Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера та Фронтера.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Фронтера та Фронтера.

    Имаш деформация от Витарата, затова ти се струва, че вози меко...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #17
      От: Фронтера та Фронтера.

      Според мен най-добре си вземи масло GM 10W40 полусинтетика. По мой личните наблюдения над опелските двигатели (около 750 000 км) с това масло работят най-добре и разхода на масло е най-малък. А и цената му е добра - туба 5 литра е около 40 лв. Същото масло ползвам за СК и РК,които при теб са в един кожух и имаш по една пробка за точене и наливане (дългата база е с по 2 пробки ) За предния диф и аз заложих на Yacco a на задния (лсд) сипах отново GM по каталог от официялния вносител на опел (около 26лв литъра + някаква противопенна добавка за 13лв -пак от там) А относно возията - след витарата фронтерата е направо параход

      Коментар


      • #18
        От: Фронтера та Фронтера.

        С масло 15/50 с магнезий карах витарника. Определяща ще е цената. Дават ми маслото с голяма отстъпка, не че съм маниак по въпроса. Едно време имах Аскона. Бях я научил да върви с най-евтиното наливно. Не се противеше.

        Коментар


        • #19
          От: Фронтера та Фронтера.

          Имай предвид, че не е добре постоянно да караш с такива масла и те са предназначени за убити двигатели. Ако на Фронтерата е наред, по-добре си сипвай полусинтетиката на GM.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #20
            От: Фронтера та Фронтера.

            Айде и аз да честитя новата придобивка!Много километри с малко разходи ти желая!За чека исках да кажа да си провериш буксата която е на моторчето за ниските обороти.При закупуването на мойта бивша джипка ОФ КБ 2,0 отидах на диагностика където са пипали и проверявали всичко за да са сигурни че всичко е ок.До там нищо не светкаше!(говорим разтоянието Перник-София) проверки диагностики казаха че всичо е ок и я изкараха на вън да се качвам и да отивам да я плащам НО......с пъвото врътване на ключа светна чека (неотдадах значение и продалжих)До Перник светваше после гаснеше и така си я купих!На следващия ден воден от съмнението че несветеше при тръгване за диагностиката почнах да проверявам навсякъде където бях забелязал да пипат майсторите и се оказа че въпросната букса небеше вкарана докраи и от вибрациите ту е давала контакт ту не!Интересното е че не се забелязваха промени в работата на двигателя!След като я оправих несъм имал повече индикации от нея.Това е просто съвет от човек който го е изпитал на собствен гръб и дано се окаже нещо такова и при теб!А колкото до возията и мойта беше с ресьори и е мъка но пък щом ти харесва значи всичко е ок!
            Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
            LZ1NES

            Коментар


            • #21
              От: Фронтера та Фронтера.

              Благодаря за честитката, но е малко рано. Само е капарирана. Ако утре е живот и здраве, трябва да мине на самоход пътя от Дупница до Самоков за първа фотосесия.

              Коментар


              • #22
                От: Фронтера та Фронтера.

                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                Благодаря за честитката, но е малко рано. Само е капарирана. Ако утре е живот и здраве, трябва да мине на самоход пътя от Дупница до Самоков за първа фотосесия.
                Упс!Сори незнам защо разбрах че вече е при теб.
                Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                LZ1NES

                Коментар


                • #23
                  От: Фронтера та Фронтера.

                  Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                  Няма газ и не мисля да слагам за сега. Не съм я карал до София. Оставих пари на продавача за да плати номерата и екотаксата. Има две нови гуми 31/10,5/15 и две за смяна. Резервната също е нова. Оборотите на звук са под 1000 /Ако това може да се установи на слух/ а на таблото показва 1600. Единия мигач е счупен, срязан е маркуча на отдушника на резервоара. Щом това с чека не е чак толкова страшно, утре скачам в джаза. Все пак първоначалната и цена е близка до тази, на която продадох витарника, а тази е в пъти по гуд люкинг.
                  не знам... на мен ми звучи като пълен скрап.... колко са парите поне? ако са до 2000 лв. си заслужава...
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    От: Фронтера та Фронтера.

                    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                    Благодаря за честитката, но е малко рано. Само е капарирана. Ако утре е живот и здраве, трябва да мине на самоход пътя от Дупница до Самоков за първа фотосесия.
                    То разстоянието не е голямо дано нямаш проблеми с фронтерката!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Фронтера та Фронтера.

                      Е, може просто търговецът да е с европейска ценностна система и да не е замаскирал проблемите. Ако са само тези е бял кахър. Лошото според мен е, че няма дори читави гуми, ама за това трябваше да се пазариш преди да дадеш капарото. И да искаш да ти оправи таблото. Пробвай да си издействаш едни гуми или поне да ти отбие още 200-300 лв от цената.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        От: Фронтера та Фронтера.

                        Късно е за пазарене. Предните гуми са ОК, задните са за мъгла. Скрап или не, сравнена с двете други, които гледах днес ме спечели. Кола на цена на една заплата - да не искаме прекалено.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Фронтера та Фронтера.

                          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                          Късно е за пазарене. Предните гуми са ОК, задните са за мъгла. Скрап или не, сравнена с двете други, които гледах днес ме спечели. Кола на цена на една заплата - да не искаме прекалено.
                          Ехаа... искам и аз такава заплата! Мигач ще намериш трудно! Минах през таз разправия, обиколих всички морги (ходих и при Лозан), звънях на всички нови обяви за част в разни сайтове, но уви... Оглеждай се тук ако някой си е взел Фронтера за разглобяване. Мен много ме дразнеше, как изглежда машинката с един читав и един мигач без стъкло и затова избързах и си купих нов на доставна цена от 86лв. Бях го поръчал, когато тук един колега ми го предложи за 25лв. втора употреба... късмет!
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #28
                            От: Фронтера та Фронтера.

                            Бялото конче пръхти в гаража!
                            Взех я и стигнах благополучно.
                            Поредни впечатления и въпроси. На пътя се държа прилично. Подържаше температура под средата на скалата. При 120 км/ч всяка неравност на пътя изправя косите. Волана не тегли, но стои наляво. Скорости и съединител - ОК. Не вие. Поне не много. Покарах 15 мин, нещо отдолу пукна и светна чека. Спирахме за кратка почивка, после беше изгаснал. След малко пак последва тихо "Пук" и светна. Търговеца предполагаше, че е от катализатора. Дали е прав и как да го лекувам? После нови тестове в гората. Вчера нямаше проблеми, а днес след потегляне при вкл 4х4 бързи или бавни нагоре по байра прещаква нещо отпред и подскача? По едно време изчезна като карах наравно и надолу, после пак започна. Изплаших се и минах само на задно. Хъбове за смяна или само смяна на маслото или диф за боклука? После пощуря стрелката на водата. Ту нагоре в червеното, ту по средата. Перката на радиатора я спирам с ръка без проблеми. Няма го виското? Ясно е, че трябва диагностика на двигателя и отделно на ходовата част. Питам за двигателя къде да я карам. Витарата съм я водил в сервиза на Дунев мотор спорт. Има ли доверен човек от форума с възможности за диагностика на двигател - компресия, датчици, тоци? Ороротомера категорично не показва вярно, а вероятно и датчика за водата. Търговеца твърди, че го е сменял. Лоша връзка?
                            Това е за сега.
                            P.S. Търся и стъклото за десния мигач, няма налични по форумните обяви. Ако някой има, да се обажда.
                            Поздрави.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Фронтера та Фронтера.

                              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                              Бялото конче пръхти в гаража!
                              Взех я и стигнах благополучно.
                              Поредни впечатления и въпроси. На пътя се държа прилично. Подържаше температура под средата на скалата. При 120 км/ч всяка неравност на пътя изправя косите. Волана не тегли, но стои наляво. Скорости и съединител - ОК. Не вие. Поне не много. Покарах 15 мин, нещо отдолу пукна и светна чека. Спирахме за кратка почивка, после беше изгаснал. След малко пак последва тихо "Пук" и светна. Търговеца предполагаше, че е от катализатора. Дали е прав и как да го лекувам? После нови тестове в гората. Вчера нямаше проблеми, а днес след потегляне при вкл 4х4 бързи или бавни нагоре по байра прещаква нещо отпред и подскача? По едно време изчезна като карах наравно и надолу, после пак започна. Изплаших се и минах само на задно. Хъбове за смяна или само смяна на маслото или диф за боклука? После пощуря стрелката на водата. Ту нагоре в червеното, ту по средата. Перката на радиатора я спирам с ръка без проблеми. Няма го виското? Ясно е, че трябва диагностика на двигателя и отделно на ходовата част. Питам за двигателя къде да я карам. Витарата съм я водил в сервиза на Дунев мотор спорт. Има ли доверен човек от форума с възможности за диагностика на двигател - компресия, датчици, тоци? Ороротомера категорично не показва вярно, а вероятно и датчика за водата. Търговеца твърди, че го е сменял. Лоша връзка?
                              Това е за сега.
                              P.S. Търся и стъклото за десния мигач, няма налични по форумните обяви. Ако някой има, да се обажда.
                              Поздрави.
                              Честита да ти е и да си я караш с много здраве . Относно за проблемите по джипката ако е за София, ти препоръчвам Лозан, потърси го izuzu му е ника има и тел в подписа му.
                              P.S. Имам цял десен мигач със стъклото давам ти го за 30 лв, пиши ми на лични ако искаш да ти го пратя по еконт, мога и снимки на мигача да ти пратя

                              Коментар


                              • #30
                                От: Фронтера та Фронтера.

                                Честита да е новата придобивка и само радост да ти носи. За проблемите - неможем от коли на такива години и не поддържани от някой маниак от форума да са безупречни, но пък с помощ от тук и мерак всичко се оправя и ще служат още дълги години.
                                '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X