Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ELOS технология за радиочестотна епилация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ELOS технология за радиочестотна епилация

    Здравейте,
    някой има ли информация как е изпълнена работната глава на подобна машина.
    Става дума за радиочестотна машина за епилация,комбинирана със светлинен източник.
    Интересува ме по-скоро радиочестотната част на работната глава.Най-общо се ползва
    радиопредавател на 10МХЦ, като към главата се подава радиосигнал с мощност от 1 до 50 Вата под
    формата на импулси с дължина от 100 до 2500милисекунди.
    Имам всичко налично за опитна постановка, само не е ясно как е изпълнена работната глава.
    Не се смейте, жената ми е поставила ултиматум да и направя работещо устройство до началото
    на плажния сезон, че и приятелките си е зарибила .
    Поздрави,Наско
    На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

  • #2
    От: ELOS технология за радиочестотна епилация

    Не бих си играл с това. Не виждам нито една причина за селективно действие именно върху космите, без да засяга останалите тъкани. А 50 вата в антената могат да ти изгорят ръката, нали така? И електроножовете работят така, но при тях става дума за еднократно действие, и като правило - животоспасяващи операции, така че онкогенното им действие наистина е пренебрежимо. А това при всяко положение предполага постоянно третиране, така че за мене е недоразумение.
    Лазерната ДЕпилация, има нормална обосновка. Че и там трябват няколко сеанса, и след година - пак. Вярно, не работи особено на блондинки - меланина е малко.

    Коментар


    • #3
      От: ELOS технология за радиочестотна епилация

      Това радиочестотното на какъв принцип работи?

      Коментар


      • #4
        От: ELOS технология за радиочестотна епилация

        Изгаря, като всяко такова нещо. И понеже меките тъкани са с изумително ефективно охлаждане, един вид не се повреждат, а пък космите като рогово образувание - по-лесно и по-рано. И така демек - само те.
        Не си ли виждал: снимка на хипопотам, до нея снимка на анорексичка, отдолу пише " Исабелла - Лусия - Пешо-и-Содом и Гомор от Бразилия, след 7-дневната диета на д-р Говнисън от Чикаго."
        "Отслабнете с 90 килограма за 5 дни, 200 лева в самоадресиран плик"

        Коментар


        • #5
          От: ELOS технология за радиочестотна епилация

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Това радиочестотното на какъв принцип работи?
          Аа, скин-ефект. Разбрах.
          Изпробвахме го върху една хубавица на едно КВ състезание. И върху мене де, ама аз не съм достатъчно окосмен, за да си проличи.
          После нея я използвахме за илюстрация на вредите от облъчването с радиовълни, защото роди месец по-късно.

          Коментар


          • #6
            От: ELOS технология за радиочестотна епилация

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Аа, скин-ефект. Разбрах.
            Изпробвахме го върху една хубавица на едно КВ състезание. И върху мене де, ама аз не съм достатъчно окосмен, за да си проличи.
            После нея я използвахме за илюстрация на вредите от облъчването с радиовълни, защото роди месец по-късно.
            Какво?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: ELOS технология за радиочестотна епилация

              Ъхъ ......
              До преди няколко години на радарите се раждаха само момчета!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: ELOS технология за радиочестотна епилация

                Хора,не се майтапя ултиматума е сериозен - ако искам безпроблемно да бачкам в състезания през уикендите,
                трябва да събера машината Засега разполагам с регулируем КВ предавател на 10МХз от 1 до 50 Вата , генератор на импулси
                от 1 до 200 Херца , мисля че работната глава - това което се движи по кожата би трябвало да е настроен LC кръг.
                Ако някой е разглобявал или виждал подобна да помага. Една процедура е около 100 лева - нямам проблем да спонсорирам
                начинанието в някой козметичен салон със китайска ЕЛОС машина, обаче идеята е да се впрегне в нещо "полезно"
                наличната радиолюбителска техника.
                Ще си позволя да дам два линка с описание на технологията и спецификациите на една от многото китайски машини.
                Ако прецените - трийте ги
                http://krasota.rozali.com/tialo/p10979.html
                http://www.alibaba.com/product-gs/35...or_clinic.html

                п.п. Е...и с какво ви занимавам в офроудаджийски форум...
                На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                Коментар


                • #9
                  От: ELOS технология за радиочестотна епилация

                  Гледам, интересни ВЧ технологии за тъщи се дискутират тук. Баш като за оффроуд форум.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #10
                    От: ELOS технология за радиочестотна епилация

                    Китайците пишат за под 1 мегахерц и за специфична последователност на работа. Цялата машина е 80кг - вероятно главно заради охлаждащите неща, тях мислил ли си ги?

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Какво?
                    Е, тя си беше много бременна от преди това. Доколкото знам - пак по линия на радиоклуба.

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Ъхъ ......
                    До преди няколко години на радарите се раждаха само момчета!
                    При СВЧ не знам как е, ама в споменатия случай беше женско.

                    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                    Гледам, интересни ВЧ технологии за тъщи се дискутират тук.
                    Абе, тъщи. Той на жена си ще го прилага, та затова сме се захванали отговорно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ELOS технология за радиочестотна епилация

                      Наско ... не знам епилатор дали ще измътим, ама ... машина за деца .....

                      Та, идва булката и иска мъжко ... всеки ден по половин час яко СВЧ облъчване.
                      Другата иска женско .... да бичи телеграф по цял ден на 3,5 МХц с 2-3 Киловата ..... до деветия месец!

                      А па, може и по двойки да идват .... и на мъжо да се правят процедури.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        От: ELOS технология за радиочестотна епилация

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ...
                        Е, тя си беше много бременна от преди това. Доколкото знам - пак по линия на радиоклуба.

                        При СВЧ не знам как е, ама в споменатия случай беше женско.

                        ...
                        Пак тези радиовълни са виновни.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: ELOS технология за радиочестотна епилация

                          Имаме щастлив финал!
                          След дълга беседа за това как един добър радиолюбител НЕ е добър дерматолог и създаването на подобно устройство НЕ е гаранция за
                          успешното му ползване се стигна до консенсус да си използвам КВ апаратурата по предназначение - контести.
                          Въпроса е решен, моля трийте темата, че ме е срам с какво ви занимавам...
                          п.п. Доводите на Стефан като допълнение към моите бяха решаващи - благодаря!
                          На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ELOS технология за радиочестотна епилация

                            Първоначално публикуван от LZ3YY Преглед на мнение
                            Въпроса е решен, моля трийте темата, че ме е срам с какво ви занимавам...
                            А, нееее
                            В темата се установиха и други важни неща. Трябва да се остави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ELOS технология за радиочестотна епилация

                              Аз изобщо не видях да е осветлен въпроса за дистанционното опичане на тъщи, и разликите в схемите за дистанционно изпаряване.
                              Не е изяснен и механизма на смяна на пола на ембриона в осмия лунарен месец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X