Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

    Има сходна тема, в която е включено и Роки, но е тръгнала и завършила в неправилна посока. Та по същество.
    Първоначално бях 100% сигурен, че искам Витара/Къса/Кабрио, заради очевидните й преимущества. След вече месец търсене на читава на достъпна цена, нещо ми щукна да се огледам и за някоя Фронтера. И понеже става дума за сравнителен подфопрум, пускам описание на двете + въпроси и мнения.

    Витара бензин - Фронтера А бензин
    1989-1995 (по-новите много скъпи или десняци) - 1992-1996
    2000-3000лв 2000-3000лв
    кабрио с хард топ + мек Кабрио с Хард + мек......но имам питане - всички твърдаци ли могат да се демонтират???
    Задвижване - постоянно 4х4 (опция ръчен хъб) Идентично (има ли ръчни хъбове?)
    4х4 с добро поведение и здравина 4х4 с добро поведение - но кекаво
    В сток вид събира 28" В сток - 31"
    На рама....много гниеща Рама...без гнилоч?
    Нисък данък (под 100к.с.) + гражданска Висок данък + гражданска
    Тенекии - яко гният до дупки По-малко гният, някои дори не
    Предни седалки пълноразмерни/задни малки/багажник малък Предни седалки пълноразмерни/задни пълноразмерни/багажник малък
    Части втора употреба - евтини (база за сравнение лека кола БМВ)
    Части втора употреба - евтини (база за сравнение лека кола БМВ)
    Части нови - скъпи
    Части нови - евтини
    Разход на газ средно 10(извън)/13(град) Разход на газ средно 13(извън)/16(град)
    Проходиност при сток - по-добра Проходиност при сток - по-лоша
    Возия - трагедия Возия - мека (за джип)
    Евтина база за ъпгрейд Скъпа база за ъпгрейд

    Моля ако имате добавки и несъгласия, споделяйте. Пояснение - колата ще се кара 50 (София)/ 40 на риба и леко извън пътя/10 при непредвидени обстоятелства




    Като добавка - Киа Спортидж имат също късак кабрио в този диапазон. Можем ли да я поставим като реципрочна на горните две. + Има доста части за 4/5-вратото купе, 2/3-вратото идентично ли е. Визираме "хардуера", макар и живо да ме интересува - преден калник от дълга дали става на къса?
    ....!

  • #2
    От: Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

    Зимай Витара! Аз имам 99 год 1.6 къса база много сам доволен

    Коментар


    • #3
      От: Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

      Кия, и забрави за терзанията.

      Коментар


      • #4
        От: Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

        Забравих да добавя
        Витарата шанс да е кабрио и да има климатик е почти нулев.....Frontera къса кабрио с клима се среща за тези пари и то не рядко
        Витарите които са моно газовата им е 300лв нова, а и 16 клапановата също се пригодява на евтините газови...Фронтерата как е? Опелите принципно са здрави от към газ...нооо?
        ....!

        Коментар


        • #5
          От: Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

          Моята е на газ 2.4 паля на бензин само профилактично от време на време!Общо взето Фронтовака си е на автомобил за мене,дългата база си е просторна ,кара се супер ,е малко твърдо возят ресорите ,ама е джип,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2044.jpg
Прегледи:5
Размер:196.3 КБ
ID:5371129 не лимузина
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2048.jpg
Прегледи:4
Размер:177.0 КБ
ID:5371138
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от faster; 02-05-12, 21:47. Причина: дубъл
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

              Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
              Има сходна тема, в която е включено и Роки, но е тръгнала и завършила в неправилна посока. Та по същество.
              Първоначално бях 100% сигурен, че искам Витара/Къса/Кабрио, заради очевидните й преимущества. След вече месец търсене на читава на достъпна цена, нещо ми щукна да се огледам и за някоя Фронтера. И понеже става дума за сравнителен подфопрум, пускам описание на двете + въпроси и мнения.

              Витара бензин - Фронтера А бензин
              1989-1995 (по-новите много скъпи или десняци) - 1992-1996
              2000-3000лв 2000-3000лв
              кабрио с хард топ + мек Кабрио с Хард + мек......но имам питане - всички твърдаци ли могат да се демонтират???
              Задвижване - постоянно 4х4 (опция ръчен хъб) Идентично (има ли ръчни хъбове?)
              4х4 с добро поведение и здравина 4х4 с добро поведение - но кекаво
              В сток вид събира 28" В сток - 31"
              На рама....много гниеща Рама...без гнилоч?
              Нисък данък (под 100к.с.) + гражданска Висок данък + гражданска
              Тенекии - яко гният до дупки По-малко гният, някои дори не
              Предни седалки пълноразмерни/задни малки/багажник малък Предни седалки пълноразмерни/задни пълноразмерни/багажник малък
              Части втора употреба - евтини (база за сравнение лека кола БМВ)
              Части втора употреба - евтини (база за сравнение лека кола БМВ)
              Части нови - скъпи
              Части нови - евтини
              Разход на газ средно 10(извън)/13(град) Разход на газ средно 13(извън)/16(град)
              Проходиност при сток - по-добра Проходиност при сток - по-лоша
              Возия - трагедия Возия - мека (за джип)
              Евтина база за ъпгрейд Скъпа база за ъпгрейд

              Моля ако имате добавки и несъгласия, споделяйте. Пояснение - колата ще се кара 50 (София)/ 40 на риба и леко извън пътя/10 при непредвидени обстоятелства




              Като добавка - Киа Спортидж имат също късак кабрио в този диапазон. Можем ли да я поставим като реципрочна на горните две. + Има доста части за 4/5-вратото купе, 2/3-вратото идентично ли е. Визираме "хардуера", макар и живо да ме интересува - преден калник от дълга дали става на къса?
              Части втора употреба - евтини (база за сравнение лека кола БМВ) Части втора употреба - евтини (база за сравнение лека кола БМВ)
              Части нови - скъпи
              Части нови - евтини
              Колега,само за сверка провери цената на водния радиатор за Витара и радиатор за Фронтера!!!!X4
              Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
              Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
              "Mud Angels" Stara Zagora

              Коментар


              • #8
                От: Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

                Има ръчни хъбове за Фронтера.
                4х4 и на двете машини е приблизително еднакво здраво или кекаво (зависи от гледната точка). И на двете можеш да потрошиш кардани, раздатки, скоростни кутии и диференциали, ако им сложиш гуми тракторки без да усилиш/смениш другите елементи.
                Фронтерата гние малко. Това звучи доста невероятно на фона на това, че е Опел, но е така. Предимно е Исузу и по-малко Опел. А Витарите гният доста.
                Фронтери се намират по моргите и съответно има части, които на са на безбожни цени. Има и доста евтини варианти за повечето нови части, но официалните дистрибутори на Опел трябва да се заобикалят от далече.
                Нормално е Витарата да има по-малък разход на гориво от Фронтерата - доста по-малка и лека е от нея.
                Проходимостта е много спорна тема. От една страна Фронтерата има предимство с по-големите гуми. От друга страна Витарата има предимство с по-ниското си тегло. Т.е. в едни ситуации първата ще има предимство, а в други - втората.

                Ъпгрейд? Какво имаш предвид с това?
                Ако имаш предвид шнорхел, ванти, булбар, степенки, лебедка и т.н. то при двете няма особена разлика.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

                  повечето от сравненията ти са наистина логични ,но искам да добавя две неща макар и не много правилно... Понеже е ясно ,че ако е витара то ще бъде вдигната след вдигането събира гуми 30(31 с доп усилия) и почва да вози доста по-меко с варбурговите пружини и опелски амове...Ех опела и помага даже...С оглед на това и по-ниските разходи като цяло по нея мисля ,че ако ще се ползва и като за разходки е по-добрия вариант...Ако трябва да служи като основен автомобил може би късата витара не е добър вариант и тогава може Опела да послужи защото не е никак лоша кола ,но за сметка на нещата които ти си казал...така ,че ще е добре да кажеш точно за каква експлоатация го търсиш...
                  Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                  Коментар


                  • #10
                    От: Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

                    Щом се целиш за 2000-3000лв, за мен отговора е - каквото намериш по-запазено за тия пари. Ходи, карай, гледай много за ръжди по шасито.

                    Новите части за Фронтера са доста по-скъпи от тези за Кия и Сузуки.

                    За возия - Кията вози доста приятно и меко. Аз скоро карах Кията на Пенчо и останах очарован от возия и пътно поведение на асфалт. Късата Витара си е друсалка. Къса Фронтера не съм карал, но дългата вози добре

                    За ъпгрейд - ако имаш в предвид лифт на окачването - какво и е скъпото на Фронтерата - отпред се натягат торсиони, а отзад - по-дълги обеци. Спортиджа - отпред с пружини от Мерцедес или с подложки, отзад с пружини и амортисьори от Омега

                    За разходът си го писал. Витарата тежи към 1 тон, Кията 1400 кг, Фронтерата - 1700 кг.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Vitara Vs Frontera (къси/кабрио/бензин) + Kia Sportage

                      Киа Спортидж е в пъти по добра по всички основни параметри от Каручката Витара и Валяка Фронтера.
                      Киа Спортидж-2.0-16V-128к.с

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X