Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем на газ

    Здравейте на всички.Извинявам се ако я има темата ама не открих точно моя проблем.Имам Маверик 2.4i с газов инжекцион AG,карам го от година и няколко месеца и съм адски доволен от него.Проблема стана преди 2-3 седмица когато обърне на газ прекъсваше леко,но с всеки изминал ден прекъсването се увеличаваше.Когато е на място оборотите се вдигат и намалят и при рязко натискане на газта прекъсва и му е трудно да се форсира.В петък тръгнах за Стара Загора и беше някакъв кошмар върви с минимално подаване на газта защото започва да предърпва и да скача и останах с усещането,че работи на 2-3 цилиндъра,на светофара е ужас докато се изтегли,а на бензин няма никакъв проблем.Разхода ми на газ откакто взе да прекъсва на дълго е около 15-16, а градско минава 18.Преди малко си играх с него,вадих кабелите на свещите и установих,че на газ когато извадя лулата на първи цилиндър работата на мотора не се променя докато при изваждане на другите се променя,това е и със смяна на местата на свещите.Имате ли идея от какво е,възможно ли е да е запушен газов инжектор? И моля Ви кажете ми къде има свестен майстор в Стара Загора,колко излиза евентуалната смяна на инжектора,какво Ви е мнението за Бош сервиза?

  • #2
    От: Проблем на газ

    Почисти филтри на газовото..... Забити са с графит.
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      От: Проблем на газ

      и това направих одеве,продухах филтъра на изпарителя ,и даже пуснах малко газ както е отворено да продухам и тръбите,не се оправи пак си прекъсва

      Коментар


      • #4
        От: Проблем на газ

        провери високоволтовите кабели на тъмно
        -------Honda CR-V 128к.с.--------
        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

        Коментар


        • #5
          От: Проблем на газ

          Първоначално публикуван от danger-a Преглед на мнение
          и това направих одеве,продухах филтъра на изпарителя ,и даже пуснах малко газ както е отворено да продухам и тръбите,не се оправи пак си прекъсва

          Ако наистина си сигурен в това че си проверил филтри на газовото - наистина проверявай кабели и свещи..... Но според мен - не ти стига газ......
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: Проблем на газ

            Човека каза, че с откачане на кабела на свещта на единия цилиндър не се променя работата. Значи няма запалване в него. А защо няма запалване-или няма гориво, или няма искра, или няма компресия. Искрата и компресията ги изключваме. защото на бензин проблема го няма. Остава да няма гориво в цилиндъра за което подозирам за виновна дюзата на газта за този цилиндър.

            Колега, можеш ли да размениш две от дюзите, и да видиш дали като сложиш тази дюза на друг цилиндър-пак няма да пуска газ. Ако е така-ясно-нова дюза. По възможност смяна и на четирите с някакви по-скъпи...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем на газ

              за жалост нямам тази възможност понеже съм на гости тук и ми е неудобно пак да занимавам хората ,но утре ми казаха,че ще отидем до някакъв сервиз,предполагам,че ще изкара грешката като го закачим или се лъжа.А скъпи ли са дюзите

              Коментар


              • #8
                От: Проблем на газ

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Човека

                На служебната Тойота това бяха симптомите на задръстен филтър....
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем на газ

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Човека каза, че с откачане на кабела на свещта на единия цилиндър не се променя работата. Значи няма запалване в него. А защо няма запалване-или няма гориво, или няма искра, или няма компресия. Искрата и компресията ги изключваме. защото на бензин проблема го няма. Остава да няма гориво в цилиндъра за което подозирам за виновна дюзата на газта за този цилиндър.

                  Колега, можеш ли да размениш две от дюзите, и да видиш дали като сложиш тази дюза на друг цилиндър-пак няма да пуска газ. Ако е така-ясно-нова дюза. По възможност смяна и на четирите с някакви по-скъпи...

                  Кольо го е казал много точно, но аз да допълня. Ако при размяната на инжекторите(разменят се и маркучите и кабелите, за да не се мести самия инжектор) няма разлика, т.е. проблема е пак на същия цилиндър, това най-вероятно означава, че се е издънило крайното стъпало на ГИ. В повечето случаи се ремонтира. И това ако не е - търсете мнение на специалист по електроника, който се занимава и с ГИ.
                  П.П. Имах подобен проблем и за голям мой късмет открих аварията сравнително лесно. При мен от време на време губеше по два, че и по три цилиндъра. Изобщо не можах да разбера кои са. Първото което направих беше както каза Злой - смених филтрите - ефект никакъв. Реших да проверя връзките. Намерих схема, разкачих всички необходими букси и започнах да меря - всичко беше наред. Започнах един по един да включвам цилиндрите на газ, без да съм ги включвал към компа и замервах дали получават импулси от самия компютър - отново всичко ОК. Сглобих отново цялата менажерия и се оказа, че прекъсва само един и много рядко още един. Досетих се, че има някоя халтава връзка и се почна едно човъркане - цял ден. Оказа се, че е куплунга на газовия компютър, като го закопчееш не притиска качествено ламелките, които контактуват с изходящия куплунг. Оправих нещата и вече години нямам ядове с това.

                  Успех.
                  Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                  УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                  Времето е ценно, само ако не бързаш.
                  0889623098

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем на газ

                    Благодаря Ви за съветите ,сега се връщам от сервиза ,още на закачане на компа и изкара свещи,момчето което ги сменяше ги разви и се оказа ,че две от тях бяха пукнати(аз вчера не ги видях).При смяната им работата на мотора значително се подобри и прекъсването и подскачането изчезнаха,но изкара грешка в ланд сондата и ми предложиха смяна или ново програмиране на компа за газта,но по закона на Мърфи въобще не можаха да ми открият компа на газовата,единственно откриха ,че много гориво вкарвал,но не можаха да го препрограмират и ми казаха да си намеря друг майстор.Сега питам някой с АГ софтуер в Стара Загора?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем на газ

                      Оправихме проблема -имало някакви клапанчета в самите газови инжектори които с времето давали дефект,смениха ми ги,настроиха компа и сега всичко е ок ,разхода падна близо на 14 градско ,а на дълго 11,8 газ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем на газ

                        До колегата dimitaka,изтрии си малко съобщения ,че не получаваш нови

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем на газ

                          Здравейте, пиша тук защото не съм сигурен дали темата я няма,но не открих точно това което търся. Джипката ми 2.4,124 коня,95г. започна да прави проблем и на газ и на бензин,прекъсва и няма мощност все едно му свършва горивото.Това става след като позагрее малко държи 200 оборота някаде ,при натискане на газта до дупка тогава тръгва но е тромав,малко върви така после се оправи и по цял ден едно и също.На дигностка не изкарва грешка,също и на самодиагностиката.Четох за някакъв датчик на вала ,но се отнасяше за дизелови мотори,на моя има ли такъв? Казаха ми и за датчика на водата възможно ли е да е от него преди да съм го разхвърлил,задръстен катализатор почти отхвълям защото духа силно отзад.Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем на газ

                            Температурен датчик, проверете го с компютъра или го "сварете" на котлона с термометър следейки стойностите.

                            - катализатора също е възможен за невървенето, но първо проверете датчика..

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем на газ

                              Това е датчика който е до главата на термоста или се бъркам? Ако го разкача дали ще има промяна

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X