Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Променена позиция на радиатора на " бегачките"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

    Ммного добре!
    Изначалната причина се нарича по-голям радиатор. Оригинално на г-то е около 60/75см. Поставения бе метър и десет на 80 см бакър с троен ред " тръбички ".
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #17
      От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

      Извинявайте че се намесвам в темата. Но като чета и ми става смешно. Говорите за неща които са толкова прости.
      Според мене ако се сложи радиатора в задната част би имало проблем единствено с обдухването. Тука има много решения, който ще помогнат. Относно съпротивлението на системата за 8-10 метра маркуч е пренебрежимо малко. С увеличаване на размера на маркучите ще се компенсира. Относно монтирането на по-високо. Ами това е възможно най-добрия вариант. Колкото по-високо, толкова лесно ще се качва топлата вода там и толкова по-лесно ще слиза студената. Това е от гравитацията. В този случай няма да има съпротивлението в дължината на мъркуча, ще се компенсира от гравитационната циркулация на водата.
      Мога да дам един хубав пример. Имаме парно и тръбите са ни цол и половина. Работи гравитационно, без помпа. Комшията има същия брой радиатори, но с половин цол тръби и сходно разположение. При него се случва дори и с помпа да неравнометна работа на котела.

      Коментар


      • #18
        От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

        Е и на мен вече ми е смешно.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #19
          От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

          Предимствата при задно монтиран радиатор са много.Най важната от тях е че радиатора остава чист и се "мие" само със сгъстен въздух и то след две три състезания.В коша на двигателя има повече място за бързи ремонти особенно по ремъци термостати и тн.При влизане в дълбока вода няма познатите проблеми с перката независимо дали е електрическа или механична.Греенето от нажежения въздух до моторния щит намалява и по този начин не се съсипват кабели букси ремъци и маркучи.Учудващо но и двигателя се запазва по чист.Няма кални плисъци от перката.При грешка на пилота и лек удър отпред дори и при падане от скок под ниво няма драма с разместване кривене течове и тн. При обръщане дори и с ниска скорост също се наблюдават лоши повреди при класическия преден радиатор. При задно монтиране забравяте за високи треви тръни и осили дето се набиват в питата и искат пощене с часове.Печелите по лека предна част на автомобила или място за монтаж на лебедката назад.При късане на болтове или лапи към блока на двигателя повредите за отстраняване са незначителни.Едно от най големите предимства е монтажа на много по голям радиатор с възможност за две електрически перки.Има модели на спортни бегачки които поради ниския преден профил няма никакъв вариант за монтиране на радиатор отпред.Има и бегачки на които няма начин за адекватно охлаждане само с един воден радиатор.

          Монтажа не е много труден ако се спазят елементарни правила особено при конструкция тип пикап.При затворени бегачки вече е доста по сложно но също има решение.Понякога проблема не е с обдухването а с издухването от затвореното място на горещия въздух.Получава се топла тапа затисната от въздуха обтичащ покрива и струята от радиатора се набива към предната част отново и това води до прегряване.Всеки знае за ефекта на комбито и газовете от гърнето с открехната задна врата.Това са различни зони на налягане под налягане и обтичане на въздушните струи.Но това е доста дълго за обеснение и трябвят и таблици и схеми.Още повече че за различните купета панели и задни отвори е различно и непредсказуемо без многобройни проби или аеродинамичен тунел.Има вариант системата да охлажда при ниски скорости а само с километър два отгоре да затапва излизащия топъл въздух от радиатора.При такъв монтаж дори зависи точния наклон на самия радиатор.Преобладават монтажите с наклон напред към кабината заради събирането на по висок съд както и заради увеличаването на обдухваната площ.Както и насочване на топлия въздух под желания ъгъл.Не липсват обаче и право захванати радиатори.Всичко е въпрос на изчисления и желания за място окачване други радиатори резервни гуми и задна част на бегачката.Когато си направите адекватен заден радиатор кефа е феноменален и никога повече няма и да помислите за класическата схема.

          Естествено това си има своята цена труд и нерви върху проекта.Едно от най важните неща са прогонените схеми от доказани фирми но има и работещи такива със части от скрапа.Всичко е въпрос на подредба на агрегатите и компонентите.Въпреки че ние не сме измислили топлата вода има малко информация за тези игрички.Това е така защото начините на местене са многобройни и с различни части компоненти и монтаж.

          Естествено че преди да почнете да мислите за местене е да проучите какво ви предлага пазара.Или какво може да направите сами...

          Всеки ще се сети че при по голям обем радиатор и удължен път на антифриза ще се наложи и подобряване обема на системата и изтласкващата помпа.Това се постига по няколко начина.Следващите снимки не са копнати от нета а от монтажа на нащо Чероки.Естествено няма да мога да опиша целия монтаж стъпка по стъпка но най важните неща се виждат.


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4265.JPG
Прегледи:1
Размер:150.8 КБ
ID:5371695
          Първо избирате радиатора този на снимката е спортен специално създаден за заден монтаж.С четири реда писти за водата.Но става и с поръчани от Шумен Турция и дори с такива от агрегат.Важното е изхода и входа да са от едната страна на радиатора.Сещате се защо.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3019.JPG
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5371691
          Следващото е изхода от блока за термостата.Вижда се стария на над 200000км.по сервизната книжка на автомобила.Виждат се и отворите на новия с колко по големи отвори са направени.Те вървят и с отворен термостат за висок дебит и в различни градуси за отваряне.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3022.JPG
Прегледи:1
Размер:120.3 КБ
ID:5371690
          Ето и водната помпа с по голям дебит.Оригиналната е направо смехотворна в сравнение със спортната.Дебита е близо два пъти увеличен.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3020.JPG
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5371692
          Разлика има и в термостатите.В ляво е отворения за новата система.


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3405.JPG
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5371693

          Важното при монтажа в затворено купе е радиатора да е уплътнен от всички предни страни.Също така той не трябва да топли амортесьорите и тн.На покрива има обратни на движението желюзи.Също така на предния капак се отварят желюзи.Най доброто място за тях е най отзад на капака близо до моторния щит.Там въздуха се вдига с най голяма сила.Това е нужно защото без предна перка няма как да се изхвърля горещия въздух от моторния отсег.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1868_02.JPG
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5371696

          На покрива се монтира въздухозаборник с обратен тунел за обдухване на радиатора.понякога това е трудно или направо невъзможно ако промяната е желана след
          изработката на предпазната клетка.Ст,анични джобове набиват още въздух към радиатора в задната част на автомобила.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4266.JPG
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5371697
          При спортните радиатори маркучите се захващат посредством резба.Това гарантира много здрав захват към изхода и входа на радиатора.

          СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 06-05-12, 02:22.

          Коментар


          • #20
            От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

            До тук е добре описано от Близнака и при положение че ползват готов челен опит и готови компоненти създадени за техните автомобили е лесно и само сглобяваме компонентите. Та за Чероки или Вранглер (основните марки които ползват) някой някъде ги е изчислил ,създал е детайлите и те ги сглобяват и е лесно. Добре де ама как е стигнато до извода ,че термостата с по-големия отвор, помпата с новата турбина, радиатора с тези размери, тръбопроводите с нужната дължина и диаметър и всичко което се сетим още са с нужните параметри и ще работят? Когато елементите са готови е лесно да обясняваш. Нека обаче например Пламен обясни как си е изчислил охладителната уредба или предишния собственик е правил 1000 опита докато нещото е заработило по някакво "чудо". Нека дадем една задача: Нисан Патрол за тежко трофи ще работи ли с компонентите от Черокито. Какво правим ако няма разработини готови компоненти за модела? Отивам в магазина и казвам на продавача искам радиатор с тези размери и термостат с ей-такава дупка и помпа с повечко лопатки. Онзи ще ми ги даде защото е търговец и ще си вземе своето пък ако не работи пак ще съм му клиент.
            Стефан е много сдържан и сигурно се подсмихва тайно на това което пишем и го разбирам. Със сигурност знае че да изчислиш една охладителна уредба е все едно да направиш нов двигател.
            Нещата които описа Близнака , какво са направили на черокито и на мен са ми ясни. Охладителната уредба не е инсталация за парно!
            Последно редактирано от banjo; 06-05-12, 04:18.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #21
              От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

              Знаеш ли, изобщо не разбирам какво пишеш. "позиция", "компоненти", умалителни от някакви нормални думи ...
              Да вземеш да се държиш нормално ли ... В българския има достатъчно думи, и достатъчно форми на речта, за да нямам нужда да чета тука с преводач.
              Как това чудо се смята, ти казах.

              Коментар


              • #22
                От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                До тук е добре описано от Близнака и при положение че ползват готов челен опит и готови компоненти създадени за техните автомобили е лесно и само сглобяваме компонентите. Та за Чероки или Вранглер (основните марки които ползват) някой някъде ги е изчислил ,създал е детайлите и те ги сглобяват и е лесно. Добре де ама как е стигнато до извода ,че термостата с по-големия отвор, помпата с новата турбина, радиатора с тези размери, тръбопроводите с нужната дължина и диаметър и всичко което се сетим още са с нужните параметри и ще работят? Когато елементите са готови е лесно да обясняваш. Нека обаче например Пламен обясни как си е изчислил охладителната уредба или предишния собственик е правил 1000 опита докато нещото е заработило по някакво "чудо". Нека дадем една задача: Нисан Патрол за тежко трофи ще работи ли с компонентите от Черокито. Какво правим ако няма разработини готови компоненти за модела? Отивам в магазина и казвам на продавача искам радиатор с тези размери и термостат с ей-такава дупка и помпа с повечко лопатки. Онзи ще ми ги даде защото е търговец и ще си вземе своето пък ако не работи пак ще съм му клиент.
                Стефан е много сдържан и сигурно се подсмихва тайно на това което пишем и го разбирам. Със сигурност знае че да изчислиш една охладителна уредба е все едно да направиш нов двигател.
                Нещата които описа Близнака , какво са направили на черокито и на мен са ми ясни. Охладителната уредба не е инсталация за парно!
                Да бе да лесно е ...Понеже явно не знаеш при JEEP SPEED сериите нямаш право да пипаш радиатора.От там нататък НЯМА готови компоненти за заден радиатор.НЯМА и челен опит.Моля те ми намери готов комплект за заден радиатор на Чероки или Вранглер. Навремето един тъпир тука се беше изцепил че Близнаците не можели да направят ГАЗка щото видиш ли при американските джипки всичко идвало готово.Понеже нещата за които си говорим може да видиш само в нета търси снимки на Чероки със заден радиатор и виж колко РЕЗУЛТАТИ ще намериш..Тези части дето ги виждаш ги има или могат да се направят за всички модели автомобили.Друг е въпроса че трябва да се положи малко труд а не да се твърди че нямало начин да стане с ръце в джобовете.КАЖИ какъв джип не МОГА да направя по този начин за да се посмеем.Много е лесно така с две три посрани приказки да не уважаваш чуждия труд.Чудно ми е и къде е този магазин за такива радиатори и помпи..дето питаш продавача за монтаж на заден радиатор.

                Принципа на всички автомобили е еднакъв или не... какво пише по дебелите книги ще каже Стефан..аз просто правя джипки.Днес ако ми остане време ще пусна и другите части нужни за преправянето.На някои може да му е интересно и да има силите и желанието да направи нещо по джипката.А не да чака продавача да му подаде от рафта хапче за ЧУДО.
                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 06-05-12, 09:48.

                Коментар


                • #23
                  От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                  Никой не омаловажава труда който полагате. Чакам с нетърпение втората част от показното което представяш. Кефя се на показаното на практика но пак е интересно теоретично как е постигнато. Преконструирането на всеки автомобил е възможен разбира се, магазин за компоненти има, но със сигурност трябва да си компетентен какво ти трябва.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #24
                    От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                    А те го смятат просто. По топлинната мощност. Когато има други сложности - някой им помага.
                    Проби и грешки с чужди пари някога правеха. Тогава се и карах с тях. После спряха да правят грешки, понеже се научиха.
                    Което ми отвори възможността да се карам с тях отново, до прегракване.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                      А аз хвърлям боб. Ако щеш вярвай много помага. Става от първия път.
                      Абе Боги, какво точно искаш да пресметнеш.Слагай два пъти по-голяям радиатор и една рейсингова помпа и си готов.
                      Фазите на газоразпределение ли променяш или искаш да не грее. Голямата работа.
                      Ама аз знам, че твойто мнение е, че ние със задните радиатори сме глупаци. Ти го каза. А сега искаш да облечеш твърдението си с някакви аргументи.
                      Та какво искаш да изчислиш. Колко ще е достатъчно най-малкия радиатор, който може да сложиш отзад и да върши работа или какво точно. Ще ти дам един стар радиатор от г-класа с един вентилатор на ток, сложи го в багажника с две свински опашки и тествай.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • #26
                        От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                        Смятането е лесно, има го в учебника, но трябва да се разбере все пак значението на цифрите.
                        Може и с проби само, очевидно е щом така се прави и получава.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          Никой не омаловажава труда който полагате. Чакам с нетърпение втората част от показното което представяш. Кефя се на показаното на практика но пак е интересно теоретично как е постигнато. Преконструирането на всеки автомобил е възможен разбира се, магазин за компоненти има, но със сигурност трябва да си компетентен какво ти трябва.
                          Знаеш, че хората които са компетентни какво ще е нужно за такава схема, не се занимават с джипове, а със заводи. На Лари Ровър го знаеш. Знаеш и, че е с оригиналния радиатор. Знаеш, че е с тунингови перки от боклука. От Поло. На тах си пише. Знаеш и какви са тръбите. Бях монтирал и водна помпа като на Петър, но не я включихме. Това също е още едно съпротивление по системата. Термостата също е оригинален. Оня лудия кара през цялото време на бавни с 5-6000 оборота. И кво? Ми нищо. Нито прегряхме, нито се стопихме. Вярно ли не ти е ясно как се прави или просто ти е кеф да търсиш под вола свиня?
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            А аз хвърлям боб. Ако щеш вярвай много помага. Става от първия път.
                            Абе Боги, какво точно искаш да пресметнеш.Слагай два пъти по-голяям радиатор и една рейсингова помпа и си готов.

                            Фазите на газоразпределение ли променяш или искаш да не грее. Голямата работа.
                            Ама аз знам, че твойто мнение е, че ние със задните радиатори сме глупаци. Ти го каза. А сега искаш да облечеш твърдението си с някакви аргументи.
                            Та какво искаш да изчислиш. Колко ще е достатъчно най-малкия радиатор, който може да сложиш отзад и да върши работа или какво точно. Ще ти дам един стар радиатор от г-класа с един вентилатор на ток, сложи го в багажника с две свински опашки и тествай.
                            Ти си бил голяма врачка ама от ония дето не познават. Не позна какво е мнението ми за хората и не слагай думи в устата ми. Харесва ти да мътиш водата както винаги ама не си уцелил човека. Чувал съм как някой е твърдял , че маховика служел да държи единствено съединителя. Моля те...... Какво си направил ти и знаеш ли от коя страна се държи отверката и гаечния ключ. Врачка, хайде де.

                            Тарга , прочети внимателно поста на Близнака и открий всичките разлики между описаното от него и Ровър-а на Лари. Няма нищо общо. Описаните от него радиатор, холендровите връзки,обтичането на радиатора и двигателя, увеличения размер на клапана на термостата, турбината на помпата са правилните неща и ще гарантират безпроблемната работа. Примерно искам да разбера с колко % да увелича клапана на термостата. Нормалния пак ще работи но при екстремно ползване ще създаде проблем.
                            Не ми давай пример с Трявна, там нямаше нищо екстремно и времето бе хладно.
                            Да ти дам още един пример. На Геро двигателя е с преден радиатор но има проблем с охлаждането. Двигателя му не е предвиден да има кулер но той монтира. Съответно вдигнаха порцията гориво и от там се появи проблема. Двигателя отдава по-голяма топлина от заводски предвидената и дори големия воден радиатор, "студен" термостат и другите радиатори на масла и каквото се сетиш немогат да го охладят когато повиши честотата на въртене. Колко време ще караш на 110-120*С? Вие в Трявна не сте раздавали ГАЗ и да даваш критерий за надеждност.

                            P.S. Близнак , като имаш свободно време пусни и другия материал който си подготвил , до тук е интересно което прочетох и видях като снимков материал.
                            Последно редактирано от banjo; 07-05-12, 06:11.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #29
                              От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                              Само си мислиш, че не сме раздавали газ. Както и да е. Отдавна съм се отказал да споря с теби и радиото. ...............Даже си мисля, че с радиото е по-лесно.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Променена позиция на радиатора на " бегачките"

                                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                                Смятането е лесно, има го в учебника, но трябва да се разбере все пак значението на цифрите.
                                Може и с проби само, очевидно е щом така се прави и получава.
                                Със смятане става ако се проектира бегачка от белия лист и от първата права тръба.Но когато преправяш цивилка в спортна става единствено с проби.Всеки знае че когато един двигател тръгне да прегрява може да се свали температурата като се включи парното.Колкото и да е малко радиаторчето се увеличава охлаждащата площ и сваля жегата.Когато се сложи в пъти по голям радиатор от заводския може да се стигне и до преохлаждане.След като сложихме заден радиатор при студено време или път с локви понякога сме спирали и двете перки.

                                При пробите забелязахме че антифриза се движи по леко и бързо по твърди тръби.Сигурно гумените при загряване на течноста се раздуват и пада налягането.Но съм виждал и системи изцяло с гумени линии.В САЩ съм виждал такива бегачки с маркучи на Barum сини и с бяла сърцевина много твърди.Цената обаче за ф-35 почваше от 80 долара метъра.Правят ги и от алуминиева сплав но в българия няма колена и фитинги.Затова минахме на медни.Продават се всякакви размери и колена под 45 и 90 градуса.Спояват се лесно и много здраво също така могат да се променят многократно.На стресовите места и за по лесно разглабяване се снаждат с гумени втулки на Samco Придържахме се към оригиналното ф-35 на извеждащия изход и много малко удебеляване при прибиращия вход към мотора.

                                На едно състезание в Баха Саксония въпреки всичко бегачката взе да грее.Там се кара в много натоварен режим и в дълбок пясък.Имаше места на които скороста е ниска а товара на двигателя зверски и няма добро обдухване през въздухозаборниците.Този проблем е характерен за всички пясъчни състезания.За да не затъне джипката в пясъка се кара на по ниски обороти и от там и водната помпа сваля дебита явно всичко това допринася за загряването.

                                И ето решението което помага за това.На изхода за парното се добавя малка електрическа циркулациона помпа.Тя вдига налягането при всякакви обороти на двигателя и помага на механичната.Живота и е в пъти над този на механичната а при проблем е проходна и по никакъв начин не намалява циркулацията.Има драгстери и бегачки само с електрически помпи.Това гарантира бързото движение на охлаждащата течност дори и на ниски обороти и качва още магарета за тези дето ги изцеждат до максимум.Ремъка също става по къс и елементарен.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:114.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5371973

                                Ето различни преходници и кривки за системата на Самко хубавото им е че са със силиконови примеси и залепват за тръбите много здраво.Не натрупват гняс и може да се стягат доста над обикновените гумени съединения.Но при всички случаи се придържайте към твърдите колена.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:115.jpg
Прегледи:1
Размер:68.0 КБ
ID:5371974

                                Самковците също имат различни дебелини и за изходите към двигателя изберете по дебелите връзки.Те се раздуват много по трудно и търпят на жулене и натиск.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5371975
                                Ето и медното коляно вързано със Самкото и качествена скоба дори няма нужда от раздута засечка против изваждане.Имахме опасения да не стане като на Долфа банята но се оказаха неоснователни.Когато размерите са точни Самкото залепва и се вади много трудно когато има раздуване на тръбата.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:117.jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5371976

                                Тази кривка е работила близо три години и няма и следа от гадости в нея.Карана е с 100% антифриз.По дългите линии се забелязва лека патина.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:118.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5371977

                                Това е термостат за допълнителен радиатор или байпас ако има нужда по системата от такъв.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:119.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5371978
                                Това е допълнителен радиатор за суперчарджър и на това място е сложен за допълнително охлаждане при нужда от това.Джипката е с печка на Вебасто и този радиатор е хванат за малкия кръг на парното.Върши добра работа а може и да се добави на возила с класическо парно преди или след радиатора в купето.Сваля драстично температурата.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:5371979

                                Това са желюзите в задната част на покрива на Черокито.Сега вече знам и по добър номер за изхода на горещия въздух но и този върши работа.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:122.jpg
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5371980
                                Това е сиромашки тунинг на обикновена водна помпа.Добавена е кръглата пластина с нитове към лопатките.Работи по добре от стокова но не по добре от спортната такава.Това обаче доказва че има начин и за подобряване на заводски компоненти.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:124.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5371981

                                Ако има някаква магия това е добавянето на електрическа помпа към малкия кръг на парното.Тази система помага при стари механични помпи и при бавно каране по камъни например.По никакъв начин не бърка механичната и бута най голямата жега от тимбарицата на двигателя.Тя само онася по бързо и се ползва при суперчарджъри.При дефект е проходна и не затапва движението на антифриза.Средната е от лодка.Голямата е от влекач Мерцедес за парното в кабината.С такива помпи са и разни стари бусове и не само на народната кола.Да се слага само на малкия кръг.



                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4525.jpg
Прегледи:1
Размер:157.2 КБ
ID:5371983

                                Ето с този Ариел Атом се появи проблем при охлаждането и се наложи да науча цялата система.При болид който се ръчка до дупка и параметри от 0 до 100км.ч. за 2.8 сек. силите които влиаят върху системата за охлаждане са страшни.Това се допълва и от предния радиатор и задно сложеният двигател.При него също е добавена допълнителна помпа за по бърз ход на водата както и за добър проток при спряло полужение след яко ръчкане.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9166.jpg
Прегледи:1
Размер:150.4 КБ
ID:5371984
                                Системата е направена възможно най много с твърди алуминиеви тръби.Двигателя е със суперчарджър но се слави с необиваема механична водна помпа.Много специалисти даваха мнения за проблема.Дино тестове и бремзи не можаха да покажат някакъв проблем.Цялата системе беше проверявана многократно.Проблема се оказа елементарен но добре прикрит.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4524.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5371982

                                Ето я допълнителната помпа...това е върха на сладоледа при този вид помпи.Може да се регулира изхода в различни посоки.Блъска като животно.Тя се монтира на големите тръби и явно не пречи на механичната.Тя също е проходна.Има мит че електрическа и механична се пречили една на друга.Може и да е вярно но всичко зависи от това как са наредени по системата.Проблема бяха малки накипи зад перата на механичната помпа.Двигателя вдигаше малко над средата при топло време и зверско ръчкане но трябваше да се оправи щото дразнеше собственика.Явно че когато зимата не се кара бегачката и антифриза прави отлагания.Представете си сега какво е при стар и брадясал от накипи и ръжда каран с вода двигател.

                                Следва..
                                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 07-05-12, 12:39.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X