коментар


      • #78
        От: iRobot Roomba и други такива

        Гледам че и от Miele имат подобен робот,за него някой знае ли нещо?

        Коментар


        • #79
          От: iRobot Roomba и други такива

          Я да пипотам нещо за тези роботи, дадоха ми една агама 530 за тест, обаче нещо не се справям с програмите, уж го пускам на прахосмукачка, но след 10сек изписуква че е минало в режим моп и само обикаля, някой знае ли как се борави с това животно. Нямам ръководство
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #80
            От: iRobot Roomba и други такива

            На tech_expo - то вчера имаше такъв робот на Самсунг. Не успя да вдигне накъсани картончета с размер приблизително 1 на 2 сантиметра. Няколко пъти мина над тях, и нито четките ги хванаха, нито слабата прахосмукачка. Може батерията да е била разредена, че по цял ден си играеха с него, няма начин да е на 100%.
            Тъкмо обмислях подобно устройство за в нас, но тия съвсем ме отказаха.

            Коментар


            • #81
              От: iRobot Roomba и други такива

              Последно - взех батерия MTEC за iRobot Roomba 500 510 520 530 760 770 780 - 3000mAh... Обща цена 26,90Евро + 5.90Е транспорт...
              По погрешка обаче взех два броя (втората пристигна преди два дена) Така, че ако на някой му трябва - да пише - ще се разберем...
              Тестовете на първата батерия бяха успешни - бе заредена и прахосмукачката веднага тръгна, като дозареждането отне съвсем малко време...
              Единствено 'ушите' за измъкване на батерията от гнездото на МТЕК-а са по-меко тиксо в сравнение с оригиналната..
              Втората батерия все още не съм я разопаковал - стои си в оригиналната опаковка..
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #82
                От: iRobot Roomba и други такива

                Вкъщи продължава борбата с постоянни вълма от 5-10 сантиметрови косми. Или трябва да гоня кучката, или да решавам въпроса с почистването. Тия подочистачки стават ли за такава работа? Как се чистят след обиране на космалаци? Не ме интересува основно почистване, а само обиране на косми. Килими и мокети нямаме, всичко е теракота и паркет. И куче!
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #83
                  От: iRobot Roomba и други такива

                  острижи кучето!

                  Коментар


                  • #84
                    От: iRobot Roomba и други такива

                    Чувал съм, че късите косми се чистят още по- трудно. Минавала ми е подобна идея, но не съм сигурен в ефекта.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #85
                      От: iRobot Roomba и други такива

                      Ще събира космите, но по-дългите от тях се набиват по четките и се омотават по осите им, после трябва да се махат ръчно, иначе четките ще спрат да се въртят. А късите косъмчета наистина се чистят по-трудно, просто четките не успяват да ги захванат.
                      Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                      Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                      Коментар


                      • #86
                        От: iRobot Roomba и други такива

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Вкъщи продължава борбата с постоянни вълма от 5-10 сантиметрови косми. Или трябва да гоня кучката, или да решавам въпроса с почистването. Тия подочистачки стават ли за такава работа?...
                        Вкъщи се ползват предимно за такава работа - 2 котки (едната от които въпреки, че е късокосместа британка, има братовчедка персийка и белите и косми падат от полъх на вятър ) + куче....
                        Докато не работеше прахосмукачката, вълмата косми летяха навсякъде и се събираха по ъглите... Редовното пускане на прахосмукачката (когато ни няма) обира точно този тип 'вредители'....
                        Което обаче не отменя нуждата от периодично минаване с моп/стирка (след като е минала прахосмукачката)......
                        Приспособленията за почистване на четките вършат добра работа - 2-3 прекарвания през четката я почистват добре...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #87
                          От: iRobot Roomba и други такива

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Чувал съм, че късите косми се чистят още по- трудно. Минавала ми е подобна идея, но не съм сигурен в ефекта.
                          Тропчо, ако слушкаш, мога да ти пратя за проба Румба 650. На кутията изрично пишеше че много им разбира на космите. За седмица-две ще ти стане ясно и ще ми я върнеш.

                          Сега е моментът, докато котаракът ми е в командировка.

                          Коментар


                          • #88
                            От: iRobot Roomba и други такива

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Приспособленията за почистване на четките вършат добра работа - 2-3 прекарвания през четката я почистват добре...
                            какви са тези проспособления? У дома сме с 870 и персийска котка и жена с дълга коса
                            Конкурират се за това кой ще задръсти повече, но румбата не се дава

                            Коментар


                            • #89
                              От: iRobot Roomba и други такива

                              Приспособлението за чистене са едни специфично оформени ножчета в пластмасов пръстен. Прекарваш четката надлъжно през пръстена и ножчетата срязват намотаните косми. Много удобно.

                              Коментар


                              • #90
                                От: iRobot Roomba и други такива

                                Приспособленията ми дойдоха в комплекта с прахосмукачката - ей тези червените...... Основно ползвам 'тръбичката' - тя с едно минаване през четката събира де що косми има омотани...
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-10-pcs-lot-1-set-Brush-Kit-2-Side-Brush-Filter-For-iRobot-font-b.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5719531
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X