Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със заключването на Пасат В4 комби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със заключването на Пасат В4 комби

    Здравейте!

    Не е 4х4, но имам много странен проблем със заключването на един Пасат В4 комби. Надявам се да получа помощ. Ако пък модераторите преценят, че темата не е за тук, нека да я махнат

    Проблемът е, че предна лява, задна лява и петата врата не искат да се отключат. Пироните са блокирали в заключено положение.
    Когато отключиш ръчно предна дясна врата, пиронът се вдига, компресорът заработва, отключва и задна дясна. В това време, предна лява и задна лява, също правят опит да се отключат. Т.е. съвсем леко помръдват пироните, но не успяват да се вдигнат. Не мога да ги помръдна нито на ръка, нито с ключа.

    След секунда всички врати се заключват сами. Това, предполагам е, защото шофьорската врата винаги подава сигнал за "заключено" на компресора.

    Махнах куплунга на компресора, но левите врати отново си седят блокирани.Дясните се отключват ръчно.

    Знам, че звучи много странно, но и аз се побърках, защото не намирам никаква логика. Предполагам, проблемът е механичен, защото и на изключен компресор пироните не помръдват.

    Пасата има допълнително монтиран модул за дистанционно заключване и отключване (нещо като аларма, но само управлява заключването). Този модул си работеше поне от година без проблеми. Мисля, че проблема не е в него, защото и с дистанционните, заключването се държи по същия начин. Дори и модулът да прави проблем, защо тогава на изключен компресор, пак вратите са блокирани.

    Ако не друго - как да отворя някоя врата..? Ако отворя задната, мога да махна дръжката на предната, да бръкна вътре в дупката и да отворя и предната.

    Пуснал съм същата тема и във VW форума.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

  • #2
    От: Проблем със заключването на Пасат В4 комби

    Вакуумно ли ти е централното? На мен на Ауди Б4 комби ми се беше прищипал маркуча на петата врата при пантата и въздуха бягаше...
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със заключването на Пасат В4 комби

      Колега отледай си снадките на кабелите между вратите прекъсват се кабелите и ги правят тези морафети това ако си с електрическо заключване ако си с вакуум прегледа вакуума от машинката и дали стига до вратите вакуума и естественно да не са прекъснати маркучите
      vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
      Suzuki GSR600 98 hp
      Nissan Pathfinder 174 hp
      0878222 три 3 шест

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със заключването на Пасат В4 комби

        Колега, почти идентични симптоми се получаваха и при мен с Пасат Б3. Оказа се комфорт модула,монтиран под задните седалки.Почистих му добре връзките и се оправи.
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със заключването на Пасат В4 комби

          Централното е вакуумно. Компресорът е в багажника. И когато командваш от дясно, компресорът си работи и отдясно си отключва.В момента куплунгът му е откачен. Но пак от ляво е блокирано.

          Какъв е този комфорт модул? Това не е ли модулът, който вдига автоматично стъклата и затваря люка, ако задържиш по-дълго ключът на заключено положение?

          Тъст ми има същия Пасат с изгорял компресор. Но при него поне на ръка всичко си работи. Тук е блокирано и на ръка пироните не се движат, нито с ключа става.

          Питам се защо на веднъж предна лява, задна лява и петата врата?

          Ако успея да сваля някак си кората, мога да бръкна и да отворя вратата. Но кората има винтове отстрани и не може да се свали при затворена врата.
          Последно редактирано от bullet_pk; 26-04-12, 21:42.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X