Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антифриза от изпарителя отива в плочката и входящия колектор...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антифриза от изпарителя отива в плочката и входящия колектор...

    Имам метанов изпарител LAndirenzo и обикновена система - плочка преди дроселовата клапа. От известно време след по-дълго натискане на педала на газта при пускане оборотите падаха до стандартните ниски в продължение на десетина секунди, при положение, че нормално това се случва за около 2. Започна и странно изчезване на антифриза, проверих всички връзки, залягах под джипката, гледах за теч в купето, но уви... Свалих маркуча от изпарителя към плочката и забелязах, че целия е мокър. Зад плочката положението бе същото. Изпарителя определено е за смяна на мембрани, но... доколкото съм разглобявал някога изпарител все си мисля, че водният кръг е така изолиран, че няма никакво взимане-даване с мембраните и пътя на газта. Ако греша, моля споделете. Навежда ме мисъл, че при предишни ремонти някой мозък е цепнал част от корпуса, или просто, че има някаква стенна пробойна!
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Антифриза от изпарителя отива в плочката и входящия колектор...

    Има взимане даване през мембраната , та ако е цепната работата е готова, редуктор не е изпарител
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Антифриза от изпарителя отива в плочката и входящия колектор...

      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
      Има взимане даване през мембраната , та ако е цепната работата е готова, редуктор не е изпарител
      Благодаря за мнението и уточнението!
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Антифриза от изпарителя отива в плочката и входящия колектор...

        Днес разглобих редуктора ми Landirenzo TN1 B SIC и само да споделя, че водният кръг няма никакво взимане-даване с камерите през, които минава метана. Една права тръба в долната част на корпуса играе роля на отоплител, дори разглобих щуцерите от двете страни, че по-добре да видя да не би да има някаква магия вътре! Право та право! Оказа се, че редуктора е пълен с доста мазньоч и някои от мембраните определено бяха за смяна. Относно течността във входящия колектор, това явно е мазньоча, който се е натрупал в системата докато съм зареждал на някоя "готина" метан станция... А иначе загубата на антифриз е в близост до радиатора и стичайки се по питата просто се е изпарявал от топлината, затова не съм виждал никакви течове под колата.
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X