Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята УАЗка 452

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моята УАЗка 452

    Започнах с тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=131100 но нямам опит в тези машини и рабрах че доста неща ще трябва да ви питам не само за еддни дифове
    Купих без да гледам какво купувам ето това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0023.jpg
Прегледи:2
Размер:154.7 КБ
ID:5970377Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0022.jpg
Прегледи:2
Размер:134.2 КБ
ID:5970378
    Бях с нагласата да пооправя това онова но се оказа че уаза е много зле от всякаде (поне го взех ефтино)

    В момента сам го поразглобил и работя по спирачките.. И се чудя дали да закупя нова спирачна помпа или само смяна на гумичките иначе помпата е доста добра
    Двигателят и той е под критика доста е издухан нуждае се от ремонт Обаче пак не знам кой модел ми е двигателяВ дукументите пише 90 коня но един приятел го гледа (твърди че ги разбира ) и каза че този мотор не е 90 коня
    Код на рамата така и не намерих ако някой даде снимка 90 коня двигателя ще съм много благодарен

    П.П ако има някой колега от враца моля да драсне лс да го питам нещо

  • #2
    От: Въпроси за Уаз

    Ако не са ръждясали помпите и цилиндърчетата, смяната на гумички е достатъчна. Добре е да не са Руски или съветски.

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за Уаз

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=61456 Чети !
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за Уаз

        Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
        Започнах с тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=131100 но нямам опит в тези машини и рабрах че доста неща ще трябва да ви питам не само за еддни дифове
        Купих без да гледам какво купувам ето това [ATTACH=CONFIG]447614[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]447615[/ATTACH]
        Бях с нагласата да пооправя това онова но се оказа че уаза е много зле от всякаде (поне го взех ефтино)

        В момента сам го поразглобил и работя по спирачките.. И се чудя дали да закупя нова спирачна помпа или само смяна на гумичките иначе помпата е доста добра
        Двигателят и той е под критика доста е издухан нуждае се от ремонт Обаче пак не знам кой модел ми е двигателяВ дукументите пише 90 коня но един приятел го гледа (твърди че ги разбира ) и каза че този мотор не е 90 коня
        Код на рамата така и не намерих ако някой даде снимка 90 коня двигателя ще съм много благодарен

        П.П ако има някой колега от враца моля да драсне лс да го питам нещо
        Аз съм близо до Враца, но знам всички магазини и УАЗки във Враца.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за Уаз

          Aми кой е този "Джони" каде се намира в враца ? Вярно ли продава чисто нови Уазкови двигатели ?

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за Уаз

            Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
            Aми кой е този "Джони" каде се намира в враца ? Вярно ли продава чисто нови Уазкови двигатели ?
            Никога не е продавал нови УАЗкови двигатели. Нови двигатели за УАЗ има в Карбон-Плевен 0878 202075
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за Уаз

              Този двигател е 417-90кс.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00300.jpg
Прегледи:4
Размер:179.2 КБ
ID:5371204 а този е 421-3.0л. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00016.jpg
Прегледи:2
Размер:170.2 КБ
ID:5371205
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за Уаз

                Колега първите три цифри от номера на двигателя записан в талона на автомобила са модела на двигателя,в повечето случаи започват с 4??,може да е 451(75к.с.),414(80-88к.с.),417(90к.с.),421(100-110к.с.),24(82к.с.),21а(75к.с.),24д(92к.с.),402(100к.с.),410(110к.с.).Говоря по памет всичко това по-подробно го има в темата УМЗ и ЗМЗ прилики и разлики.За по лесно погледни под кабела на първи цилиндър на блока на двигателя има номер първите три цифри са модела на двигателя,това ако е УМЗ мотор,ако е ЗМЗ мотор то номера под ламаринения капак на блока намиращ се зад масления филтър,точно под него е написан номера на двигателя и съответно първите цифри са модела,например "24Д 50379" значи модела ти е 24 д,ако е "451 100 345" значи модела ти е 451 и така както следва работиш с номерацията.Дано съм ти бил полезен
                Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за Уаз

                  Колега направи снимки на двигателят , както е направил Драго и тук има колеги които ще ти обяснят всичко.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за Уаз

                    При първа възможност ще направя

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за Уаз

                      Eто малко снимки за жалост си забравих фотоапарата та сам снимал с телефон и качеството нее добро .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0256.jpg
Прегледи:1
Размер:147.1 КБ
ID:5371998Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0257.jpg
Прегледи:1
Размер:151.6 КБ
ID:5371999Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0259.jpg
Прегледи:1
Размер:182.9 КБ
ID:5372000Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0263.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:5372003 Това незнам как и защо е направено Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0260.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5372001 Почвам шкуренето на шасито и след това боя Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0262.jpg
Прегледи:1
Размер:208.3 КБ
ID:5372002Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0255.jpg
Прегледи:1
Размер:254.8 КБ
ID:5371997

                      П.П в крайна сметка реших и си взех нова спирачна помпа

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за Уаз

                        Tова е така наричания 21, 2.445л, най вероятно на блока номера е 451/м/и, с две думи уазков двигател от по-първите серии. - http://www.offroad-bulgaria.com/show...274#post887274

                        След "шкуренето" се обработва по желание с преубразовател, но във всички случеи с грунд/ по скъп и двукомпонентен по добре/ и чак тогава боя.
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за Уаз

                          Да тя уазката е от 85 -та ,та значи не е 90 кс но интересно защо в дукоментите пише толкова
                          Някак не ми се ще тоя двигател май ще търся друг че тия 70 - 76 кс са си малко за УАЗа.

                          П.П шасито естествено ще се обработи с пробразовател за ражда и грунд

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за Уаз

                            Taка бях редактирал горния пост но нещо е станало и редактираното е изчезнало
                            Та така пак си погледнах дукументите и сметнах киоватите и 85 коня по документи значи двигатела на уаза е от модела с фрезованата глава който пише че е около 82 кс инфото е от гоения линк .
                            Доста е умряла няма никаква мощност но това вероятно е заради издухания ми двигател
                            Моля някой колега с тъкъв Уаз който е с този двигател ( и да е запазен не като моя ) да сподели Уаза има ли мощност случвало ли се е да не мине някое препятсвие защото не му стига мощноста за да знам какво да правя.Ако трябва да му купувам помощен двигател

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за Уаз

                              Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
                              Taка бях редактирал горния пост но нещо е станало и редактираното е изчезнало
                              Та така пак си погледнах дукументите и сметнах киоватите и 85 коня по документи значи двигатела на уаза е от модела с фрезованата глава който пише че е около 82 кс инфото е от гоения линк .
                              Доста е умряла няма никаква мощност но това вероятно е заради издухания ми двигател
                              Моля някой колега с тъкъв Уаз който е с този двигател ( и да е запазен не като моя ) да сподели Уаза има ли мощност случвало ли се е да не мине някое препятсвие защото не му стига мощноста за да знам какво да правя.Ако трябва да му купувам помощен двигател
                              То липсата на мощност е основния проблем на Уаз-а след маневреността. За какво ще го ползваш (на какъв път, натоварен или не) и какво искаш да постигнеш ?
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X