Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отмъщение

    След неуспеха в Куба реших, че е време да полекувам нараното си его е някоя и друга канадска риба.
    Сезона е малко неудобен. По високите езера може още да има лед, но той вече не става за аисфишинг обаче успешно пречи за нормален риболов. Отделно, че езерата които са разрешени само за изкуствена стръв са забранени за риболов до края на април. И така решавам, че ще ходя на по-големите и ниско разположени езера.

    Тука има една риба наречена Кокани (Kokanee,Oncorhynchus nerka) , която е от семейството на сьомгата, но за разлика от нея е сладководна през целия си жизнен цикъл, и е по-дребна. Та решавам да хвана и изям две кокани. Имат голяма смъртност при хващане и пускане, затова ще ги ям (и щото са вкусни също).
    Езерото е Wood Lake. 390м надморска височина и 9 кв.км площ.
    Сложих малка суха муха(не и знам името, просто гледах какво хвърчи наоколо и избрах най-близкото което имах) и я влачих много бавно. Това са пепоръките при улов на кокани и аз гледах да ги следвам.
    След 15 мин пръта се огъна. Няма такава гледка като скачаща риба опънала кордата/шнура. След малко рибока беше в кипчето. 43 см, 750гр пастърва(не е кокани ама какво да направя). Бях отмъстен . Самочувствието ми се покачи. И в тоя момент излезе вятър, вдигна вълни, и аз загребах към брега

    Утре ще си отмъстя пак
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

  • #2
    От: Отмъщение

    Другия път снимай,да сплакнем и ние окотоНаслука.

    Коментар


    • #3
      От: Отмъщение

      Благодаря
      Ще опитам да снимам, ама е трудно. Само с две ръце кое да хванеш първо.
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • #4
        От: Отмъщение

        Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
        Благодаря
        Ще опитам да снимам, ама е трудно. Само с две ръце кое да хванеш първо.
        Е то никой не те кара да снимаш докато хвърляш, ама рибата и околностите можеш преди или след това.

        Коментар


        • #5
          Re: Отмъщение

          просто гледах какво хвърчи наоколо и избрах най-близкото което имах
          Точно това е идеята - а ако не ще аз лично пробвам нещо съвсем различно от обичайните мухи за водоема.

          Браво ама имате си и риби

          Тишо с мухарка трудно се снима, поне на река, аз лично окъпах един фотоапарат, какво да се прави не ми стигнаха ръцете .

          Коментар


          • #6
            От: Re: Отмъщение

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Точно това е идеята - а ако не ще аз лично пробвам нещо съвсем различно от обичайните мухи за водоема.

            Браво ама имате си и риби

            Тишо с мухарка трудно се снима, поне на река, аз лично окъпах един фотоапарат, какво да се прави не ми стигнаха ръцете .
            Дани, виж темите на Cougar във Fishingmania от Британска Колумбия и ще видиш, че няма невъзможно.

            Коментар


            • #7
              От: Отмъщение

              Брей, интересна риба. Имат си хората цял форум за нея. http://www.kokaneefishingforum.com/
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Отмъщение

                Хм, благодаря Стояне, не се бях сещал да търся за форум.
                При мен се случи засечка. За миналия уикенд нищо не успях да хвана.

                Купих си надуваема лодка и ме обхвана мерак да я пробвам. Бях с мухарката на две езера в два последователни дена и ползвах сухи мухи. Оказа се, че не е сега момента за тях. Има мухи из въздуха и по повърхността на водата, но пастървата има друг източник на храна. Някакви ларви се излюпват на дъното на езерата и се отправят към повърхността. Пастървата ги яде с охота. Отделно водата в езерата се "обръща" след разтапянето на леда и езерата са мътни.
                Използваната примамка е вид нимфа, и е много проста. Използват я с плувка(страйк индикатор). Заприказвах се с колега-рибар на когото помогнах да си пусне лодката и той ме пита: "Ще пробваш ли на хрономид(въпосната нимфа)", а аз дори не знам какво е това Показа ми как изглеждат и след това ми показа как за 5 минути се нанизват 2 пастърви. Аз цял ден се мъчих на различни мухи и нищо. А знам, че има хубави пастърви в това езеро защото съм хващал. Мъка.

                Ще си отмъстя идващия уикенд. Вече имам хрономиди .
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • #9
                  Re: Отмъщение

                  Ако рибите не скачат на сухи мухи, естествено трябва да ги пробваш на мокри или на нимфи.
                  Аз бих те посъветвал да си вземеш един бавно потъващ шнур и да ловиш без индикатор, ако нимфите се вдигат нагоре за да се излюпят според мен това е по добрата стратегия да извадиш нещо по едро, защото можеш да потопиш нимфата малко по дълбоко и изтегляйки я бавно покриваш по голяма дълбочина, а не да я ограничаваш с индикатор. Ако не ти се купува шнур пробвай с дълъг лидер или типет, пак без индикатор. Обирайки шнура бавно ще усетиш рибата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отмъщение

                    Отмъстих си малко.
                    Ояма лейк, надморска височина 1341м, облаци и слънце с малко препръскване/ръсване на дребен твърд сняг.
                    Резултата е 7 малки (20-30см) пастърви. 3 от тях на муха и 4 на блесна. Сега вече ги познавам и ще си ги хвана пак като порастнат.
                    Пастървата се разскача леко по повърхността на езерото около 3:00-4:00 часа следобед, та май започва да се храни с мухи. С нимфите не успях нищо да прилъжа. Опитах с плуващ шнур и с потъващ, пробвах и с индикатор. Вероятно не налучках правилната нимфа(имах 12 с различна големина и окраска).
                    Прочетох темата на кугар от поста на Тихомир и се потиснах. Камлупс е на два часа и половина с кола, та ще трябва да се разходя до там и да пробвам Томпсън ривър.
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отмъщение

                      Времето захладня, водата също, и пастървата се размърда.
                      Днес се разходих до езеро където не бях ходил. Метнах от брега с мухарката ей така за проба и взех, че закачих рибок
                      Последваха още два. Явно утре ще се ходи пак.


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1008.JPG
Прегледи:1
Размер:406.4 КБ
ID:5414987
                      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                      Lexus LS430

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Отмъщение

                        Ха честито
                        Нещо много кльощава тази хамериканака

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отмъщение

                          Хм, нормална си е. Хващал съм и по-кльощави, а също и по-охранени. Зависи си от водоема. Забелязъл съм,че когато езерото е каменисто, пастървите са по-"елегантни", и обратно, когато е по-затревено(повече подводни насекоми...) са по-охранени.

                          Днеска се разписах с една бройка на нимфа( и изтървах 2-3 ).
                          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                          Lexus LS430

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Отмъщение

                            Пробвай реките, по интересни са, когато научиш къде са рибите в реката стават доста интересни излети

                            Спокойно ще свикнеш да не ги изпускаш по принцип засечката на пъстървата е малко по бавна.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отмъщение

                              Нямам подходяща река наблизо, а и не ги познавам. Май ще оставя разучаването на реките за другото лято.
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X