Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитура или силикон?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гарнитура или силикон?

    Здравейте, ако на темата не и е тук мястото, моля някой модератор да я премести където и е.
    По същество - предстои ми ревизия на редукторни мостове за УАЗ и се колебая дали да не заменя хартиените гарнитури със силикон.
    Моля, споделете опита си, ако някой го е правил.

  • #2
    От: Гарнитура или силикон?

    Аз като ремонтирам неща, където е нижна гарнитура, ползвам и двете. Първо изчуквам гарнитурата. Намазвам със силикон от двете страни на гарнитурата и стягам. До сега не съм имал никакви проблеми с тази методика.

    Коментар


    • #3
      От: Гарнитура или силикон?

      Интересуваше ме някой дали е слагал само силикон и дали държи.
      За комбинацията от двете резултата е ясен.

      Коментар


      • #4
        От: Гарнитура или силикон?

        Когато купих Гранда задния диф беше само със силикон, мисля че така го дават да си е без гарнитура, но покапваше. Сега съм с гарнитура намазана със силикон както е писал и колегата по горе и проблеми няма.

        Коментар


        • #5
          От: Гарнитура или силикон?

          Този силикон дето се употреблява без гарнитура според както съм чувал го думат силиконово лепило и е специално за това.Познава се по това,че не мирише.Не си прави експерименти,ако е било с гарнитура слагай гарнитура намазана тънко със силикон да не стане "качвай-сваляй"
          Лицата които са подготвени за залепване т.е. без гарнитура са специално обработени,в някои случаи тази обработка граничи с полиране.

          Поздрави
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #6
            От: Гарнитура или силикон?

            Гарнитурите в доста от случаите определят натяга на конусните лагери. Ако не се промени някое важно разстояние, ползвам Dirko.
            http://www.lpi-adv.com/teh-co/dirko-ht.html Ония дето миришат на вкиснало ги забрави.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Гарнитура или силикон?

              Аз затварях диф само със силикон съвсем скоро. Даже и не помислям вече за клингерит и хартия в такива случаи.
              Но targa e съвсем прав - само ако капакът не определя някакво разстояние. Ако е само капак слагай смело.
              Аз леко омаслявам едната повърхност, за да се разглобява след това по-лесно.

              Коментар


              • #8
                От: Гарнитура или силикон?

                Във доста от случаите, при наличие на гарнитура я има, не само да херметизира а, и за осигуряване на някаква технологична хлабина.
                Особенно при мотоциклетните двигатели.

                Коментар


                • #9
                  От: Гарнитура или силикон?

                  Единият ми диф е със силикон, нямам проблеми. Скоро сменях гарнитури на главинирте на заден мост с тези хартиените - пълен боклук са. И аз съм за силикона.
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гарнитура или силикон?

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Гарнитурите в доста от случаите определят натяга на конусните лагери. Ако не се промени някое важно разстояние, ползвам Dirko.
                    http://www.lpi-adv.com/teh-co/dirko-ht.html Ония дето миришат на вкиснало ги забрави.

                    +1 за Dirko.Страхотна работа върши!Преди години,имах 'опел' на който сменях термостат.При развиването,се скъса болт(общо 3 са),и нямаше място как да навра дрелката-до торкс,така и не опря работата!След доста питане,разбрах за силикона на Dirko,и реших да пробвам с него.Пуснах медчик,да си почистя другите два отвора(за всеки случай),но нямах подръка други болтове,и на старите им врътнах по една флашка-видимо бяха добре,без следи от дълбока корозия.Да,ама при стягането явно се престарах,и скъсах втори болт!Рекох си :'ще изчакам да стегне силикона,да видя резултата какъв ще бъде,пък после ще я мисля'.Този път без да бързам,изчаках до другият ден.Палнах колицата,изчаках да отвори термостата,долях си антифриза - ни'кви грижи!И така,4 години после-без никаква забележка по 'зглобката'!!!

                    P.S-силикона беше сив на цвят,в тубичка(като паста за зъби)по спомен-около 15лв,през 2004г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гарнитура или силикон?

                      "Черен силикон" според мене е добро решение за мазане. Държи и на топлина.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гарнитура или силикон?

                        Черен на виктор-реинц(има го и във флакон под налягане) или червен голяма туба на вюрт,вършат перфектна работа,миришещите на оцет са пълен боклук,90% от случаите не може да го намажеш,хлъзга се дори при упорито обезмасляване с ацетон.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гарнитура или силикон?

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Черен на виктор-реинц(има го и във флакон под налягане) или червен голяма туба на вюрт,вършат перфектна работа,миришещите на оцет са пълен боклук,90% от случаите не може да го намажеш,хлъзга се дори при упорито обезмасляване с ацетон.
                          Потвърждавам.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гарнитура или силикон?

                            Май ще се слага от този силикон. Регулирането на лагерите и главното предаване ще се прави наново - като за без гарнитури.
                            Благодаря за мненията.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гарнитура или силикон?

                              Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                              Този силикон дето се употреблява без гарнитура според както съм чувал го думат силиконово лепило и е специално за това.Познава се по това,че не мирише.Не си прави експерименти,ако е било с гарнитура слагай гарнитура намазана тънко със силикон да не стане "качвай-сваляй"
                              Лицата които са подготвени за залепване т.е. без гарнитура са специално обработени,в някои случаи тази обработка граничи с полиране.

                              Поздрави
                              Немиришещите са просто неутрални. Тоест, с неутрaлно pH. И не че не миришат съвсем, но миришат по-слабо и не на оцет. Разликата е че не водят до корозия на частите, намазани с тях, ако са от "неподходящ" материал, например стомана или чугун. На алуминия не му пука изобщо от класическия миришещ на оцет.

                              Иначе, от няколко години ползвам точно черен на Victor Reinz. Страхотен продукт. Не съм имал нито един случай на прокапване. Но и аз препорчъвам хартиена гарнитура, намазана с това. Доста по-лесно се отлепва после, ако след време същия възел трябва да се разглоби по някаква причина. Ако няма хартиена гарнитура и двете части на възела лягат добре една към друга, и ако силикона е слаган след почистване и обезмасляване на повърхностите, на по-късен етап може да има сериозни грижи с разглобяването.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X